Magazyny energii PIXII - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii PIXII wynosi: 1
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii PIXII w systemie wynosi: 4000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii PIXII w systemie wynosi: 4000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii PIXII - Lista produktów (1)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: PIXII
Nazwa serii: PIXII Home
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 5,00 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: Brak danych
Deklarowana max. żywotność: 4000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 80%
Konstrukcja modułowa: Tak
Max. ilość modułów: 4
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

PIXII - nowoczesne i ekologiczne rozwiązania

Pochodząca z Norwegii firma PIXII to przedsiębiorstwo, w którym doświadczeni specjaliści pracują nad tworzeniem nowoczesnych i różnorodnych rozwiązań dla wszystkich klientów, dla których możliwość magazynowania energii jest ważna. Współpracując z partnerami z wielu wielu części świata, przedsiębiorstwo dąży do tworzenia kompaktowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb magazynów energii, których pojemność może wynosić od 4,8 kWh do 1 MWh. Oferta skierowana jest przede wszystkim do właścicieli obiektów przemysłowych, rolników, stacji ładowania oraz operatorów systemów dystrybucji energii.

PIXII ma swoje siedziby w kilku państwach: należy do nich Norwegia, Niemcy, Słowacja oraz Australia — a w planach jest otwieranie kolejnych biur w nowych miejscach. Firma nie zajmuje się jedynie samym opracowywaniem projektów instalacji magazynujących energię: w obszarze jej działania znajdują się także intensywnie prowadzone badania, dzięki którym możliwe jest tworzenie rozwiązań skutecznie zmniejszających koszty produkcji i użytkowania energii elektrycznej.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii PIXII?

Magazyny energii PIXII zapewniają stabilność, bezpieczeństwo energetyczne i wysoką jakość sieci. Są doskonałym rozwiązaniem dla wymagających, większych obiektów: zakładów przemysłowych o dużej powierzchni, placówek służby zdrowia i deweloperów. Nadają się również dla nieco mniejszych przedsiębiorców, a także gospodarstw domowych o większym zapotrzebowaniu energetycznym.

Korzyści, jakie płyną z użytkowania magazynów energii, są zróżnicowane: w zależności od konkretnej grupy klientów priorytety mogą być zupełnie inne. Postępująca na całym świecie transformacja energetyczna jest jednak koniecznością — producenci magazynów energii muszą więc brać pod uwagę indywidualne potrzeby konsumentów. Przedsiębiorcy wybierają odnawialne źródła energii coraz częściej: to nie tylko troska o środowisko, ale również duże oszczędności. Dzięki połączeniu instalacji OZE z magazynem energii możliwa jest optymalizacja zużycia prądu i jeszcze większa redukcja kosztów, a dodatkowo — energetyczna niezależność. Podobne motywacje w tym obszarze mają także odbiorcy indywidualni, którzy dążą do zwiększenia poziomu autokonsumpcji energii wyprodukowanej przez ich instalacje PV.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada PIXII?

Firma PIXII obecnie ma w swojej ofercie jeden model magazynu energii. Magazyn energii PIXII PowerShape 2 to urządzenie o pojemności do 120 kWh i mocy do 50 kW. Dzięki temu, że jest rozwiązaniem modułowym — istnieje możliwość dostosowania jego parametrów do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wykorzystuje nowoczesne rodzaje akumulatorów: LFP (w magazynach o mocy 50 kW) oraz NMC (w magazynach o mocy 40 kW i 120 kW). W zależności od tego, jakie konkretnie podzespoły zostaną zastosowane — możliwości urządzenia mogą być różne. PowerShaper jest wyposażony w przetwornicę AC/DC Pixiibox 48/3300.

Instalacje oferowane przez firmę PIXII wyposażone są w system monitorujący Pixii Gateway — dzięki któremu właściciel magazynu energii może analizować dostępne dane oraz modyfikować harmonogram pracy urządzenia. Magazyn energii może również funkcjonować bez jakiejkolwiek ingerencji, jednak zmiana harmonogramu pracy na podstawie uzyskanych informacji pozwala często na optymalizację zużycia energii, obniżenie kosztów oraz bardziej efektywne wykorzystywanie możliwości urządzenia.

Pojemność i cechy magazynów energii PIXII

Magazyn energii dostępny w ofercie PIXII — PIXII PowerShaper2 — charakteryzuje się wieloma zaletami, a jedną z najważniejszych jest możliwość niezależnej wymiany modułów PixiiBox, co umożliwia zachowanie ciągłości pracy nawet w przypadku awarii. Dodatkowo mobilne przegrody pomiędzy modułami bateryjnymi pozwalają elastycznie dostosowywać pojemność systemu do własnych potrzeb. Magazyn energii PowerShaper można także bez przeszkód rozbudowywać o kolejne urządzenia tworząc tym samym akumulator, który w połączeniu z fotowoltaiką sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej wymagających inwestorów. Do najważniejszych cech magazynów energii PowerShaper2 należą:

  • zaawansowany system monitorujący i sterujący;
  • sygnalizacja przeciwpożarowa;
  • zabezpieczenia AC/DC;
  • układ podtrzymywania temperatury;
  • kompensacja mocy biernej;
  • izolacja galwaniczna;
  • klasa ochrony IP55;
  • baterie litowo-jonowe Polarium 4.8 kWh, 3U LFP lub Polarium 12.9 kWh, 4U NMC, z możliwością elastycznej rozbudowy;
  • szafa do magazynowania energii typu rack, z 15 modułami PixiiBox AC-DC 3,3 kW; oraz 10 modułami bateryjnymi.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty