Magazyny energii Kehua – opinie i recenzja

Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w gospodarstwie domowym lub firmie staje się w 2022 roku priorytetem wielu konsumentów i przedsiębiorców. Odpowiedzią na te potrzeby jest rosnąca oferta magazynów energii, które nie tylko są w stanie zapewnić zasilanie w sytuacjach awaryjnych, ale także zwiększyć autokonsumpcję energii z fotowoltaiki w bieżącym użytkowaniu. Jednym z producentów posiadających ciekawą ofertę magazynów energii jest chińska firm Kehua. Jakie modele akumulatorów ma do zaproponowania producent? Jakie są ich zalety, a wymaga dopracowania?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Kehua – bezpieczna, ekologiczna i inteligentna energia dla wszystkich

Kehua Tech to przedsiębiorstwo, które swoją działalność rozpoczęło już w 1988 roku i od tamtego czasu pracowała na miano lidera rozwiązań technologicznych zabezpieczających dostawy energii elektrycznej. Obecnie Kehua jest liderem chińskiego rynku urządzeń typu UPS i utrzymuje tę pozycję już od ponad 20 lat. Nie dziwi zatem fakt, że w portfolio firmy można znaleźć także magazyny energii oraz systemy zarządzania energią zarówno w gospodarstwie domowym, jak i przedsiębiorstwie.

Kehua realizuje swoje założenia zmierzające do upowszechnienia ekologicznej i inteligentnej energii rozwijając autorskie projekty w takich obszarach jak AI oraz IoT. W ofercie chińskiego producenta znajdują się zatem zasilacze UPS, różnego rodzaju inwertery, systemy monitorowania wykorzystania energii, infrastruktura dla centrów danych oraz wspomniane już wcześniej rozwiązania akumulatorowe. Dążąc do popularyzacji nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla energetyki, Kehua Tech swoje propozycje kieruje do różnych grup odbiorców i proponuje im dedykowane rozwiązania.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Pojemność i cechy magazynów energii Kehua

Kehua Tech zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie płyną z połączenia fotowoltaiki i magazynów energii. Z tego powodu swoje rozwiązania w zakresie magazynowania energii projektuje tak, aby były one kompatybilne i kompleksowe w zakresie pozyskiwania energii słonecznej i wykorzystywania jej na potrzeby odbiorców. Magazyny energii Kehua wykonywane są w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologii akumulatorowych i dzięki temu oferują jedne z najlepszych parametrów na rynku. Litowo-żelazowo-fosforanowe ogniwa stosowane w magazynach energii chińskiego producenta pozwalają urządzeniom uzyskiwać doskonałą wydajność i żywotność. Najważniejszą jednak cechą wyróżniającą magazyny energii Kehua jest fakt, że nie pełnią one jedynie funkcji akumulatorów, ale stanowią kompletne systemy do współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi. W ofercie producenta znajdują się obecnie:

 • Seria iStorageE1 – dedykowana na użytek domowy. Magazyny energii składają się z falownika hybrydowego o wybranej mocy oraz modułów bateryjnych w liczbie odpowiadającej potrzebom inwestora. Jest to system jednofazowy, którego pojemność może być skalowana od 5 do nawet 40 kWh. Do magazynu energii można dobrać inwerter o mocy 3,6 kW, 5 kW lub 6 kW w zależności od parametrów instalacji;
 • Seria iStorageE2A – system dedykowany potrzebom mieszkańców Ameryki Północnej;
 • Seria iStorageE3 – najbardziej wszechstronna i rozbudowana seria magazynów energii Kehua. Jest trójfazowy system magazynujący energię, który doskonale sprawdzi się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i przedsiębiorstwie. Jego pojemność można skalować od 5 kWh do 40 kWh, a moc falowników dobrać do wymagań instalacji (5 kW, 6 kW, 8 kW, 10 kW lub 12 kW). Jeden moduł bateryjny w tym systemie ma pojemność 5 kWh i waży 55 kg.

Do najważniejszych cech magazynów energii Kehua należą przede wszystkim:

 • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
 • modułowa konstrukcja i skalowalna pojemność;
 • kompleksowe systemy hybrydowe z falownikami;
 • wbudowana funkcja EMS;
 • szybkie złącze Plug&Play;
 • konstrukcja magazynu All in One;
 • opcjonalnie integracja funkcji AFCI;
 • podwójna izolacja fizyczna i elektryczna;
 • inteligentne monitorowanie pracy w czasie rzeczywistym;
 • głębokość rozładowania DOD do 100%;
 • licznik energii jako element systemu.

Magazyn energii Kehua – cena

Decyzja o inwestycji w system akumulatorów musi być poprzedzona kalkulacją kosztów całkowitych przedsięwzięcia, gdyż cena magazynu energii jest jedynie składową środków finansowych, które należy przygotować. Koszty instalatorskie, przygotowania przyłączy oraz akcesoriów niezbędnych do przeprowadzenia montażu systemu magazynującego podlegają zazwyczaj indywidualnej wycenie, gdyż potrzeby inwestorów mogą być w tym zakresie różne. Jeżeli chodzi natomiast o ceny podzespołów wchodzących w skład przykładowego systemu magazynowania energii Kehua iStorageE3 12 kW/5 kWh, to kształtują się one następująco:

 • falownik iStorageE3 12 kW – ok. 19 800 zł
 • moduł bateryjny iStorageE3 5kWh – 20 3000 zł
 • licznik energii DTSU666 – ok. 1000 zł

Cena całego zestawu to około 41 000 zł. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jest to hybrydowy system trójfazowy z falownikiem. Powiększenie pojemności magazynu energii wiąże się wówczas z kosztami zakupu kolejnych modułów bateryjnych.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Magazyn energii Kehua – jakie zalety?

Zalety magazynów energii Kehua:

kompleksowe systemy magazynowania energii;
bezpieczeństwo technologii jako priorytet;
rozwiązania akumulatorowe dla wszystkich grup klientów;
przejrzyste i szczegółowe karty produktowe;
duży wkład producenta w rozwój technologii;
5 lat gwarancji na falownik i 10 lat na akumulator;
możliwość wyboru z wielu konfiguracji produktowych;
najnowsze rozwiązania w branży.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Kehua Tech to producent o wieloletnim i bogatym doświadczeniu na rynku technologii wspierających popularyzację OZE. Przedsiębiorstwa, które aktywnie uczestniczą badaniach i rozwoju technologii mogą szybko reagować na potrzeby rynku i wdrażać najnowsze rozwiązania. Taką firmą jest właśnie Kehua, która zaproponowała kompleksowe systemy magazynowania energii, które oferują funkcjonalności rzadko spotykane u konkurencji. Duża elastyczność w zakresie skalowalności systemów, doskonałe parametry wydajnościowe i zwiększone bezpieczeństwo użytkowania akumulatorów, to dodatkowe zalety oferty chińskiego producenta. Przejrzystość i szczegółowość informacji w serwisie internetowym również zasługują na pochwałę. Magazyny energii Kehua to wyższa półka cenowa, ale do zaakceptowania w zestawieniu z możliwościami jakie oferują urządzenia.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments