Magazyny energii SolarEdge - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii SolarEdge wynosi: 1
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii SolarEdge w systemie wynosi: 6000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii SolarEdge w systemie wynosi: 6000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii SolarEdge - Lista produktów (1)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: SolarEdge
Nazwa serii: Energy Bank
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 10,30 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 10,30 kWh
Deklarowana max. żywotność: 6000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 100%
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

SolarEdge - inteligentne technologie energetyczne

Początki izraelskiej firmy SolarEdge sięgają 2006 roku, w którym inżynierowie zatrudnieni w ramach przedsiębiorstwa opracowali innowacyjną technologię produkcji falowników z optymalizacją prądu stałego DC. Osiągnięcie to pozwoliło maksymalizować wolumen pozyskiwanej w instalacji fotowoltaicznej energii oraz w bardziej wydajny sposób dystrybuować ją w prosumenckim systemie. Sukces biznesowy firmy SolarEdge i notowane z roku na rok wzrosty finansowe, pozwoliły przedsiębiorstwu na znaczne poszerzenie oraz zoptymalizowane oferty technologicznej dedykowanej rynkowi energii. Stabilność spółki doprowadziła także do efektywnego partnerstwa z innymi podmiotami w branży, takimi jak instalatorzy czy integratorzy. Obecnie SolarEdge odnosi sukcesy między innymi w obszarze domowych, komercyjnych i wielkoskalowych instalacji fotowoltaicznych, ładowania pojazdów elektrycznych, zasilania awaryjnego oraz magazynowania energii.

Inteligentne systemy pozyskiwania i zarządzania energią opracowywane dotychczas przez firmę SolarEdge pozwalają przypuszczać, że wprowadzone niedawno do oferty magazyny energii również zdobędą zaufanie i uznanie ze strony konsumentów. Szczególnie że od 2020 roku, jak informuje w swoim serwisie internetowym producent, firma stawia w swoich działaniach na zrównoważony rozwój, co pozwala jej minimalizować wpływ na środowisko naturalne i racjonalnie wykorzystywać jego zasoby. Inwestorzy decydujący się na pozyskiwanie “zielonej energii” za pomocą instalacji fotowoltaicznej z pewnością docenią takie podejście producenta. Oprócz przedstawionego niedawno stacjonarnego akumulatora SolarEdge Energy Bank, firma wprowadziła na rynek także niskonapięciowy magazyn energii SolarEdge Home Battery z możliwością skalowania pojemności do 23 kWh.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii SolarEdge?

Światowy rynek magazynów energii będzie mógł się dynamicznie rozwijać tylko w przypadku, w którym komercyjne, często kontenerowe magazyny energii obsługujące ogromne zapotrzebowania energetyczne przedsiębiorstw, będą wspierane przez prosumenckie inwestycje. To właśnie z myślą o tych klientach SolarEdge wprowadził na rynek swoje pierwsze propozycje z zakresu magazynów energii. Oczywiście niezbędnym elementem tego systemu są firmy instalatorskie, które powinny dysponować nie tylko specjalistyczną wiedzą i być w stanie dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb klienta, ale także zaproponować mu różne rodzaje i modele akumulatorów. SolarEdge nie zapomniał zatem również o tej grupie odbiorców. Oferta izraelskiego producenta skierowana jest zatem do:

  • właścicieli domów - recenzowany producent przekonuje, że jego urządzenia pozwolą użytkownikom prywatnym korzystać bez przerw z energii nawet w momentach odłączenia instalacji od sieci. Dopracowana i na bieżąco rozwijana aplikacja monitorująca działanie systemu magazynowania to dodatkowe udogodnienie dla prywatnych inwestorów. Doskonałym połączeniem wspierającym energetyczną niezależność w domu jest współpraca SolarEdge Energy Hub oraz SolarEdge Energy Bank;
  • firm instalujących magazyny energii - SolarEdge wspomniane wyżej rozwiązanie systemowe proponuje także instalatorom. Dzięki niemu będą oni bowiem w stanie zaproponować swoim klientom w pełni kompleksowy system energetyczny, nawet taki, który obsługuje instalację fotowoltaiczną o dużej mocy (dla instalatora do dodatkowy zysk). Dodatkowo producent oferuje swoim partnerom pełne wsparcie technologiczne, gwarancje jakości, a także sprawną obsługę serwisową i długie okresy gwarancyjne. Są to aspekty niezwykle istotne zarówno dla instalatorów, jak i ich klientów.

Z rozwiązań proponowanych przez SolarEdge w zakresie magazynowania energii mogą także korzystać niewielkie firmy i przedsiębiorstwa, którym zależy na czerpaniu korzyści wynikających z użytkowania magazynu energii i instalacji PV. Wszystko uzależnione jest w tym przypadku od zapotrzebowania energetycznego przedsiębiorstwa i tego, jakiej pojemności akumulatora firma potrzebuje choćby dla krótkotrwałego podtrzymania zasilania na przykład podczas awarii lub przerwy dostaw prądu z sieci.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada SolarEdge?

Do najważniejszych parametrów domowych magazynów energii należą takie ich cechy, jak wydajność, żywotność, sprawność, głębokość rozładowania, czy ilość cykli ładowania. Wszystkie te aspekty wiążą się z technologią, w jakiej zostały wykonane ogniwa. Fakt ten determinuje także bezpieczeństwo użytkowania magazynu energii, gdyż niektóre akumulatory mają tendencję do przegrzewania się stwarzając ryzyko zainicjowania pożaru. Firma SolarEdge w swoich urządzeniach zdecydowała się na zastosowanie technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4), która stanowi jedno z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku akumulatorów. Co ważne magazyny energii SolarEdge mogą pracować w różnych warunkach atmosferycznych, przez co możliwa jest ich instalacja zarówno wewnątrz pomieszczenia (np. w garażu), jak również na zewnętrznej ścianie budynku. Dodatkowo SolarEdge Energy Bank został zaprojektowany tak, aby inwestor mógł go zamontować na podłożu, bądź według indywidualnych preferencji powiesić na powierzchni pionowej.

Pojemność i cechy magazynów energii SolarEdge

Podstawowe urządzenie magazynujące energię powinno posiadać możliwość rozbudowy mocy pojemnościowej, gdyż zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego może się zmieniać na przestrzeni lat. Mówi się wówczas o tak zwanej modułowej konstrukcji magazynu energii. SolarEdge Energy Bank oraz SolarEdge Home Battery zostały zaprojektowane tak, aby w zależności od potrzeb inwestor mógł skalować ich pojemność. Ważne w tym kontekście jest także to, ile modułów magazynujących energię można zastosować w ramach jednego systemu podłączonego do falownika. Dlatego tak ważne jest, aby i to urządzenie było możliwie najbardziej wydajne i odznaczało się wysoką sprawnością. W ofercie firmy SolarEdge znalazły się do tej pory magazyny:

  • SolarEdge Energy Bank 10 kWh Battery - jak sama nazwa urządzenia wskazuje, dysponuje ono 10 kWh pojemności nominalnej oraz 9,7 kWh pojemności użytkowej. Producentowi udało się uzyskać bardzo wysoką sprawność urządzenia na poziomie ponad 94%, co stanowi świetny wynik na obecnym rynku. Magazyn energii Energy Bank można skalować tak, aby pod jeden inwerter podpiąć nawet 3 urządzenia. W ramach całego systemu natomiast efektywną współpracę zapewnia zestaw do 8 akumulatorów, oferując tym samym moc pojemnościową na poziomie około 87 kWh.

Do najważniejszych cech magazynu energii SolarEdge Energy Bank należą przede wszystkim:

  • nowoczesna technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
  • modułowa konstrukcja pozwalająca na skalowanie pojemności;
  • zakres pojemności od 10 do 87 kWh w ramach jednego systemu;
  • na bieżąco aktualizowana aplikacja monitorująca;
  • zakres napięcia - 350 - 450 V;
  • kompatybilność z większością inwerterów dostępnych na rynku;
  • bezprzewodowa komunikacja;
  • możliwość instalacji wewnątrz i na zewnątrz;
  • sprawność na poziomie 94,5%;
  • chłodzenie za pomocą naturalnej konwekcji;
  • montaż na ścianie budynku lub na podłożu;
  • wodoodporność klasy IP 55.
  • SolarEdge Home Battery 4,6 kWh - niskonapięciowy magazyn energii (48 V), którego pojemność może być skalowana w zakresie od 4,6 kWh do 23 kWh. Urządzenie charakteryzuje się płynną integracją ze wszystkimi elementami systemu SolarEdge Home, jego instalacja Plug&Play jest prosta, intuicyjna i pozwala skonfigurować magazyn z aplikacją SetApp. Home Battery to urządzenie o estetycznym designie, które daje elastyczne możliwości montażu w nieruchomości inwestora. Wykonanie w nowoczesnej technologii zapewnia świetne parametry eksploatacyjne urządzenia.

Do najważniejszych cech magazynu energii SolarEdge Home Battery należą przede wszystkim:

  • wydajna technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
  • skalowanie pojemności w zakresie 4,6 kWh - 23 kWh;
  • płynna integracja z systemem SolarEdge Home;
  • na bieżąco aktualizowana aplikacja monitorująca;
  • zakres napięcia - 44.8 - 56.5 V;
  • możliwość podpięcia do 5 urządzeń pod jeden falownik;
  • instalacja na ścianie lub podłożu;
  • temperatura pracy od -10 do 50 stopni Celsjusza;
  • sprawność na poziomie 94,5%;
  • masa jednego modułu - 54,7 kg.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty