Lokata miesiąca – Lokata na Start w Plus Banku

0 /5
(Ocen: 0)

Lokata bankowa to najlepszy sposób na to, by ulokować swoje oszczędności i cieszyć się zyskiem pochodzącym z odsetek. Nie dziwi więc fakt, że właśnie ten produkt finansowy cieszy się tak wielką popularnością wśród klientów banków Dziś, specjalnie dla Was, przyjrzymy się bliżej Lokacie na Start oferowanej przez Plus Bank.

Dlaczego warto założyć lokatę?

Lokata bankowa to – obok konta oszczędnościowego – jeden z najbezpieczniejszych sposobów zdeponowania kapitału. Ryzyko utraty środków jest znikome, a zyski pewne.

Startuj z lokatą w Plus Banku

Lokata na Start została przygotowana z myślą o klientach, którzy założyli konto w Plus Banku w ciągu ostatniego roku. Wybór tego produktu finansowego to idealne rozwiązanie dla osób, które poważnie myślą o oszczędzaniu, ale do tej pory nie eksperymentowały z lokatami w Plus Banku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – jeśli robimy coś pierwszy raz, lepiej nie wypływać od razu na głęboką wodę. Tak byłoby zapewne w przypadku lokaty długoterminowej, która często nakłada na nas pewne ograniczenia, np. utratę odsetek w przypadku wcześniejszej wypłaty środków.

Lokata na Start – jak to działa?

Lokata na Start jest lokatą krótkoterminową, maksymalny czas utrzymania środków na wynosi w tym przypadku trzy miesiące. Minimalna kwota lokaty wynosi zaledwie tysiąc złotych, maksymalna może sięgać nawet dziesięciu tysięcy złotych. Tak duża rozpiętość daje poczucie bezpieczeństwa tym wszystkim, którzy zakładają swoją pierwszą lokatę.

Za ogromny plus można uznać to, że odsetki na nasze konto wpływają po każdym miesiącu. Oprocentowanie lokaty jest stałe, zatem zysk będzie łatwy do oszacowania i wynosi odpowiednio: 3 % po pierwszym miesiącu, 4 % po drugim i aż 5% po trzecim miesiącu. W przypadku utrzymania lokaty do samego końca, oprocentowanie wyniesie 4% w skali roku, po tym okresie pieniądze bezpiecznie do nas wrócą, ponieważ produkt ten to rodzaj lokaty nieodnawialnej, czyli założonej na ściśle określony czas, bez potrzeby przedłużenia. To idealna opcja dla debiutantów. Co istotne, jeśli przed upływem trzech miesięcy zdecydujemy się na zerwanie lokaty, nie utracimy odsetek zgromadzonych po każdym płatnym okresie odsetkowym.

Jak otworzyć Lokatę na Start w Plus Banku?

Jeśli chcemy otworzyć Lokatę na Start w Plus Banku możemy skorzystać z dwóch opcji – tradycyjnej, czyli po prostu udać się do najbliższego oddziału banku, telefonicznie – wysyłając SMS-a o treści start pod nr 551005500 lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta Plus Banku.

Plus dla Plus Banku

Lokata na Start, która dedykowana jest stałym klientom Plus Banku, to świetny wybór dla wszystkich osób, które stawiają pierwsze kroki, w świecie produktów finansowych. Za jedyną wadą można uznać fakt, że lokata nie jest odnawialna. Produkt ten powstał jednak na jasnych zasadach tak, by zminimalizować jakiekolwiek ryzyko, zagwarantować stały zysk i zapewnić właścicielowi lokaty poczucie kontroli nad swoimi finansami. Jeśli po upływie trzech miesięcy, nadal chcemy pomnażać zgromadzone środki, warto zapoznać się z bogatą ofertą lokat Plus Banku.

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments