Lokaty Lion’s Bank cz. 2

0 /5
(Ocen: 0)
Lion’s bank to instytucja finansowa kierująca swoja ofertę do osób zamożnych i przedsiębiorczych. Prezentuje się jako bank innowacyjny, stawiający na alternatywne sposoby budowania majątku. Sprawdziliśmy dla Was, jakie odzwierciedlenie ma to w oferowanych przez ten bank produktach. Zapraszamy do lektury.

Lokata Fortune do 2,65%

Lokaty Fortune, podobnie jak w przypadku Lokaty Rentierskiej, nie założymy przez stronę internetową. Odtworzymy ją w oddziale lub przez bankowość telefoniczną lub internetową pod warunkiem, że prowadzimy w banku rachunek. Założenie Lokaty Fortune będzie wiązało się z nałożeniem przez bank blokady na konto klienta wynoszącej 10 % kwoty lokaty.

Kapitalizacja odsetek przy tym produkcie następuje na koniec okresu umownego. Wysokość oprocentowania zależna jest od czasu trwania umowy:

 • dla 3 i 5 dni wynosi 2,05%,
 • dla 7, 10 i 14 dni wynosi 2,00%,
 • dla 1 miesiąca 2,30%,
 • dla 3 miesięcy 2,55%,
 • dla 4 miesięcy 2,35%,
 • dla 6 miesięcy 2,65%,
 • dla 12 miesięcy 2,40%.

Minimalna kwota lokaty wynosi 100 000 zł, maksymalna 1 000 000 zł. Największym mankamentem tego produktu jest wymóg utrzymania na koncie salda 10% kwoty lokaty. Dodatkowo, jeżeli zrezygnujemy z prowadzenia rachunku w banku lub usuniemy blokadę na 10 % naszych środków z lokaty, to oprocentowanie zostanie zmniejszone do 0,50%.

Lokata Miracle Plus do 2,60%

Można ją założyć online po zalogowaniu, lub w oddziale banku. Dostępna jest dla nowych i obecnych klientów, pod warunkiem, że prowadzimy rachunek w Lion’s Banku (lub Idea Banku). Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego, który może trwać 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 18, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Kwota minimalna wynosi 100 000 bez limitu górnego.

Dodatkowe warunki jakie trzeba spełnić to wykonanie przelewu zasilającego lokatę z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w złotych polskich, prowadzonego przez bank. Po drugie, posiadacz rachunku powinien zapewnić na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym w złotych polskich prowadzonym przez Bank na jego rzecz, środki co najmniej w wysokości wskazanej we wniosku o założenie Lokaty Miracle Plus.

Oprocentowanie lokaty zależne jest oczywiście od okresu jej trwania:

 • 1,45% w skali roku na okres umowny 1 miesiąca,
 • 1,50% w skali roku na okres umowny 2 miesięcy,
 • 1,60% w skali roku na okres 3 lub 4 miesięcy,
 • 1,75% w skali roku na okres 5, 6, 8, 9 miesięcy,
 • 1,80% w skali roku na okres 10 miesięcy,
 • 1,90% w skali roku na okres 12, 14 lub 18 miesięcy,
 • 2,25% w skali roku na okres 24 miesięcy,
 • 2,50% w skali roku na okres 24 miesięcy lub 36 miesięcy,
 • 2,55% w skali roku na okres 48 miesięcy,
 • 2,60% w skali roku na okres 60 miesięcy

Z istotnych informacji należy jeszcze wymienić, że wniosek jest ważny tylko w dniu złożenia dyspozycji otwarcia lokaty. Konsekwencją zerwania lokaty przed końcem okresu umownego jest utrata należnych odsetek.

Lokata Miracle do 2,45%

Z tego produktu mogą skorzystać obecni i nowi klienci Lion’s Banku. Można ją założyć na okres od 1 do 60 miesięcy w placówce banku, online po zalogowaniu oraz przez telefon. Najwyższe oprocentowanie w wysokości 2,45% w skali roku otrzymamy, gdy założymy lokatę na najdłuższy możliwy okres jej trwania. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Lokata ma charakter odnawialny.

Limit kwoty na lokacie jest taki sam jak dla wersji “z plusem”, czyli minimum to 100 000 zł, bez górnej granicy.
Może to być produkt atrakcyjny dla osób, które nie chcą wiązać się na dłużej z bankiem. Założenie Lokaty Miracle nie wymaga posiadania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, tak jak w przypadku wariantu Lokaty Miracle Plus.

Lokata Desire Plus do 2,55%

To produkt przeznaczony dla nowych i obecnych klientów posiadających rachunek w Lion’s Banku (Idea Banku). Lokatę możemy założyć na 1, 2, 3, 4 lub 5 miesięcy. Oprocentowanie jest stałe i wynosi: 2,20% w skali roku dla 1 miesiąca, 2,25% w skali roku dla 2 miesięcy, 2,40% w skali roku dla 3 miesięcy, 2,50% dla 4 miesięcy i 2,55% dla 5 miesięcy. Powyższe oprocentowanie przeznaczone jest tylko dla nowych środków. Pozostały majątek jest przez cały czas umowy oprocentowany według stawki 0,50 % w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Minimalna kwota wpłaty na lokatę to 100 000 zł, a maksymalna wynosi 1 000 000 zł.

Jeżeli chcemy skorzystać z Lokaty Desire Plus musimy dodatkowo wykonać przelew zasilający rachunek Lokaty pochodzący z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w złotych polskich, prowadzonego przez Lion’s Bank. To jeszcze nie wszystko, w momencie składania wniosku (który jest ważny tylko w dniu jego składania) należy zapewnić środki na ROR, w co najmniej wysokości wskazanej we wniosku.

Lokata Desire do 2,30%

Podobnie jak w większości dotychczasowych ofert i ta jest dostępna dla nowych i obecnych klientów z kontem w Lion’s Banku (lub Idea Banku). Oprocentowanie jest stałe i różni się ze względu na okres umowny (od 1 do 5 miesięcy). Dla 1 miesiąca oprocentowanie wynosi 2,00% w skali roku, dla 2 miesięcy 2,05% w skali roku, a dla 3 i 4 miesięcy to 2,10% w skali roku. Najwięcej bo 2,30% w skali roku jest, gdy okres umowy wynosi 5 miesięcy. Jest to oprocentowanie przeznaczone dla nowych środków.

W pozostałych przypadkach lokata oprocentowana jest przez cały okres umowny w całości według stawki 0,50% w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec umownego. Minimalna kwota na lokacie to 100 000 zł, maksymalna to 1 000 000 zł. Lokata ma charakter odnawialny.

Lokata Prestige do 1,90%

To ostatnia prezentowana w naszym zestawieniu oferta od Lion’s Banku. Można ją założyć w oddziale banku, przez telefon lub online po zalogowaniu. Jej okres trwania to 4 miesiące ze stałym oprocentowaniem i kapitalizacją na koniec okresu umownego. Wysokość oprocentowania jest uzależniona od kwoty umieszczonej na lokacie:

 • od 100 000 zł do 500 000 zł oprocentowanie wynosi 1,70%,
 • od 500 000,01 zł do 1 000 000 zł to 1,80%,
 • od 1 000 000,01 zł do 2 000 000 zł to 1,85%,
 • od 2 000 000,01 zł bez górnego limitu to 1,90%.

Lokata Prestige ma charakter odnawialny, ale jeśli jesteśmy posiadaczami rachunku w Lion’s Banku (Idea Banku), możemy zmienić ją na wariant nieodnawialny.

Czy opłaca się założyć lokatę w Lion’s Bank?

Jest z czego wybierać w ofercie lokat Lion’s Bank. Jest tu aż 12 możliwych produktów (licząc oprocentowaną na 0,01% lokatę Bon Appetit). Najbardziej atrakcyjna z nich wszystkich jest z pewnością lokata Welcome z oprocentowaniem do 3,00%. Nie powinno to dziwić, gdyż celem tego produktu jest zwabienie nowych klientów. Trzeba przyznać, że przy tej ofercie Lion’s Bank robi to dobrze. Interesujące jest nie tylko atrakcyjne oprocentowanie, ale i brak wymogu otworzenia rachunku w banku.

Zdecydowaną wadą tego produktu jest sposób jego założenia. Żeby skorzystać z lokaty Welcome musimy udać się do jednego z oddziałów banku. Niestety placówki Lion’s Banku, znaleźć możemy tylko w większych miastach w Polsce. Jest to też krótko okresowy depozyt (na 40 dni) i odnawia się automatycznie, o czym musimy pamiętać.

Wersja lokaty Welcome Online pozwala nam na założenie depozytu przez internet, ale jak zwykle działa tu zasada “coś za coś”. Wygodna forma otworzenia lokaty wiąże się ze znacznie niższym oprocentowaniem (do 2,25%), co powoduje, że oferta dla nowych klientów ginie wśród propozycji konkurencji.

Ciekawa oferta nie tylko dla nowych klientów

Lokata Welcome do 3,00% jest zdecydowanym numerem jeden Lion’s Banku. Co jednak jeśli nie jesteśmy już nowym klientem lub poszukujemy czegoś innego? Tutaj wyróżniają się przede wszystkim dwie oferty: Lokata Profitable Plus 2,75% i Lokata Rentierska do 2,75%. Przy obu musimy posiadać lub założyć rachunek w Lion’s Banku (Idea Banku), jednak pod względem oprocentowania wspomniane depozyty tworzą silną konkurencję dla innych produktów z sektora private bankingu.

Lion’s Bank jest z pewnością instytucją, którą warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy zyskać oszczędności na większym majątku. Sama oferta, oprócz kilku wyżej ocenionych, powinna być jaśniej zaprojektowana. Duża ilość warunków, które często trzeba spełnić, aby uzyskać najwyższe oprocentowanie odstrasza klientów, którzy chcą zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Ten aspekt powinien być szczególnie dopieszczony w bankowości prywatnej.

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments