Magazyny energii Axitec – opinie i recenzja

Każda innowacja na rynku pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł sprawia, że społeczeństwa coraz skuteczniej zmierzają w kierunku odpowiedzialnej, a zarazem efektywnej konsumpcji prądu. Jednym z takich rozwiązań są magazyny energii, które pozwalają na skuteczną kumulację i późniejsze wykorzystanie energii zarówno w ramach domowej, jak i przemysłowej fotowoltaiki. Producenci tych urządzeń starają się je wciąż udoskonalać zarówno pod kątem wydajności, trwałości, jak również bezpieczeństwa użytkowania. Jednym z nich jest firma Axitec, która w swojej ofercie posiada kompleksowe rozwiązania w obszarze magazynowania energii. Co dokładnie proponuje Axitec?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Axitec – energia dla lepszego świata

To właśnie powyższe hasło stoi u podstaw funkcjonowania wywodzącej się z Niemiec firmy Axitec. Producent należy obecnie do najbardziej rozpoznawalnych marek w branży paneli fotowoltaicznych i magazynowania pozyskanej za ich pośrednictwem energii. Posiadająca centralę w Böblingen firma może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku energetyki słonecznej, a produkty marki w postaci modułów słonecznych zainstalowano już w 79 krajach na całym świecie. Globalne moce produkcyjne obsługiwane przez Axitec wynoszą obecnie ponad 800 MWp. Cechą, którą z pewnością można poczytać za zaletę marki, jest jej zaangażowanie w rozwój kompleksowych łańcuchów projektowania, produkcji, rozwoju, sprzedaży i serwisowania modułów fotowoltaicznych, magazynów energii oraz innych urządzeń oferowanych w portfolio niemieckiego producenta.

Głównymi założeniami firmy Axitec w projektowaniu i produkcji urządzeń z branży energetyki solarnej, jest bezkonkurencyjna jakość i trwałość konstruowanych przez markę produktów. Cel ten osiągany jest przez inżynierów Axitec dzięki wykorzystywaniu najwyższej jakości materiałów, a także poprzez zintensyfikowany system kontroli jakości, który zakłada częste testy urządzeń na każdym etapie produkcji. Dzięki tak opracowanym standardom, producent od wielu lat cieszy się uznaniem i zaufaniem ze strony klientów z całego świata. Dla przykładu, firma jest tak pewna jakości swoich paneli fotowoltaicznych, że gwarantuje, iż po 25 latach funkcjonowania nadal będzie można uzyskiwać za ich pomocą do 85% nominalnej mocy znamionowej. Axitec odpowiadając na potrzeby rynku postawiło także na produkcję magazynów energii, które w połączeniu z fotowoltaiką pozwalają optymalizować konsumpcję prądu.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Axitec?

Recenzowany producent opracowując swoją ofertę magazynów energii wziął pod uwagę nie tylko jakość tych produktów, ale także możliwość ich zastosowania zarówno we współpracy z przydomową instalacją fotowoltaiczną, systemem paneli zainstalowanych na potrzeby firmy lub większego przedsiębiorstwa, a także w celach wsparcia elektromobilności. Oznacza to, że bez względu na grupę docelową, magazyny energii Axitec przeznaczone są w szczególności dla osób, które:

 • są skoncentrowane na optymalizacji autokonsumpcji energii tak, aby uniezależnić jej dostawy ze źródła zewnętrznego;
 • chcą zabezpieczyć swój dom lub przedsiębiorstwo przed przerwami w dostępie do energii elektrycznej i korzystać za pomocą magazynów z awaryjnego systemu zasilania;
 • planują korzystać z własnego źródła energii do ładowania samochodów elektrycznych;
 • chcą wyposażyć swój dom w inteligentny system zarządzania energią z kategorii Smart Home;
 • zależy im na maksymalizacji oszczędności wynikających z użytkowania instalacji fotowoltaicznej.

Magazyny energii Axitec to także rozwiązanie dla osób świadomych ekologicznie, które chcą korzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych w branży energetyki słonecznej. Misją wielu producentów takich urządzeń jest właśnie wsparcie działań hamujących niekorzystne zmiany klimatyczne i nieodpowiedzialne korzystanie z zasobów ziemi. Nie inaczej jest w przypadku firmy Axitec, która poprzez efektywność i niezawodność swoich produktów pragnie wspierać klientów w dążeniu do osiągania proekologicznych celów.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Axitec?

W obszarze magazynowania energii produkcja akumulatorów może się opierać na różnych technologiach, które wykazują określone wartości w zakresie trwałości, efektywności, głębokości rozładowania, czy szybkości ładowania. Recenzowany producent w opracowanych przez siebie systemach magazynowania energii elektrycznej AXITEC AXIstorage postawił na wykorzystanie technologiii litowo-jonowej (Li-ion). Jak zapewniają niemieccy inżynierowie, jest to wydajna technologia, która wykazuje się dużą odpornościa na działanie czasu, a dodatkowo gwarantuje użytkownikom magazynu wysoki poziom bezpieczeństwa. Choć obecnie wielu wiodących producentów magazynów energii wykorzystuje w swoich urządzeniach baterie litowo-żelazowo-fosforanowe, to specjaliści Axitec przekonują, że ich akumulatory nie ustępują innym pod względem strategicznych dla tego typu urządzeń właściwości, a jednocześnie ich cena jest bardziej przystępna dla wielu użytkowników.

Pojemność i cechy magazynów energii Axitec

W przejrzystym i intuicyjnym serwisie internetowym Axitec z łatwością można znaleźć karty produktowe magazynów energii, które przybliżą zainteresowanym inwestorom specyfikację tych urządzeń. Jedną z najważniejszych wartości akumulatora, którą należy wziąć pod uwagę, aby móc w pełni doświadczyć korzyści, jakie niosą ze sobą magazyny energii, jest moc pojemnościowa urządzenia. Najlepsi producenci, w tym również Axitec postawili w swoich projektach na baterie z możliwością rozszerzania tej pojemności według potrzeb lub modułowego rozbudowywania systemu magazynowania, co w rezultacie również skutkuje wyższą pojemnością urządzenia. Magazyny energii Axitec można nabyć w ramach dwóch systemów:

 • AXIstorage Li 10S – przeznaczony dla wszystkich użytkowników bez względu na to, czy magazyn ma współpracować z instalacja przydomową, instalacja w przedsiębiorstwie, czy wspierać ładowanie pojazdów elektrycznych. Główną cechą urządzenia jest wysoka wydajność rozładowania, a także skalowalność mocy pojemnościowej, która mieści się w zakresie od 8 kWh do nawet 1152 kWh mocy użytkowej. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii pozwalającej na elastyczne dopasowanie tej wartości do potrzeb instalacji użytkownika;
 • AXIstorage Li SH z systemem modułowym – świetne rozwiązanie dla domowych użytkowników, elektromobilności, a także wszystkich tych inwestorów, których zapotrzebowanie na zmagazynowaną energię elektryczną wynosi do 15 kWh. Urządzenie to charakteryzuje się najnowocześniejszą technologią zapewniającą długą żywotność magazynu. Pojemność akumulatora to od 7,5 kWh do 15 kWh z możliwością rozbudowy o kolejne moduły o pojemności 2,5 kWh każdy.

Do najważniejszych cech magazynów energii Axitech należą przede wszystkim:

 • litowo-jonowa (Li-ion) technologia wykonania;
 • wysoki stopień rozładowywania akumulatorów;
 • duża żywotność baterii oraz wysoka wydajność;
 • możliwość rozszerzerzania mocy pojemnościowej urządzeń;
 • nawet do 20 lat bezawaryjnego funkcjonowania przez zastosowanie wydajnego systemu chłodzącego;
 • możliwość ustawienia trzech modułów magazynujących jedne na drugim;
 • wydajna praca w zakresie temperatur 0-50 stopni Celsjusza (optymalna temperatura to 25 stopni Celsjusza);
 • norma wodoszczelności IP21;
 • certyfikaty CE, UN38.3
 • wbudowany system zarządzania magazynem energii.

Magazyn energii Axitec – cena

Urządzenia mające za zadanie magazynowanie, a tym samym optymalizację wykorzystywania pozyskanej z odnawialnych źródeł energii, to obecnie spora inwestycja dla każdego domowego, czy firmowego budżetu. Trzeba jednak pamiętać, że głównym założeniem jest tu uzyskanie maksymalizacji oszczędności, którą warunkuje niezawodność, trwałość i wydajność urządzenia. Magazyny energii Axitec można nabyć bezpośrednio od dystrybutorów marki, na przykład w profesjonalnych sklepach internetowych. Miłą niespodzianką może okazać się fakt, że dość często są one dostępne w promocyjnych cenach. Za magazyn AXIstorage Li 10S trzeba obecnie zapłacić około 18 tys. zł, ale za modułowy AXIstorage LI 15 SH w zestawie z kompatybilnym falownikiem nawet ponad 40 tys. zł. Ceny magazynów energii zależą oczywiście od rodzaju, pojemności urządzenia oraz od cen dystrybutora.

Magazyn energii Axitec – jakie zalety?

Zalety magazynów energii Axitec:

wydajna i żywotna technologia litowo-jonowa;
producent z długim doświadczeniem w branży energetyki słonecznej;
kompleksowa obsługa użytkowników przez doradztwo, sprzedaż i serwis;
magazyny o możliwości elastycznej rozbudowy w zakresie mocy pojemnościowej;
gwarancja do 20 lat bezawaryjnej pracy urządzeń;
gwarancja producenta – 10 lat;
urządzenia doceniane przez klientów na całym świecie;
łatwy montaż magazynów;
kompatybilność z wieloma, dostępnymi na rynku falownikami uznanych producentów;
restrykcyjny system kontroli jakości produktów Axitec;
stosunkowo dobra dostępność urządzeń;
dobre opinie dotychczasowych klientów firmy Axitec.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Niemiecki producent działający od przeszło 20 na rynku energii słonecznej przykłada wiele staranności do jakości i wydajności oferowanych przez siebie magazynów energii. Kompleksowa obsługa klienta, profesjonalne doradztwo oraz modułowa konstrukcja akumulatorów od Axitec z pewnością działają na korzyść producenta, którego produkty znane są w prawie 80 krajach na całym świecie. Jeżeli inwestorowi zależy na niezawodności systemu, kompatybilności z innymi urządzeniami, a także możliwości dopasowania pojemności magazynu w każdej chwili, to warto, aby przyjrzał się ofercie firmy Axitec. Najwyższa jakość produktu to bowiem znak rozpoznawczy tej marki.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments