Magazyny energii KSTAR – opinie i recenzja

Niemiecki rynek magazynów energii jest niekwestionowanym europejskim liderem w rozwoju tej technologii. Nie dziwi zatem fakt, że doświadczeni producenci rozszerzają swoją ofertę o domowe akumulatory, a w branży pojawiają się także nowe, wyspecjalizowane w tym obszarze podmioty. Taką firmą, odnoszącą w konstruowaniu magazynów energii bardzo duże sukcesy, jest RCT Power. Czym wyróżniają się na rynku produkty tej marki? Do kogo producent kieruje swoją ofertę i czy warto się nią zainteresować?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

KSTAR – niezawodna ochrona zasilania

Firma KSTAR posiada wieloletnie doświadczenie w branży technologicznej, gdyż powstanie przedsiębiorstwa datowane jest na 1993 rok. Producent specjalizuje się obecnie w opracowywaniu rozwiązań z zakresu elektroenergetyki i energetyki. Wprowadza także na rynek innowacje w obszarze instalacji PV, urządzeń typu UPS, modułowych i kontenerowych centrów danych oraz technologii magazynowania energii ESS. Jednym z większych sukcesów firmy jest zajęcie piątego miejsca na globalnym rynku w kategorii zasilaczy awaryjnych UPS oraz sklasyfikowanie w pierwszej dziesiątce producentów falowników według raportu IHS Markit. Obecnie firma KSTAR wciąż dynamicznie się rozwija, o czym może świadczyć chociażby fakt, że zatrudnia już ponad 3000 pracowników i posiada 18 filii na całym świecie. W produkty marki mogą natomiast zaopatrzyć się klienci z ponad 100 krajów.

Ważnym aspektem działalności firmy KSTAR jest udział w innowacyjnych badaniach nad technologią dla branży energetycznej, w tym stacji ładowania EV. Nie obce producentowi są także dążenia do ochrony klimatu przed niekorzystnymi zmianami, co można osiągnąć między innymi dzięki popularyzacji instalacji fotowoltaicznych i wspierających je komponentów. W dziedzinie magazynowania energii KSTAR wciąż ulepsza swoje produkty, nawiązuje owocne w tym zakresie współprace i staje się wzorem do naśladowania dla wielu młodych przedsiębiorstw z branży.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii KSTAR?

Magazynowanie energii to technologia, która przez wielu ekspertów uznawana jest za kluczową w procesie transformacji energetycznej. To dzięki magazynom energii można bowiem zapewnić bezpieczeństwo dostaw prądu, a także optymalizować jego zużycie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przedsiębiorstwach. Nie bez znaczenia dla prywatnych użytkowników jest także możliwość podwyższenia poziomu autokonsumpcji energii wytwarzanej w instalacji OZE. Wszystkie te aspekty sprawiają, że dla dalszego rozwoju technologii na rynku światowym, jak i rynkach lokalnych niezbędne jest zapewnienie dostępu do urządzeń optymalnych zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Firma KSTAR przez lata swojej działalności opracowała nie tylko domowe magazyny energii o modułowej konstrukcji, ale także przemysłowe akumulatory kontenerowe, które są w stanie przechowywać i ułatwiać dystrybucję energii nawet w dużych przedsiębiorstwach. Z oferty marki KSTAR skorzystają zatem:

 • klienci indywidualni – dla właściciela domu jednorodzinnego, któremu zależy na maksymalizacji autokonsumcji energii pozyskiwanej przez instalację OZE, bardzo ważna będzie wydajność magazynu energii umożliwiająca szybszy zwrot z inwestycji oraz wysokiej klasie bezpieczeństwa urządzenia, która zminimalizuje ryzyko przegrzewania się magazynu energii. Takie właśnie akumulatory oferuje marka KSTAR;
 • klienci komercyjni – działaność firm i przedsiębiorstw zazwyczaj uzależniona jest od nieprzerwanych dostaw prądu. Niestety w przypadku awarii, czy przeciążenia sieci może dochodzić do sytuacji generujących duże straty dla przedsiębiorców. Rozwiązaniem są tu magazyny energii KSTAR, które potrafią zgromadzić, przechować w wybranym momencie oddać odpowiedni wolumen energii elektrycznej, a tym samym zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy;
 • rolnicy – zaniki dostaw prądu z sieci to także bolączka wielu polskich rolników. Magazyny energii w połączeniu z fotowoltaiką mogą nie tylko wydajnie zaopatrywać gospodarstwa rolne w energię, ale także zwiększać odsetek tych funkcjonujących w dużej mierze ekologicznie i niezależnie.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada KSTAR?

Produkcja i utylizacja magazynów energii, a więc przede wszystkim ogniw akumulatorowych obciąża środowisko naturalne. To, w jakim stopniu procesy te będą wpływać na generowanie zanieczyszczeń związane jest między innymi z technologią wykonywania ogniw. Istotnie inwazyjne są w tym kontekście akumulatory posiadające w składzie metale ciężkie lub przejściowe (np. kwasowo-ołowiowe). Zdecydowanie mniej obciążającą dla środowiska technologią jest na przykład litowo-jonowa, a w szczególności litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4) i to właśnie ten ostatni rodzaj akumulatorów posiada w swojej ofercie firma KSTAR. Technologia wykonania magazynu energii wpływa także znacząco na jego kluczowe parametry, takie jak wydajność, żywotność (ilość cykli ładowania), głębokość rozładowania (DoD) oraz bezpieczeństwo w kontekście skłonności ogniw do przegrzewania się i tym samym generowania ryzyka pożaru. To, w jakiej technologii został wykonany magazyn energii jest więc niezwykle istotne pod wieloma względami.

Pojemność i cechy magazynów energii KSTAR

Podczas dokonywania analizy rynku z zamiarem zakupu magazynu energii, inwestorzy biorą pod uwagę wiele aspektów. Należy do nich wspomniana wcześniej technologia wykonania ogniw akumulatora, jego żywotność, estetyka, certyfikaty, cena, a także pojemność, jaką oferuje urządzenie. Parametr ten przekłada się bezpośrednio na to ile energii i jak długo jest w stanie przechować magazyn energii. Planując zakup urządzenia o konkretnej pojemności trzeba zatem wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym z nich jest z pewnością zapotrzebowanie energetyczne domu lub firmy, a kolejnym choćby tryb, w jakim docelowo będzie pracował magazyn energii (awaryjny lub bieżący). Ważne jest także dostosowanie pojemności akumulatora do mocy instalacji fotowoltaicznej, tak aby autokonsumpcja pozyskanej energii mogła realnie wzrastać. Doskonałym rozwiązaniem w kontekście pojemności magazynu energii jest zastosowanie modułowej konstrukcji, która pozwala skalować ten parametr zgodnie z potrzebami użytkownika. Między innymi właśnie tego typu akumulator oferuje firma KSTAR:

 • BluE Pack5.1 – magazyn energii o modułowej konstrukcji i estetycznym designie oferujący możliwość rozbudowy pojemności w dowolnym momencie. Sprawdzi się zarówno podczas użytkowania w gospodarstwie domowym, jak i niewielkiej firmie (np. biurze) oferując wydajną pracę przez wiele lat. Kompatybilny z większością inwerterów na rynku i efektywnie współpracujący z instalacjami PV.

Do najważniejszych parametrów magazynów energii KSTAR w zależności od modelu należą:

 • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa, która zapewnia wydajność i wydłużone działanie urządzenia;
 • modułowa konstrukcja;
 • pojemność nominalna jednego modułu na poziomie 5.12 kWh (użytkowa 4.6 kWh);
 • wbudowany BMS, który obsłuży 4 moduły bateryjne w zakresie monitoringu i optymalizacji pracy;
 • waga systemu wraz z modułem BMS wynosząca 58 kg;
 • głębokość rozładowania (DoD) na poziomie 90%;
 • napięcie nominalne 51.2 V;
 • do 10000 cykli ładowania w optymalnych warunkach;
 • komunikacja CAN & RS485;
 • klasa ochrony IP65.

 

Magazyn energii KSTAR

Magazyn energii KSTAR; Źródło: solectric-energy.pl

Magazyn energii KSTAR – cena

Decydując się na zakup konkretnego magazynu energii użytkownicy często tłumaczą swój wybór kosztami początkowymi inwestycji, inne aspekty czyniąc mniej istotnymi. Nie budzi to szczególnego zdziwienia, gdyż ceny magazynów energii w Polsce są obecnie wysokie, co wymusza szukanie oszczędności już na etapie zakupu. Trzeba jednak pamiętać, że na cenę akumulatora wpływa wiele czynników, których konfiguracja może być w dłuższej perspektywie kluczowa w kontekście czasu zwrotu z inwestycji. Chodzi tu na przykład o technologię wykonania ogniw, ich żywotność, możliwość rozbudowywania pojemności, efektywność współpracy z instalacją OZE, materiały zastosowane w konstrukcji urządzenia, a także po prostu jego markę. Magazyny energii KSTAR posiadają jedne z najlepszych parametrów na rynku, więc należy liczyć się z ich stosunkowo wysoką ceną, o którą najlepiej pytać przedstawiciela marki.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Magazyn energii KSTAR – jakie zalety?

Zalety magazynów energii KSTAR:

producent o wieloletnim doświadczeniu i wysokiej pozycji rynkowej;
produkty najwyższej jakości spełniające surowe standardy;
bogata oferta skierowana do różnych grup klientów;
prosta, intuicyjna instalacja;
regularne inwestowanie w badania rozwijające technologię;
gwarancja 5 lat na urządzenie i 10 lat na żywotność ogniw;
estetyczna, chroniąca ogniwa obudowa;
kompaktowe wymiary ułatwiające wybór miejsca instalacji;
rozbudowana sieć filii na całym świecie i wysoki standard obsługi.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Magazyny energii KSTAR to jedne z najlepiej skonfigurowanych pod względem parametrów akumulatorów na rynku. Oferują bardzo dobre osiągi w zakresie żywotności, wydajności, rodzaju zastosowanej technologii i stopnia zaawansowania modułu BMS, który znacznie ułatwia kontrolę pracy urządzenia i jej optymalizację. Producent nawiązuje technologiczne współprace z wieloma firmami i dba o rozwój sieci przedstawicielstw marki na całym świecie. W Polsce o produkty KSTAR można pytać na przykład w firmie Ekopark z Warszawy. W kontekście stosowanej technologii akumulatorowej i oferowanych parametrów z pewnością warto przyjrzeć się bliżej ofercie chińskiego producenta.
4.7
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments