Lokata Santander Consumer Bank 2019 – nasza recenzja i opinie

5 /5
(Ocen: 1)

Santander Consumer Bank jest częścią hiszpańskiej Grupy Santander. Działa w Polsce od 2001 roku, lecz pod obecną nazwą dopiero od roku 2006. Santander Consumer Bank posiada sieć ponad 300 placówek. Jego kredyt ratalny dostępny jest w 33 tysiącach sklepów i marketów, a kredyt samochodowy w ponad 1 000 salonach i komisach samochodowych. Lokaty w tej instytucji finansowej pomogły już wielu Polakom w pomnażaniu ich oszczędności.


Lokaty w Santander Consumer Bank

Lokata Zysk+

Zakładana tylko w oddziale banku na okres od 1 do 36 miesięcy. Oprocentowanie do 2,0% w skali roku z kapitalizacją odsetek na koniec umowy. Minimalna kwota wpłaty to 1 000 zł, a jej maksymalna granica nie jest określona. To produkt odnawiany automatycznie na kolejny ten sam okres.

Lokata Zysk+ Progresja

Jest to produkt 12-miesięczny z oprocentowaniem rosnącym z każdym kolejnym miesiącem deponowania środków. Minimalna kwota wpłaty to 1 000 zł, przy czym nie ma tutaj górnej granicy. Wcześniejsze wypłacenie środków nie skutkuje utratą odsetek. Zakładana jedynie w oddziale.

Lokata Direct+ przez telefon

Minimalna kwota wpłaty to 5 000 zł, jej okres może wynosić od 1 do 36 miesięcy. Maksymalne oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku. Na koniec okresu lokaty następuje kapitalizacja odsetek oraz jej automatyczne przedłużenie. Do jej założenia wystarczy zadzwonić na infolinię pod numer 71 358 21 60. Lokatę można opłacić wyłącznie przelewem.

Lokata Online przez internet

To produkt z oprocentowaniem do 2,60% w skali roku na okres od 1 do 36 miesięcy. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec umowy. Odnawia się automatycznie. Przeznaczona dla środków od 1 000 zł do nawet 250 000 zł. Każda osoba zainteresowana może założyć taką lokatę przez internet, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek, przelać środki i poczekać na e-mail oraz SMS potwierdzający dokonanie operacji. Wygoda tego produktu poza sposobem zakładania, polega na możliwości jej podglądu w Bankowości Internetowej. Do jej założenia potrzebne jest zdjęcie lub skan dowodu osobistego oraz numer rachunku, z którego zostaną przelane środki (przy czym właściciel lokaty musi być także właścicielem tego rachunku).

Produkty Santander Consumer Bank

W ofercie Banku znajdziemy kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, samochodowe oraz ratalne. W ramach ochrony spłaty można skorzystać z pakietów ubezpieczeń w placówce instytucji finansowej. Dla klientów przygotowany jest także szeroki wybór kart kredytowych oraz partnerskich. Lokaty to propozycje produktów zarówno zawieranych wyłącznie w oddziale, jak i za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Historia Santander Consumer Bank

W latach 1995- 1996 Polskie Towarzystwo Finansowe rozpoczęło swą działalność jako spółka akcyjna. Rok później po rozbudowie sieci placówek powstał Bank of America SA. W 1998 roku AIG Consumer Finance Group zostaje większościowym udziałowcem Banku Podlaskiego SA i zmienia nazwę na AIG Bank Polska SA. Z czasem staje się także właścicielem Bank of America SA i rozpoczyna wdrażanie działalności na rynku polskim pod nazwą CC-Bank SA z siedzibą w Poznaniu. W 2004 roku następuje przejęcie Polskiego Towarzystwa Finansowego, co wiąże się ze zmianą siedziby na Wrocław oraz zmianą nazwy na PTF Bank SA. Pod obecnie znaną marką funkcjonuje od 2006 roku. W roku 2008 nastąpiło przejęcie prawie całego AIG Bank Polska. Instytucje połączyły się pod wspólną nazwą Santander Consumer Bank SA. Instytucja finansowa nagrodzona została wieloma nagrodami między innymi za Mistrzowski kredyt gotówkowy w rankingu TotalMoney czy godłem Banku Przyjaznego Klientowi.

Kontakt z Santander Consumer Bank

Infolinia dla klientów: 195 00

Opinie o lokatach w Santander Consumer Bank

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments