Magazyny energii LaserTec – opinie i recenzja

Zarówno użytkownicy, jak i producenci rozwiązań z obszaru pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych dostrzegają rosnące zainteresowanie prywatnym oraz komercyjnym magazynowaniem energii. W przypadku firm technologicznych również tych, które dotychczas działały w innym sektorze niż energetyczny, zaczęły się pojawiać projekty opracowywania magazynów energii i wprowadzania ich na rynek. Jednym z takich producentów jest polska firma LaserTec, która od lat zajmuje jedno z wiodących miejsc wśród dostawców zintegrowanych stanowisk pracy dla procesów laserowych na rynkach europejskich. Niedawno do oferty firmy dołączyły także magazyny energii. Co w tym obszarze proponuje LaserTec?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

LaserTec – stabilność energetyczna dla firm i domów

Firma LaserTec Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach prężnie działa nie tylko na polskim, ale także choćby czeskim, czy niemieckim rynku. Głównym sektorem działalności firmy jest opracowywanie technologii w zakresie automatyki, robotyki i szeroko rozumianych procesów wykorzystujących laser jako narzędzie. Najważniejszym założeniem spółki jest przede wszystkim innowacyjność i jakość w przetwarzaniu technologii laserowych oraz optymalizacja procesów produkcyjnych przy jednoczesnym zwiększaniu ich potencjału, wydajności i konkurencyjności. To, co natomiast cechuje funkcjonowanie LaserTec to czerpanie z zasobów kapitału ludzkiego w projektach wymagających wiedzy, doświadczenia, wysokich umiejętności technologicznych. spółka kieruje się także zasadami rzetelnych relacji z klientami, partnerami biznesowymi, pracownikami oraz konkurencją.

Zdając sobie sprawę z tego, jak kluczowa w bezpiecznym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, jest stabilność energetyczna, firma LaserTec zdecydowała się wykorzystać swój potencjał, wiedzę i doświadczenie we wprowadzeniu na rynek magazynów energii o nawie LT PowerBox. Swoje propozycje w tym zakresie spółka kieruje także do inwestorów prywatnych, dla których gwarancja stałych dostaw energii elektrycznej jest niezwykle istotna. LaserTec gwarantuje elastyczność w konfigurowaniu i rozbudowie swoich akumulatorów.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii LaserTec?

Zważywszy na profil działalności firmy LaserTec, producent dostrzegł, jak kluczowym aspektem w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa (w szczególności produkcyjnego), są stałe i stabilne dostawy prądu. Tym niemniej, polski rynek akumulatorów rozwija się także w zakresie technologii dla prywatnych inwestorów, chcących zabezpieczyć swoje gospodarstwo pod kątem energetycznym i uniezależnić się od dostaw prądu z sieci. Z tych względów LaserTec zaprojektował szereg kompleksowych rozwiązań w zakresie magazynowania energii dla takich podmiotów, jak:

 • użytkownicy indywidualni – recenzowany producent przygotował ofertę magazynów energii o mocy pojemnościowej pokrywającej zapotrzebowanie energetyczne mniejszych i większych gospodarstw domowych. Dobór odpowiedniego urządzenia uzależniony jest oczywiście od wielu czynników, jednak akumulatory od LaserTec można stosować zarówno w charakterze urządzenia zapewniającego zasilanie awaryjne, jak również magazynującego energię dla całościowego zapotrzebowania nieruchomości;
 • przedsiębiorcy – firmy i zakłady produkcyjne to klienta, dla którego LaserTec przygotował szereg rozwiązań magazynów energii o dużych mocach pojemnościowych z dodatkową opcją rozszerzenia tego parametru według potrzeb. Dodatkowo urządzenia producenta wyposażone są w systemy zarządzania energią, co pozwala mieć stałą kontrolę nad stabilnością dostaw energii elektrycznej w przedsiębiorstwie i w pełni odczuć korzyści z użytkowania magazynu energii.

Magazyny energii LaserTec wyposażone są w oprogramowanie pozwalające trafiać do tych klientów, którym zależy przede wszystkim na generowaniu oszczędności. Ładowanie do sieci w taryfie tańszej i rozładowywanie w droższej działa według zaprogramowanego harmonogramu, a pojemne akumulatory pozwalają na magazynowanie nadwyżek energii z OZE. Zwiększenie autokonsumpcji pozyskanej w ten sposób energii to oszczędności zarówno w gospodarstwie domowym, jak i kosztach stałych prowadzenia przedsiębiorstwa.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada LaserTec?

Kluczowy wpływ na jakość, trwałość, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania magazynu energii ma technologia, w jakiej został on wykonany. Jeszcze do niedawna jednymi z bardziej popularnych akumulatorów na rynku były kwasowo-ołowiowe. Niestety szybko traciły one na pojemności w trakcie kolejnych cykli ładowań i rozładowywań. Dodatkowo potrzebowały specjalnego systemu chłodzenia, co sprawiało, że nie sprawdzały się najlepiej w połączeniu magazynu energii z fotowoltaiką. LaserTec w swoich urządzeniach zdecydował się na wykorzystanie technologii litowo-jonowej (NMC), a więc jednej z najbardziej najpopularniejszych (obok litowo-żelazowo-fosforanowej). Ten rodzaj akumulatorów to gwarancja kilku tysięcy cykli ładowania bez istotnej utraty pojemności na baterii oraz trwałość magazynu sięgająca nawet 20 lat. Dodatkowo urządzenia LaserTec są zdecydowanie bardziej bezpieczne w użytkowaniu niż starsze, wciąż dostępne na rynku rodzaje akumulatorów.

Pojemność i cechy magazynów energii LaserTec

Moc pojemnościowa (nazywana również po prostu pojemnością), to jeden z najważniejszych parametrów magazynu energii, decydujący o jego bardziej lub mniej wydajnej współpracy z instalacją fotowoltaiczną, a także o tym czy będzie on w stanie zapewnić taki wolumen energii, jakiego wymaga zapotrzebowanie energetyczne budynku. Mając na uwadze fakt, że wyposażenie zarówno gospodarstwa domowego, jak i przedsiębiorstwa ulega na przestrzeni lat zmianom, warto wybrać taki magazyn energii, który w zależności od potrzeb będzie można rozbudować o kolejne moduły. LaserTec posiada w swojej ofercie szereg akumulatorów o różnych mocach pojemnościowych, które można dowolnie konfigurować. Nalezą do nich takie urządzenia, jak:

 • Magazyn energii FullSet Pro o pojemnościach 10,3 kWh, 14,3 kWh, 20,7 kWh;
 • Magazyn energii FullSet Extreme o pojemnościach 26,5 kWh, 40 kWh, 66 kWh;
 • Magazyn energii FullSet Monolith o pojemności 265 kWh;
 • Baterie trakcyjne do pojazdów elektrycznych o pojemności 10.3 kWh.

Do najważniejszych cech magazynów energii LaserTec należą:

 • litowo-jonowa (NMC) technologia wykonania;
 • wiele możliwości konfiguracji;
 • modułowa konstrukcja;
 • możliwość szeregowego połączenia do 8 magazynów;
 • wbudowany System Zarządzania Baterią (BMS);
 • żywotność do 8000 cykli, co odpowiada 20 latom użytkowania;
 • duża gęstość energetyczna;
 • certyfikacja UN38.3 i CE;
 • szacunkowa waga pojedynczego bloku baterii to 75 kg;
 • poziom rozładowania dochodzący do 90%;
 • klasa wodoszczelności 20IP;
 • ograniczenie mocy połączenia do ustawionej wartości.

Magazyn energii LaserTec – cena

W decyzji o inwestycji w magazyn energii cena nie powinna być najważniejszym kryterium. Choć koszty zakupu takiego urządzenia na polskim rynku są wciąż bardzo wysokie, to celem uzyskania optymalnej efektywności oraz pożądanych oszczędności, warto zdecydować się na cenowy kompromis w tym obszarze. Cena magazynu energii uzależniona jest od wielu czynników takich, jak pojemność urządzenia, technologia wykonania, dodatkowe rozwiązania systemowe, a także koszty niezbędnych akcesoriów i instalacji samego akumulatora. Technologia litowo-jonowa (NMC), w której wykonane są magazyny energii LaserTec, należy obecnie do jednych z najdroższych na rynku. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę innowacyjne rozwiązania systemowe, które oferuje producent. O cenę magazynów energii LaserTec najlepiej zapytać bezpośrednio przez formularz kontaktowy na stronie producenta, gdyż koszty będą oczywiście uzależnione od wybranej konfiguracji.

Zalety magazynów energii LaserTec:

technologiczne doświadczenie producenta;
oferta dla różnych grup klientów;
elastyczna konfiguracja systemów magazynowania;
obsługa serwisowa z paneli użytkownika;
szybka i sprawna rozbudowa o kolejne moduły;
serwis u europejskiego producenta;
mocne skoncentrowanie na innowacyjności;
magazyny wykonywane przy pomocy technologii laserowej;
polski producent z doświadczeniem międzynarodowym;
duży wybór mocy pojemnościowych akumulatorów.

 

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
LaserTech to firma nastawiona na ciągły rozwój, innowacje i ulepszanie technologii. Magazyny energii proponowane przez tego producenta to gwarancja, jakości, wysokiej żywotności i efektywności. Szeroka oferta akumulatorów zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i biznesowych sprawia, że każdy inwestor zainteresowany zakupem magazynu energii, który zapewni mu uniezależnienie się od zewnętrznych dostaw prądu, a tym samym określone oszczędności, znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie. Sprawny i rzetelny serwis, nowoczesna technologia, bogate doświadczenie producenta sprawia, że wybierając magazyn energii dla domu lub przedsiębiorstwa, warto wziąć pod uwagę urządzenia od LaserTec.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments