Maxsol Fotowoltaika – opinie i recenzja

Jeśli szukacie wykonawcy instalacji fotowoltaicznych, bardzo prawdopodobne, że wpadła Wam w ręce oferta fotowoltaiki od Maxsol. Na co warto zwrócić w niej uwagę? Czym wykonawca wyróżnia się na tle niemałej konkurencji na polskim rynku? Sprawdzamy!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Maxsol – najważniejsze informacje o firmie

Marka Maxsol powstała niedawno, bo w 2020 roku. Nie oznacza to jednak, że odnawialne źródła energii to dla niej nowość. Firma, jest bowiem kapitałowo powiązana z innym wykonawcą fotowoltaicznym, a mianowicie Sunsol (a ta na rynku działa już od 2013 roku), co pozwala jej czerpać z bogatego doświadczenia partnerskiej spółki. W efekcie, pomimo krótkiego stażu, Maxsol może pochwalić sporym zainteresowaniem i dość długą listą wykonanych instalacji.

Jakie są jednak szczegóły współpracy z tym wykonawcą? Na czym polega fotowoltaika Maxsol?

Maxsol – szczegóły oferty fotowoltaicznej

Mottem firmy jest “fotowoltaika dla każdego”. I faktycznie, instalacje realizowane przez Maxsol z powodzeniem powinny się odnaleźć u różnych inwestorów.

Standardowo, największym zainteresowaniem cieszy się fotowoltaika dla gospodarstw domowych, co bezpośrednio jest powiązane z długą listą dotacji na instalacje fotowoltaiczne dla domu oraz korzystnym system rozliczania energii wyprodukowanej ze słońca (mowa tu o tzw. systemie opustów). Wiele na instalacji PV od Maxsol mogą jednak skorzystać również inne podmioty – np. przedsiębiorstwa, rolnicy czy jednostki użyteczności publicznej. Fotowoltaika dla firm czy też dla gospodarstw rolnych, pozwala znacznie ograniczyć wydatki związane z prądem, a tym samym zwiększyć konkurencyjność i opłacalność działalności.

Jakie urządzenia znajdziecie w instalacjach od Maxsol?

Kluczem do wszystkich korzyści związanych z fotowoltaiką są jednak dwie rzeczy – po pierwsze podzespoły instalacji, a po drugie montaż. Jak te dwa elementy wyglądają w przypadku oferty Maxsol?

Jeśli chodzi o urządzenia, wykonawca zdecydował się na dwie konkretne marki. A mianowicie moduły fotowoltaiczne marki LONGi oraz inwertery marki Huawei. Co warto nich wiedzieć?

LONGi to jeden z liderów branży PV (jego urządzenia znajdziecie w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych, ale też w zestawieniu PVEL oraz Tier 1), Producent na swoje produkty daje 12-lat gwarancji produktowej oraz 25 lat gwarancji wydajnościowej (nie mniej niż 84,8%) – co jest niezłym wynikiem. Inwertery Huawei są cenione za wydajność i dość długą gwarancję (10 lat z opcją przedłużenia), a zatem i tu nie powinno być rozczarowań.

Zakres usług Maxsol

Przejdźmy teraz do drugiego istotnego elementu, a mianowicie usług oferowanych przez wykonawcę. Do tego tematu firma podchodzi kompleksowo, zapewniając:

  • projekt instalacji, dostosowany do warunków montażowych na podstawie audytu fotowoltaicznego,
  • szybki montaż wykonany przez profesjonalistów – zwykle w po 10 dniach od podpisania umowy,
  • sprawdzenie instalacji (tzw. odbiór fotowoltaiki) oraz wypełnienie formalności związanych z przyłączeniem jej do sieci,
  • wsparcie w pozyskaniu dofinansowania czy kredytu,
  • darmowy przegląd między 2 a 3 rokiem od instalacji.

Warto podkreślić, że na swoje usługi montażowe firma daje 2-letnią gwarancję z opcją przedłużenia. Obejmuje ona właściwą pracę systemu, jak również szczelność poszycia (w obrębie przeprowadzanych prac).

Fotowoltaika Maxsol – ceny

Przejdźmy teraz do kwestii kosztów. Ile kosztują instalacje fotowoltaiczne Maxsol? Odpowiedź na to pytanie nie powinna Wam sprawić problemu, ponieważ firma przygotowała dla swoich klientów specjalne narzędzie umożliwiające wstępne oszacowanie kosztów przedsięwzięcia.

Jakie są zatem ceny fotowoltaiki Maxsol? Ich zakres uzależniony jest od kilku czynników, takich jak:

  • miejsce montażu,
  • rodzaj poszycia,
  • typ inwestora,
  • zastosowane finansowanie.

I tak, jak wynika z kalkulatora Maxsol, orientacyjne koszty wyglądają następująco:

Moc i typ Całkowita cena brutto

(z uwzględnieniem ulgi termomodernizacyjnej 17%)

Cena za 1 kWp
ok. 3 kW, dach skośny ok. 15.000 zł ok. 5.000 zł
ok. 3 kW, dach płaski ok. 15.150 zł ok. 5.050 zł
ok. 5 kW, dach skośny ok. 21.300 zł ok. 4.260 zł
ok. 5 kW, dach płaski ok. 21.700 zł ok. 4.340 zł
ok. 7 kW, dach skośny ok. 26.500 zł ok. 3.790 zł
ok. 7 kW, dach płaski ok. 27.000 zł ok. 3.850 zł

Stawki za kompleksowe wykonanie instalacji Maxsol są zatem atrakcyjne, biorąc pod uwagę, że na rynku oscylują one w granicach od ok. 4.000 zł do 6.500 zł brutto (w zależności od mocy instalacji).

Warto jeszcze wspomnieć, że instalacje fotowoltaiczne Maxsol mogą być finansowane z kredytu na fotowoltaikę. Firma nie ma jednak statusu pośrednika kredytowego i nie wiadomo, na jakich warunkach oferuje kredytowanie.

Jak skorzystać? Procedury w Maxsol

Gdy najważniejsze kwestie już wiadomo, pozostaje pytanie, jak można skorzystać z fotowoltaiki Maxsol? Dobra wiadomość jest taka, że od własnej elektrowni słonecznej dzieli Was zaledwie kilka kroków.

Procedury w Maxsol.

Źródło: maxsol.pl

Najważniejszy, pierwszy krok leży po Waszej stronie – musicie skontaktować się z wykonawcą, by zasygnalizować swoje zainteresowanie ofertą. W celu możecie skorzystać np. z formularza dostępnego na stronie. Po jego wysłaniu skontaktuje się z Wami konsultant firmy, który ustali lub potwierdzi najważniejsze informacje związane z inwestycją, np. szczegóły miejsca instalacji czy potrzebną moc.

Na podstawie ustaleń firma opracuje konkretny wygląd instalacji oraz dobierze podzespoły, a Wy otrzymacie konkretna ofertę z wyceną. Następnie, jeśli warunki Wam się spodobają – podpisujecie umowę.

Po tym będą mogły rozpocząć się prace montażowe (jak już wspominaliśmy, nastąpi to zwykle po ok. 10 dniach od zrealizowania formalności). Po montażu instalacja zostanie sprawdzona, a następnie zgłoszona do podłączenia do sieci. Gdy OSD wymieni licznik na dwukierunkowy, zaczniecie produkować dla siebie tani i ekologiczny prąd.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Maxsol Fotowoltaika – zalety i wady

Jeśli tak jak my, zweryfikujecie firmę w Internecie, przekonacie się, że jeśli chodzi o Maxsol opinie są zwykle bardzo pozytywne. Co determinuje taką ocenę?

Zalety fotowoltaiki Maxsol

Partnerem firmy jest doświadczony wykonawca Sunsol
Niezłe podzespoły
Atrakcyjne ceny
Sprawny montaż
Możliwość oszacowania stawek przed nawiązaniem współpracy
Gwarancja na wykonanie – 2 lata

Wady fotowoltaiki Maxsol

Krótki staż firmy
Oferta ograniczona do pojedynczych marek urządzeń

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Ofertę firmy Maxsol można podsumować kilkoma słowami: Rozsądna jakość, za rozsądną cenę. Wykorzystywane przez wykonawcę podzespoły na rynku są znane i szeroko wykorzystywane. Szkoda, że firma skupiła się jedynie na pojedynczych producentach - większy wybór dałby potencjalnym klientom większą elastyczność. Na plus można zaliczyć gwarancję montażu (2-letnią - mogłaby by być dłuższa) i atrakcyjne stawki cenowe, które możecie (orientacyjnie) poznać jeszcze przed nawiązaniem bezpośredniego kontaktu z firmą. Dzięki współpracy z doświadczonym partnerem, krótki staż marki nie powinien stanowić dużej wady dla inwestorów.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments