Magazyny energii PylonTech – opinie i recenzja

Produkowanie energii elektrycznej na własne potrzeby za pomocą fotowoltaiki stało się na przestrzeni ostatnich lat niezwykle popularne. Oczywiście, głównym powodem tej popularności są oszczędności, jakie może przynieść korzystanie z prądu wyprodukowanego w przydomowej elektrowni. Naturalną koleją rzeczy jest także wzrost zainteresowania magazynami energii, które pozwalają w efektywny sposób przechowywać i wykorzystywać nadwyżki pozyskanej energii. Jednym z producentów takich urządzeń jest firma PylonTech, która od lat opiera swoją działalność na wyspecjalizowanych badaniach i innowacjach. Co ma do zaoferowania ten producent i jak wypada w porównaniu z konkurencją?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

PylonTech – producent zaangażowany w rozwój innowacji

Spółka PylonTech pojawiła się na rynku magazynów energii w 2009 roku, jednak przełomowy dla rozpoznawalności producenta okazał się rok 2013. To właśnie wówczas firma stała się pionierem na globalnym rynku ESS (system magazynowania energii), przede wszystkim dzięki zaangażowaniu specjalistów spółki w opracowywanie innowacyjnych aplikacji ESS oraz kluczowych dla branży technologii. Za sukcesem firmy PylonTech stoi także kompleksowe podejście do integracji wszystkich systemów niezbędnych do efektywnego magazynowania energii, a więc ogniwa litowego, materiału katodowego oraz BMS. Warto w tym miejscu wspomnieć o kolejnym, przełomowym roku w działalności spółki, jakim była końcówka 2020 roku. Wówczas PylonTech jako pierwsza, notowana na giełdzie firma z branży magazynowania energii zebrała ponad 2 miliardy CNY. Było to dokładnie 30 grudnia 2020 roku na rynku Star Market Szanghajskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Do końca 2019 roku spółka PylonTech oddała do użytku ponad 3 GWh pojemności w produktach zainstalowanych w 80 krajach na całym świecie. Firma otwarcie komunikuję satysfakcję z faktu aktywnego przyczyniania się do sposobu w jaki ludzie generują, przesyłają i użytkują energię elektryczną, a marzenia potencjalnych klientów o rozwiązaniach przyszłości w tym obszarze stanowią dla PylonTech motywację do dalszego rozwoju.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii PylonTech?

Osoby, które zdecydowały się na inwestycję w fotowoltaikę, wiedzą również, że dobranie do niej odpowiedniego magazynu energii może znacznie zwiększyć oszczędności i przyspieszyć zwrot z przedsięwzięcia. Odpowiednie połączenie fotowoltaiki i magazynu energii sprawia bowiem, że system przydomowej elektrowni staje się niejako samowystarczalny i zapewnia optymalne wykorzystanie wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną energii elektrycznej. Cechą doświadczonego producenta magazynów energii jest zaproponowanie klientom kompleksowej oferty, uwzględniającej potrzeby określonych grup przyszłych użytkowników urządzeń. PylonTech doskonale wychodzi naprzeciw tym wymaganiom proponując magazyny energii, które:

 • przeznaczone są do magazynowania energii niskiego napięcia – kilka modeli ogniw, które sprawdzają się doskonale w roli domowego magazynu energii. Łatwa instalacja, proste złącza, możliwość stosowania na zewnątrz i świetna współpraca z falownikami – to wszystko sprawia, że magazyny te mogą być z powodzeniem wykorzystywane do przechowywania energii wyprodukowanej przez przydomową minielektrownię;
 • przeznaczone do magazynowania energii wysokiego napięcia – najczęściej wykorzystywane przez firmy i duże przedsiębiorstwa. Te magazyny energii mogą z powodzeniem chronić dane i podtrzymywać produkcję w przypadku awarii zasilania. Do zadań takich urządzeń należą między innymi: zasilanie poza siecią, zasilanie awaryjne, stabilizacja zasilania, ładowanie samochodów elektrycznych, a także magazynowanie energii wyprodukowanej w ramach farmy fotowoltaicznej. Dodatkowo PylonTech proponuje rozwiązania dla branży Telekom i producentów elektronicznych urządzeń mobilnych.

Recenzowany producent przedstawia w swoim serwisie internetowym przykłady zrealizowanych systemów magazynowania energii zarówno do użytku domowego, jak i w dużych przedsiębiorstwach, centrach medycznych, kurortach turystycznych, farmach fotowoltaicznych i w budynkach użyteczności publicznej. Magazyny energii są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, gdyż pozwalają zadbać o środowisko naturalne, uniezależnić się w dużym stopniu od zewnętrznych dostawców energii i cen prądu w Polsce, które sukcesywnie rosną, a także zwielokrotnić oszczędności poprzez zoptymalizowanie działania instalacji fotowoltaicznej.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada PylonTech?

Inżynierowie PylonTech na przestrzeni lat funkcjonowania firmy opracowali bogatą ofertę magazynów energii dostosowanych do potrzeb różnych odbiorców. Zasadniczo podzielono je na systemy magazynowania energii niskiego napięcia oraz systemy magazynowania energii wysokiego napięcia. Dodatkowo, omawiany producent ma w swojej ofercie akumulatory wykorzystywane w branży Telekom, a także przenośne magazyny energii, natomiast sukces na rynku globalnym przyniosło mu opracowanie strategicznego projektu magazynowania energii w akumulatorach, w skrócie BESS. Sztandarową technologią zaproponowaną przez PylonTech są rozwiązania ESS oparte na magazynach energii LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowych). Odznaczają się one zdecydowanie wydłużoną żywotnością i podwyższonym bezpieczeństwem w stosunku do akumulatorów litowo-jonowych.

Pojemność i cechy magazynów energii PylonTech

Podobnie, jak w przypadku wyboru paneli fotowoltaicznych, tak również w decyzji o zakupie magazynu energii, należy wziąć pod uwagę kluczowe cechy tego typu urządzeń. Głównym założeniem jest tu indywidualne dopasowanie pojemności magazynu do wydajności instalacji, z której korzysta klient oraz zapotrzebowań jego gospodarstwa lub firmy w kontekście magazynowania nadwyżek energii. Ważne, aby w wyborze urządzenia skorzystać z doświadczenia i wiedzy specjalisty, który nie tylko wskaże na korzyści, jakie dają magazyny energii, ale także fachowo dobierze pojemność urządzenia. Błędy na tym etapie mogą bowiem być niezwykle kosztowne, gdyż niedostosowany do instalacji fotowoltaicznej magazyn może się okazać inwestycją, na której zwrot trzeba będzie czekać zbyt długo. PylonTech oferuje magazyny energii o dużym zakresie pojemności, a należą do nich na przykład takie urządzenia, jak:

 • Pylontech Force-L1 – modułowa konstrukcja, którą można rozbudowywać według potrzeb od 7.0 do 24.5 kWh,
 • Pylontech Force-L2 – nowsza wersja Force-L-1 zapewniająca możliwość dostosowania pojemności magazynu do własnych potrzeb od 7.0 do 14,21 kWh,
 • Pylontech Force-H1 – system magazynowania energii wysokiego napięcia o pojemności od 7.0 do 24.86 kWh,
 • Pylontech Force-H2 – inna wersja Force-H1, której pojemność można dostosować za pomocą dodawania bądź odejmowania modułów w zakresie od 7.1 kWh do 14.21 kWh.

Systemy modułowe proponowane przez firmę PylonTech są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i tych prowadzących działalności wymagające magazynów energii o znacznie większej pojemności. Dodatkowo, urządzenia produkowane przez recenzowaną spółkę posiadają szereg cech, które zachęcają do rozważenia oferty firmy.

Dodatkowo, urządzenia produkowane przez recenzowaną spółkę wykazują szereg cech umacniających pozycję PylonTech na rynku magazynów energii. Należą do nich między innymi:

 • bardzo długa żywotność ogniw, dzięki zastosowaniu technologii litowo-żelazowo-fosforanowych;
 • duża odporność na samorozładowywania;
 • wysoka wydajność prądowa;
 • duża koncentracja energii;
 • długi czas eksploatacji (kilka tysięcy cykli ładowania i rozładowywania);
 • wyeliminowanie “efektu pamięci” występującego w innych rodzajach akumulatorów, który powoduje straty w rzeczywistej pojemności magazynu energii;
 • systemy zabezpieczające przed zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą, a także nadmiernym rozładowaniem;
 • wodoszczelność klasy IP 55;
 • minimum 10 lat lat gwarancji producenta;
 • certyfikat bezpieczeństwa TüV CE UN38.3;
 • certyfikaty 2Pfg 2511, jak oraz VDE-AR-E 2510-50 (najbardziej rygorystyczne standardy), które PylonTech otrzymał jako pierwszy producent magazynów energii na świecie;
 • różne gabaryty magazynów pozwalające na optymalne dopasowanie ich do przestrzeni, jaką dysponuje użytkownik.

Magazyn energii PylonTech – cena

Firma PylonTech zdecydowała się na uruchomienie sklepu internetowego, w którym oferuje wszystkie swoje produkty. O cenę każdego z nich należy jednak zapytać doradców, gdyż ostateczny koszt inwestycji uzależniony jest od kilku czynników. Kluczowy jest tu rodzaj magazynu, jego pojemność, przeznaczenie, moc, czy system podłączenia. PylonTech nie podaje w sklepie internetowym konkretnych cen, gdyż w przypadku konfiguracji magazynu dla każdego, indywidualnego klienta, może się okazać, że koszty te są różne. Tym niemniej dane rynkowe wskazują, że zapotrzebowanie na akumulatory zarówno do użytku domowego, jak i w przedsiębiorstwach dynamicznie rośnie, co może zwiastować optymalizację cen magazynów energii.

Magazyn energii PylonTech – jakie zalety?

Zalety magazynów energii PylonTech:

trwała i wydajna technologia litowo-żelazowo-fosforanowa
10-letnia gwarancja producenta
modułowy system magazynowania pozwalający na dowolną konfigurację
certyfikaty potwierdzające spełnienie najbardziej rygorystycznych standardów
szerokie zakresy temperatury pracy magazynów
możliwość wykorzystania urządzeń do ładowania aut elektrycznych
stabilizacja systemów energetycznych i możliwość korzystania z energii poza siecią
optymalizacja oszczędności podczas korzystania z fotowoltaiki
liczne sukcesy producenta na rynku globalnym
ciągły rozwój technologii i stosowanie najnowszych rozwiązań
fachowe doradztwo doświadczonych specjalistów
szeroka oferta dla różnych grup docelowych
wygodne korzystanie ze sklepu internetowego
filmy instruktażowe dostępne w serwisie

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Producent magazynów energii PylonTech to firma innowacyjna i wychodząca naprzeciw kolejnym potrzebom rynku. Szeroka oferta magazynów dostosowanych do oczekiwań różnych grup klientów, wieloletnia gwarancja producenta, modułowy system konfiguracji urządzeń pozwalający na elastyczność doboru pojemności magazynu, to najważniejsze zalety recenzowanego producenta. Tysiące cykli ładowania i rozładowania, trwałość i bezpieczeństwo stosowanych przez PylonTech technologii sprawiają, że inwestycja w magazyn energii ma szansę na szybki zwrot.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments