Magazyny energii AlphaESS - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii AlphaESS wynosi: 1
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii AlphaESS w systemie wynosi: 10000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii AlphaESS w systemie wynosi: 10000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii AlphaESS - Lista produktów (1)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: AlphaESS
Nazwa serii: Storion SMILE
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 3,00 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 2,90 kWh
Deklarowana max. żywotność: 10000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 96%
Konstrukcja modułowa: Tak
Max. ilość modułów: 5
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Alpha ESS – przyszłość z czystą i zrównoważoną energią

Przedsiębiorstwo Alpha ESS Europe GmbH zostało założone w 2012 roku w Niemczech. Obecnie firma jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań i usług w zakresie magazynowania energii na świecie. Producent posiada ponad 10 lokalnie funkcjonujących filii, a także ponad 60 tysięcy aktywnie działających systemów magazynowania w energii w ponad 60 krajach, co sprawia, że z rozwiązań Alpha ESS, a tym samym z uniezależnienia od zewnętrznych dostaw energii korzystają już miliony ludzi na całym świecie. Rocznie instalacje recenzowanego producenta przechowują ponad 1 GWh energii elektrycznej wyprodukowanej przez odnawialne źródła energii. W 2020 roku IHS Markit umieścił spółkę Alpha ESS w pierwszej piątce największych dostawców rozwiązań z zakresu magazynowania energii obok takich gigantów, jak na przykład Tesla czy LG Energy Solution.

Alpha ESS Europe specjalizuje się w projektowaniu systemów magazynujących energię zarówno dla użytkowników indywidualnych i gospodarstw domowych, jak i dla celów komercyjnych do obsługi firm i przedsiębiorstw. Głównym założeniem rozwoju Alpha ESS jest przekonanie, że magazynowanie energii stanowi niezbędny element na drodze do powodzenia transformacji energetycznej. Producent zapewnia, że stara się być nie tyle biernym obserwatorem tych przemian, ile intensywnie w nich uczestniczyć poprzez innowacyjność opracowywanych przez firmę rozwiązań.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Alpha ESS?

Niemiecki producent Alpha ESS skupił się na opracowaniu najbardziej efektywnych systemach magazynowania energii, dostosowanych do specyficznych potrzeb takich grup odbiorców, jak właściciele domów jednorodzinnych, czy przedsiębiorcy prowadzący mniejsze lub większe firmy. Według informacji zawartych w serwisie internetowym Alpha ESS zajmuje się dostawą usług z zakresu magazynowania i optymalizacji zużycia energii dla takich podmiotów jak:

  • odbiorcy prywatni - wielu właścicieli gospodarstw domowych szuka w ostatnim czasie najlepszych rozwiązań w zakresie czerpania korzyści z połączenia fotowoltaiki i magazynu energii. Polegają one przede wszystkim na istotnym obniżeniu rachunków za energię elektryczną oraz dbałości o środowisko naturalne. Magazyn energii pozwala optymalizować autokonsumpcję pozyskanej przez instalację OZE energii elektrycznej, a jednocześnie chronić przed przerwami dostaw prądu i wahaniami taryf gwarantowanych. Alpha ESS oferuje właścicielom domów jednorodzinnych kompleksowe systemy magazynowania energii dostosowane do energetycznego zapotrzebowania i oczekiwań domowników w tym zakresie;
  • odbiorcy komercyjni - recenzowany producent przedstawia najważniejsze korzyści wynikające z użytkowania magazynów energii w obiektach handlowych i przemysłowych. Należą do nich przede wszystkim obniżenie kosztów stałych utrzymania przedsiębiorstwa, generowanie stabilnych przychodów poprzez produkcję energii odnawialnej i dedykowane dotacje, zmniejszenie śladu węglowego wynikające z funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz zapewnienie awaryjnego źródła zasilania, a przez to nieprzerwanych dostaw energii elektrycznej. Alpha ESS oferuje rozwiązania o mocy do 550 kW i mocy pojemnościowej 2 MWh.

Niemiecki producent zaznacza, że jest w stanie przygotować także dedykowane rozwiązania dla gospodarstw rolnych. Wystarczy przesłać do doradców Alpha ESS wymagania projektowe (również w przypadku inwestorów prywatnych i komercyjnych) i poczekać na indywidualną ofertę uwzględniająca wymagane parametry projektu.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Alpha ESS?

Celem wypełniania głównych założeń przedsiębiorstwa, do których należą między innymi aktywizowanie wśród klientów postaw proekologicznych oraz świadome podejście do zużywania zasobów energetycznych, Alpha ESS postawił na oferowanie konsumentom najlepszej dostępnej obecnie technologii produkcji akumulatorów. Mowa o technologii litowo-żelazowo-fosforanowej, która na tle pozostałych baterii wyróżnia się przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowania, większą wydajnością systemu magazynowania, a także wysoką trwałością ogniw. Jakie konkretnie znaczenie dla inwestorów mają te cechy akumulatorów oferowanych przez Alpha ESS? Baterie LiFePO4 charakteryzują się mniejszym ryzykiem przegrzewania, co minimalizuje możliwość wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo posiadają one dużą głębokość rozładowywania (96%), a łączna ilość cykli ładowania i rozładowywania w ich przypadku sięga nawet ponad 10 000.

Pojemność i cechy magazynów energii Alpha ESS

Jednym z najważniejszych parametrów magazynów energii, kluczowym przy dostosowywaniu urządzenia do instalacji fotowoltaicznej oraz zapotrzebowania energetycznego budynku, jest moc pojemnościowa akumulatora. W związku powyższym firma Alpha ESS opracowała kilka serii magazynów energii do wykorzystania zarówno w warunkach gospodarstwa domowego, jak i dużych przedsiębiorstwach czy obiektach handlowych. Odpowiednie dobranie magazynu do istniejącej bądź planowanej na etapie budowy instalacji wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Warto wówczas skorzystać z oferty producenta, który zapewnia, że dobierze odpowiednie urządzenie magazynujące do wszelkich parametrów projektowych. Na etapie wyboru pomocnym może się okazać także ranking magazynów energii, który zestawia najważniejsze cechy i specyfikacje tych urządzeń. Do magazynów energii oferowanych przez Alpha ESS należą natomiast:

  • Bateria M4856-P - magazyn energii o pojemności nominalnej 2.9 kWh i pojemności użytkowej 2.75 kWh (maksymalna ilość modułów w systemie - 6);
  • Bateria M4856-S - magazyn energii o pojemności nominalnej 2.9 kWh i pojemności użytkowej 2.6 kWH (maksymalna ilość modułów w systemie - 8);
  • Bateria M48112-S - magazyn energii o pojemności nominalnej 5.7 kWh i pojemności użytkowej 5.2 kWh (maksymalna ilość modułów w klastrze - 15);
  • Bateria SMILE - B3 - magazyn energii o pojemności użytkowej 2.75 kWh (możliwość rozbudowy pojemności do 16.5 kWh);
  • Bateria SMILE5-BAT - magazyn energii o pojemności nominalnej 5.7 kWh i pojemności użytkowej 5.5 kWh (możliwość rozbudowy pojemności do 33 kWh);
  • Bateria SMILE - T10 - magazyn energii o pojemności użytkowej 10.4 kWh (możliwość rozbudowy pojemności do 20.8 kWh);
  • Bateria przemysłowa STORION T-30 - pojemność magazynowa od 26 kWh do 62.4 kWh plus zintegrowany EMS;
  • Bateria przemysłowa STORION T50/T100 - pojemność magazynowa od 26 kWh do 936 kWh plus zintegrowany EMS i połączenie PV.

Najważniejsze cechy magazynów energii Alpha ESS to:

  • litowo-żelazowo-fosforanowa technologia wykonania;
  • modułowa konstrukcja umożliwiająca rozbudowę pojemności;
  • magazyny jednofazowe i trójfazowe do wyboru;
  • instalacja Plug&Play;
  • gwarancja 5 lat na urządzenie i 10 lat na wydajność baterii;
  • 20 lat szacowanej żywotności;
  • certyfikaty TUV, CE i IEC;
  • głębokość rozładowania do 96%;
  • ogniwa akumulatorowe z metalową obudową;
  • UPS - zdolność do zasilania awaryjnego;
  • estetyczny design.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty