Magazyny energii Green Cell – opinie i recenzja

Domowe magazyny energii sprawiły, że wielu inwestujących w nie prosumentów mogło podnieść poziom autokonsumcji energii wytwarzanej przez należące do nich instalacje OZE oraz zwiększyć swoją energetyczną niezależność. Moduły bateryjne, na których opiera się konstrukcja akumulatorów od wielu lat poprawiają komfort i jakość życia wielu ludzi. Doskonale zdają sobie z tego sprawę twórcy marki Green Cell, która specjalizuje się w różnorodnych rozwiązaniach bateryjnych. Jakiś czas temu do oferty firmy trafiły także magazyny energii, które mogą efektywnie współpracować z instalacją PV. Jakie parametry oferują te urządzenia? Czy warto zainwestować w magazyn energii od Green Cell?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Green Cell – z pasji do mobilności

Firma Green Cell rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku i stopniowo zdobywała zaufanie wśród klientów, przede wszystkim dzięki utrzymywaniu wysokiej jakości oferowanych produktów. Filozofią marki od samego początku było umożliwienie odbiorcom elektroniki użytkowej niezawodnej eksploatacji tych urządzeń bez żadnych zakłóceń w ich wydajności. Marka Green Cell specjalizuje się w technologii litowo-jonowej, co sprawia, że jest w stanie oferować obecnie ponad 97 procent modeli baterii zasilających komputery przenośne dostępne na europejskim rynku. Dzięki ciągłemu ulepszaniu procesu produkcji firma Green Cell mogła pozwolić sobie na wyjście ze swoim portfolio na rynek zagraniczny. Według danych z 2019 roku firma zatrudnia ponad 180 osób i ciągle się rozwija. Obecnie marka zwraca się w stronę propagowania idei zrównoważonego gospodarowania energią, a jej misją jest sukcesywne wprowadzanie na rynek kolejnych urządzeń do ładowania i magazynowania czystej energii.

W portfolio firmy Green Cell znajdują się wspomniane wcześniej zamienniki baterii do laptopów, baterie do telefonów, akumulatory do elektronarzędzi, pojazdów elektrycznych, urządzeń gospodarstwa domowego. Oprócz tego firma oferuje szeroki zakres ładowarek i zasilaczy do elektroniki użytkowej i innych produktów. W fotowoltaicznym dziale sklepu internetowego marki Green Cell można znaleźć także elastyczne panele fotowoltaiczne, kontrolery ładowania MPPT oraz falowniki solarne. Od niedawna w ofercie firmy znajdują się także domowe magazyny energii, na razie dostępne tylko w jednej opcji. Zważywszy na specjalizację recenzowanego producenta oraz dotychczasowe rynkowe sukcesy warto przyjrzeć się bliżej propozycjom firmy Green Cell w zakresie technologii magazynowania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Green Cell?

Magazyny energii to kluczowe ogniwo na drodze do transformacji energetycznej. Aby jednak cele w tym zakresie mogły zostać osiągnięte, inwestycjami w systemy magazynowania energii muszą zainteresować się nie tylko duże podmioty gospodarcze, przemysłowe, czy zakłady energetyczne, ale także prywatni prosumenci i niewielkie firmy. Ważne jednak, aby ci ostatni odbiorcy otrzymali propozycje takich rozwiązań technologicznych, które będą dostosowane do ich potrzeb i pozwolą na intuicyjną obsługę oraz zarządzanie zużyciem energii wyprodukowanej w systemie łączącym magazyn energii i fotowoltaikę. Dodatkowo ważne, aby producenci opracowujący rozwiązania optymalizujące wykorzystanie prądu w gospodarstwie domowym, potrafili jednocześnie zaoferować swoim klientom kompleksowe wsparcie techniczne i usługi serwisowe. W ofercie firmy Green Cell znajdują się magazyny energii, które producent kieruje przede wszystkim do:

 • gospodarstw domowych – oferowany przez Green Cell magazyn energii PowerNest pomaga w pełnym wykorzystaniu potencjału przydomowej fotowoltaiki. Jedno urządzenie posiada pojemność 5 kWh, co według danych zamieszczonych w serwisie producenta powinno wystarczyć na podtrzymanie pracy lodówki przez 3 dni lub na 150 naładowań tabletu, bądź ponad 82 godziny pracy telewizora. Oczywiście są to dane czysto szacunkowe, ale pozwalają zorientować się w zasadności inwestycji w domowy magazyn energii od Green Cell;

 • małych i średnich firm – zważywszy na fakt, że w jednym systemie może pracować aż 8 magazynów energii PowerNest, ich możliwości przechowywania prądu wzrastają do 40 kWh. Taka pojemność z powodzeniem wystarczy do podtrzymywania pracy wielu urządzeń w biurze, czy nawet kawiarni. Oferta Green Cell skierowana jest zatem także do właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcieliby zainwestować (lub już posiadają) w instalację fotowoltaiczną i doposażyć ją w magazyn, który przyniesie realne oszczędności i obniży koszty stałe utrzymania firmy.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Green Cell?

Rynek domowych magazynów energii rozwija się się od kilkunastu lat. Szczególnie widoczne jest to w krajach Europy Zachodniej, w której właściwie każdego roku pojawiają się nowe propozycje urządzeń magazynujących energię. Każda kolejna generacja akumulatorów przynosi nowe możliwości, zwiększoną żywotność ogniw, lepszą głębokość rozładowania, czy podwyższone standardy bezpieczeństwa użytkowania tych urządzeń. Jeszcze do niedawna najbardziej popularną technologią, w jakiej wykonywano magazyny energii była technologia litowo-jonowa (w niej specjalizuje się zresztą firma Green Cell). Obecnie w najnowszych urządzeniach coraz częściej pojawiają się ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, które oferują między innymi większą liczbę cykli ładowania akumulatora. Magazyn energii PowerNest został wykonany właśnie w tej technologii.

Pojemność i cechy magazynów energii Green Cell

Pojemność, jaką oferuje magazyn energii często determinuje miejsce jego wykorzystania. Akumulatory o niższej pojemności zazwyczaj stosuje się w domowych instalacjach lub do krótkotrwałego podtrzymania pracy strategicznych urządzeń podczas przerwy w dostawach energii z sieci. Tym niemniej trafne dopasowanie pojemności magazynu energii do zapotrzebowania energetycznego nieruchomości, w której będzie funkcjonował jest niezwykle istotne. Dlatego też najlepszym wyborem w trakcie podejmowania inwestycji w urządzenie kumulujące energię będzie posiłkowanie się w tym zakresie wiedzą i doświadczeniem specjalistów. Korzyści z użytkowania magazynu energii warto zwielokrotnić decydując się na zakup urządzenia, którego pojemność można skalować poprzez dokładanie lub odejmowanie kolejnych modułów. Green Cell posiada w swojej ofercie magazyn, który można łączyć w system kilku urządzeń zwiększając tym samym dostępną pojemność:

 • GC PowerNest 5 kWh / 48 V – akumulator współpracujący z falownikami wiodących producentów i kompatybilny z większością instalacji fotowoltaicznych. Posiada niewielkie wymiary, bardzo estetyczny design oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności.

Do najważniejszych cech domowych magazynów energii Green Cell należą przede wszystkim:

 • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
 • pojemność jednego urządzenia to 5 kWh;
 • możliwość połączenia w jednym systemie 8 akumulatorów (łącznie 40 kWh);
 • współpraca z inwerterami Schneider Electric, SMA, Goodwe, Growatt, Victron i wieloma innymi;
 • waga 50 kg;
 • napięcie 48 V;
 • ochrona przed przepięciem, przeciążeniem i przegrzaniem;
 • zastosowanie w instalacji 1-fazowej;
 • do 98% sprawności urządzenia;
 • estetyczny design (czarny kolor).

Magazyn energii Green Cell – cena

Nie ulega wątpliwości, że cena magazynów energii jest jednym z kluczowych powodów, dla których inwestycje w akumulator wymagają skrupulatnego przemyślenia. Na koszt całego przedsięwzięcia będzie wpływało wiele czynników takich, jak choćby technologia wykonania modułów bateryjnych, pojemność akumulatora, jego sprawność, systemy zabezpieczeń, dodatkowe aplikacje umożliwiające monitorowanie pracy magazynu energii. Nie bez znaczenia jest oczywiście jakość użytych komponentów oraz to, czy akumulator posiada zintegrowany inwerter hybrydowy. Częstą praktyką wśród producentów magazynów energii, jest unikanie podawania do ogólnej wiadomości cen oferowanych przez nich urządzeń. Zazwyczaj wiąże się to z faktem, że dla każdego klienta oferta przygotowywana jest indywidualnie zgodnie z jego potrzebami. Green Cell postawił jednak w tym aspekcie na otwartość. Obecnie cena GC PowerNest 5 kWh / 48 h wynosi 14 995,95 zł.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Magazyn energii Green Cell – jakie zalety?

Zalety magazynów energii Green Cell:

duże doświadczenie producenta w technologiach bateryjnych;
możliwość skalowania pojemności systemu;
producent z siedzibą w Polsce, co może ułatwiać dostęp do technicznego wsparcia;
10 lat gwarancji na urządzenie;
łatwa instalacja magazynu;
kompatybilność z innymi elementami systemu od wiodących producentów;
wbudowany system monitorujący pracę akumulatora;
możliwość doposażenia systemu w inne komponenty dostępne u producenta;
wysoki standard obsługi klienta;
duża dostępność urządzeń.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Green Cell to firma, której siedziba znajduje się w Krakowie. Dla wielu inwestorów będzie to znaczący aspekt w procesie wyboru urządzenia, które będzie wymagało serwisowania, czy doraźnego wsparcia technicznego. Producent oferuje magazyny energii zaprojektowane dla wymagających użytkowników, którzy oczekują wydajnej technologii, prostej instalacji i estetycznego wyglądu urządzenia. Oczywiście GC PowerNest nie posiada zintegrowanego falownika, co przez niektórych może być poczytane za wadę urządzenia. Warto jednak pamiętać, że wpływa to na cenę magazynu, którą należy mimo wszystko uznać za atrakcyjną rynkowo. Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej propozycji firmy Green Cell w zakresie systemu magazynującego energię i sprawdzić, czy nie okaże się on optymalnym wyborem.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments