Magazyny energii RCT Power – opinie i recenzja

Niemiecki rynek magazynów energii jest niekwestionowanym europejskim liderem w rozwoju tej technologii. Nie dziwi zatem fakt, że doświadczeni producenci rozszerzają swoją ofertę o domowe akumulatory, a w branży pojawiają się także nowe, wyspecjalizowane w tym obszarze podmioty. Taką firmą, odnoszącą w konstruowaniu magazynów energii bardzo duże sukcesy, jest RCT Power. Czym wyróżniają się na rynku produkty tej marki? Do kogo producent kieruje swoją ofertę i czy warto się nią zainteresować?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

RCT Power – system magazynowania najwyższej jakości

Firma RCT Power pochodzi z miasta Konstancja, leżącego na południu Niemiec. Założyciele marki wychodzą z założenia, że podstawą działania przedsiębiorstwa musi być dążenie do ulepszania istniejących standardów technologicznych i poszukiwanie innowacji w tym obszarze. Co ważne, inżynierowie tworzący kadrę RCT Power przystępując do projektu pierwszych magazynów energii w ofercie firmy, zbadali wszelkie ograniczenia, konstrukcyjne niedociągnięcia akumulatorów obecnych na rynku, aby we własnym projekcie uniknąć tych aspektów i zaproponować klientom innowacyjne, niezawodne urządzenia. Dodatkowo należy podkreślić, że dzięki opisanemu podejściu, firmie RCT Power udało się stworzyć elastyczny i wydajny system magazynowania energii, którego obsługa nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy, a instalacja urządzenia jest intuicyjna i szybka.

Tym, co według producenta wyróżnia go pośród innych przedsiębiorstw w branży, jest całkowicie samodzielne prowadzenie procesu opracowywania nie tylko najwyższej jakości magazynów energii, ale także falowników. Dzięki temu firma jest w stanie zaoferować kompleksowy system opierający się na energii słonecznej. Co ważne, magazyny energii RCT Power wyposażone są w funkcję awaryjnego zasilania, która w momencie braku dostaw energii automatycznie przełącza system w tryb awaryjny. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie na terenach obarczonych niewystarczającą stabilnością i elastycznością infrastruktury sieci. RCT Power wierzy w zrównoważony rozwój energii słonecznej oraz w to, że innowacyjność, jakość i najwyższy standard obsługi klienta to klucz do sukcesu.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii RCT Power?

Tym, co pozwala dotrzeć producentowi technologicznych rozwiązań dla odnawialnych źródeł energii, do szerokiego grona odbiorców, jest przede wszystkim elastyczna oferta, którą można w optymalny sposób dopasować do potrzeb każdego klienta. Sukces i etap rozwoju niemieckiego rynku magazynów energii podyktowany jest między innymi faktem, że połączeniem fotowoltaiki i magazynu energii zainetersowani są nie tylko indywidualni odbiorcy, ale także małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz przemysł. Producenci rozwiązań akumulatorowych wychodzą zatem naprzeciw tym zależnościom i starają się opracowywać urządzenia, które wykażą się odpowiednią wydajnością w przypadku różnych grup klientów. RCT Power ukierunkowuje swoje działania na możliwie najwyższy standard obsługi, a produkty firmy z powodzeniem znajdują zastosowanie u:

 • klientów indywidualnych – odbiorców, którym zależy na szybkim zwrocie z inwestycji dzięki wydajności urządzenia. Właściciele domów jednorodzinnych zwracają także uwagę na bezpieczeństwo i wysoką estetykę akumulatorów, a to cechy wyróżniające magazyny energii RCT Power;
 • przedsiębiorców – niemiecki producent posiada w swojej ofercie nie tylko magazyny energii o modułowej konstrukcji, a więc takie, które pozwolą rozbudować pojemność systemu, ale także falowniki i inne podzespoły, dzieki którym można stworzyć system dedykowany konkretnej działalności;
 • właścicieli gospodarstw rolnych i agroturystycznych – możliwośc zwielokrotnienia pojemności akumulatora w razie potrzeby oraz opcja awaryjnego zasilania, to dla gospodarstw rolnych, agroturystycznych, czy nieruchomości rekreacyjnych niezwykle istotne aspekty w kontekście magazynowania energii.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada RCT Power?

Wielu producentów magazynów energii oraz innych urządzeń umożliwiających wydajne korzystanie ze źródeł odnawialnych, skupia się dodatkowo w swojej działalności na wspieraniu dążeń w kontekście ochrony klimatu i środowiska naturalnego. Technologia, w jakiej wykonywane są ogniwa magazynów energii ma w tym obszarze spore znaczenie. RCT Power stawia w swoich projektach na technologię litowo-żelazowo-fosforanową (LiFePO4), która jest jedną z najmniej zanieczyszczających środowisko. Inwestorzy rozważający zakup konkretnego rodzaju akumulatora powinni brać ten aspekt pod uwagę. Zwłaszcza, że wpływa on także na wydajność, żywotność oraz bezpieczeństwo (zredukowane ryzyko przegrzewania się magazynu energii) funkcjonowania magazynu energii. Inżynierowie RCT Power zadbali zatem o to, aby dzięki wybranej przez nich technologii wykonania ogniw, klienci firmy mogli czerpać maksimum korzyści z użytkowania magazynów energii.

Pojemność i cechy magazynów energii RCT Power

Zarówno klienci indywidualni, jak również przedsiębiorcy i rolnicy skupiają się obecnie na sukcesywnym polepszaniu jakości życia, maksymalizacji wydajności pracy, a także nowych inwestycjach w technologiczne innowacje. Często przedsięwzięcia te sprawiają, że zapotrzebowanie energetyczne domu, firmy lub gospodarstwa rośnie, a jest ono jednym z podstawowych aspektów decydujących o wyborze magazynu energii o konkretnej pojemności. Warto zatem inwestować w urządzenia, które posiadają modułową konstrukcję, co pozwala skalować ich pojemność. Cecha ta wyklucza konieczność wymiany akumulatora podyktowanej rosnącym zapotrzebowaniem energetycznym. Jedno z najpopularniejszych w ofercie RCT Power urządzeń charakteryzuje się między innymi tym właśnie parametrem:

 • RCT POWER BATTERY 3.8 | 5.7 | 7.6 | 9.6 | 11.5 – wysokonapięciowy magazyn energii o modułowej konstrukcji, wyróżniający się estetyka pozwalającą na jego instalację również w bardziej eksponowanych miejscach. Urządzenie zostało zaprojektowane i stworzone z myślą o wydajnej współpracy z instalacją fotowoltaiczną.

Do najważniejszych parametrów magazynów energii RCT Power w zależności od modelu należą:

 • wydajna i bezpieczna technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LIFePO4);
 • modułowa konstrukcja;
 • pojemność skalowalna od 3.8 kWh do 11.5 kWh w ramach jednego urządzenia;
 • od 2 do 6 modułów w jednym stosie;
 • łatwa instalacja typu Plug&Play;
 • kompaktowa konstrucja – każdy z komponentów waży mniej niż 25 kg;
 • 5000 cykli ładowania/rozładowania przy 80% pojemności;
 • max. prąd ładowania/rozładowania 25A / 25A;
 • zużycie baterii w trybie czuwania ‹ 5,0 W;
 • wbudowany BMS wysokiej jakości;
 • pojemność od 5,12 kWh do 20,48 kWh w ramach jednego urządzenia.

Magazyn energii RCT Power – cena

Technologia magazynowania energii wciąż ewoluuje w kierunku coraz większej wydajności, sprawności i żywotności. Każda innowacja, co naturalne pociąga za sobą określone koszty. Ceny magazynów energii w Polsce są wysokie, jednak warto pamiętać, że nie powinny być one aspektem decydującym w tego rodzaju inwestycji. Chodzi tu oczywiście o czas zwrotu kosztów inwestycji, który będzie tym krótszy, im bardziej wydajne będzie urządzenie. Na cenę akumulatora wpływa także jego design, wbudowany system zarządzania baterią (BMS), jakość użytych materiałów, a także marka. Magazyny energii RCT Power nie posiadają niestety jeszcze przedstawicielstwa w Polsce, co wymusza na zainteresowanych inwestorach składanie zapytań na przykład do doradców w Niemczech. Informacje na temat ceny urządzeń również można uzyskać tą drogą.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Magazyn energii RCT Power – jakie zalety?

Zalety magazynów energii RCT Power:

niemiecki producent o ugruntowanej pozycji;
wysokie standardy obsługi klienta;
oferta skierowana do różnych grup klientów;
wiele prestiżowych wyróżnień w branży;
innowacyjne podejście do projektowania akumulatorów;
10 lat gwarancji na urządzenia;
łatwa i szybka instalacja (użytkownik może samodzielnie dołożyć kolejny moduł);
intuicyjna aplikacja do zdalnego monitorowania systemu;
możliwość zakupienia magazynu energii i falownika jednego producenta.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
RCT Power to marka, która silnie ukierunkowuje swój rozwój na innowacje i kwestionowanie utartych standardów technologicznych. Daje jej to przewagę w kontekście oferowania klientom najnowszych, najbardziej wydajnych i elastycznych systemów magazynowania energii. Z pewnością na uwagę zasługuje analiza rynku, jaką sukcesywnie wykonują inżynierowie pracujący dla producenta, celem wyeliminowania ewentualnych ograniczeń w konstruowanych akumulatorach. Klient może mieć wówczas pewność, że jego magazyn energii będzie pozbawiony “wad” dotykających konkurencyjne urządzenia. Zdecydowanym minusem jest oczywiście brak przedstawicielstwa w Polsce, co może utrudniać nie tylko dostęp do urządzeń RCT Power, ale także ich serwis. Trzeba się jednak spodziewać, że w miarę rozwoju krajowego rynku, producent zdecyduje się utworzenie polskiego oddziału.
4.6
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments