MdM 2018

5 /5
(Ocen: 1)

Pieniądze dostępne w 2016 i MdM 2017 roku rozeszły się bardzo szybko. Zbliżające się zakończenie projektu działa na wyobraźnię i mobilizuje potencjalnych beneficjentów. Wciąż dostępne są środki w ramach puli przeznaczonej na 2018 rok, który zbliża się coraz szybciej. Mieszkanie dla Młodych bije rekordy popularności i nie ma czemu się dziwić, Polacy chcą i kupują swoje wymarzone nieruchomości.
Do lipca wykorzystano niespełna 10 milionów złotych z całej dostępnej sumy dostępnej na 2018 rok. Po części winne są inne media, które ogłosiły koniec zapisów, nie przedstawiając alternatywy. BGK dalej przyjmuje wnioski, nic nie zapowiada zmiany.

Kto może się zapisać na MdM 2018?

Nie wprowadzono żadnych istotnych zmian. Wysokość dopłaty i warunki dofinansowania MdM w dalszym ciągu są uzależnione od ilości wychowywanych dzieci. Jeżeli nie posiadasz trójki, nie możesz mieć więcej niż trzydzieści pięć lat. Brany pod uwagę jest rocznik, a nie data urodzin. To musi być pierwsza nieruchomość w życiu, nie ważne czy została sprzedana wcześniej. Jedynym wyjątkiem jest udział ułamkowy, który nie zapewnia odpowiednich warunków mieszkaniowych. Ciesząc się trójką dzieci, ograniczenie wieku nie ma znaczenia. Tak samo wymóg pierwszego w życiu lokalu. Ustawodawca przewidział, że rodzina może się rozrastać i zwiększać metraż czy polepszać standard.
Wysokość dopłaty jest również oparta o wielkość rodziny. Bezdzietne małżeństwa, pary i single mogą liczyć na dziesięcioprocentową pomoc, z jednym dzieckiem na piętnaście procent, z dwójką na dwadzieścia, a trójka to już całe trzydzieści! Gdy podczas pierwszych pięciu lat urodzi się kolejne dziecko, otrzymamy po złożeniu w ciągu sześciu miesięcy odpowiedniego wniosku dodatkowe pięć procent. Zastanawiając się nad własnymi możliwościami, najwygodniej jest uzupełnić test zdolności MdM. System przekazuje informacje, o tym jakie wymagania spełniamy, ewentualnie co trzeba poprawić, na co zwrócić uwagę.
Oczywiście kredyt hipoteczny związany z programem Mieszkaniem dla Młodych również musi spełnić kilka warunków formalnych dofinansowania MdM.

Jakiej nieruchomości szukać

Metraż nie uległ zmianie. W dalszym ciągu na najwięcej mogą liczyć wszyscy wychowujący trójkę lub więcej dzieci. Dla nich maksymalna wielkość mieszkania to 85 metrów, domu natomiast 110. Pozostali nie mają znacząco gorszych możliwości, ich nieruchomość musi być o dziesięć metrów mniejsza. Ustawa dotycząca programu MdM dodała do nowych lokali również te z rynku wtórnego. Śledząc sytuacje na rynku, doskonale widać, że takie mieszkania są tańsze i często w interesujących lokalizacjach. Co więcej, można trafić na ofertę już całkowicie wykończonej nieruchomości. Deweloperzy nie chcą zostać w tyle, przedstawiają specjalne oferty, kuszą promocjami i dysponują lokalami dostosowanymi i zoptymalizowanymi pod Mieszkanie dla Młodych już w fazie projektowania.
Ceny nieruchomości nie są takie same w całym kraju. Dlatego raz na kwartał do wiadomości publicznej podawane są limity MdM uzależnione od regionu. Wyznaczane są specjalnie ceny za metr dla największego miasta, potem dla jego okolicy a następnie dla całego województwa. Przelicznik uwzględnia również, czy mieszkanie jest nowe, czy już używane.
Swoją drogę do własnej nieruchomości warto zacząć od ofert banków i wnikliwych kalkulacji, które zapewnią podstawy negocjacyjne. Kalkulator MdM natomiast pozwoli wyliczyć wysokość dofinansowania przyznawanego przez państwo, uwzględniając wymagania ustawodawcy i lokalizacji. Nie warto odkładać decyzji na później, program Mieszkanie dla Młodych kończy się w 2018 roku!

Koniec pierwszej puli MdM 2018 – aktualizacja 06.04.2017

Zamknięcie naboru na dopłaty wypłacane już w przyszłym roku w ramach I puli MdM 2018 stało się faktem. Rezerwowanie środków diametralnie przyśpieszyło po tym, jak BGK zakończył przyjmowanie wniosków na 2017 rok.
Jak jeszcze można skorzystać z dopłaty MdM? Ciągle zabezpieczone jest 381 milionów złotych, które trafią do beneficjentów. Do stycznia zainteresowani dofinansowaniem powinni się przygotować dużo wcześniej, by wniosek spłynął jako jeden z pierwszych. W naszym artykule, krok po kroku podpowiadamy, co należy zrobić – https://enerad.pl/aktualnosci/koniec-pierwszej-puli-mdm-2018/.
Jeśli złożyłeś wniosek w terminie, ale trafiłeś na listę rezerwową – pozostaje oczekiwać Ci na decyzję BGK. Nie wszystkie osoby, które uzyskały pozytywną opinię, skorzystają z dopłaty. Zdarzają się także wnioski podwójne. Jednak szanse na otrzymanie dopłaty MdM z zamkniętej już puli jest minimalne. Warto więc albo negocjować warunki ze sprzedającym i skorzystać ze styczniowej puli, albo zakupić mieszkanie lub dom bez rządowego wsparcia.

Aktualizacja 31.07.2017 – jeszcze w tym roku można złożyć wniosek dopłatę o MdM 2018

Już w sierpniu tego roku ruszy dodatkowy nabór na 2017 i 2018 rok. Łącznie do dyspozycji przyszłych beneficjentów ma trafić 70 milionów złotych, czyli ok. cztery tysiące dopłat. Środki pochodzą z niewykorzystanych środków na dopłatę po narodzinach 3 i kolejnego dziecka oraz od osób, które straciły prawo lub zrezygnowały ostatecznie z udziału w programie. Obecnie rząd opracowuje projekt nowelizacji ustawy.
Decyzja ta rodzi także nadzieję, że podobne, bonusowe środki pojawią się także w przyszłym roku. Oznacza to, że oprócz naboru styczniowego część szczęśliwców załapie się na dopłatę także później.

Dodaj komentarz
guest
152 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Męczyński
Tomasz Męczyński
4 lutego 2018 22:39

Witam Przyznano mi dofinasowanie ile sprzedawczyni musi czekac na pieniązki drugie pytanie jak jest z meldunkiem w tym mieszkaniu czy moge zameldowac dzieczyne??

MdMprogram.com
MdMprogram.com
5 lutego 2018 08:22
Odpowiedz do:  Tomasz Męczyński

Najpierw musi załatwić Pan wszystkie formalności związane z samym kredytem. Pieniądze z programu wypłacane są po przeniesieniu własności nieruchomości na beneficjenta. Termin wypłaty określony jest we wniosku o dopłatę. Nie ma przeciwwskazań do zameldowania w mieszkaniu osób trzecich.

robert
robert
31 stycznia 2018 14:10

Witam, czy jeżeli mój wniosek został zarejestrowany w BGK to znaczy, że powinno mi się udać uzyskać dofinansowanie wkładu własnego? Czy środki jeszcze są, czy już się wyczerpały na 2018?

MdMprogram.com
MdMprogram.com
1 lutego 2018 09:13
Odpowiedz do:  robert

Dzień dobry, nabór wniosków został zakończony 4 stycznia 2018 roku. W tej chwili trwa dopełnianie formalności przez osoby, którym zostały przyznane środki. Na dopłaty oczekują także osoby z listy rezerwowej. Jeśli jest Pan na liście oczekującej, to należy czekać. Wielu zainteresowanych złożyło bowiem wnioski w kilku bankach, część osób rezygnuje z kredytu z dopłatą i właśnie te zarezerwowane wcześniej środki wracają do puli, a później zostaną rozdysponowane pomiędzy oczekujących. Niestety nie wiadomo ile pieniędzy powróci i dla jak wielu wniosków rezerwowych ich wystarczy.

EliteMatich
EliteMatich
17 stycznia 2018 11:31

Czy jest jeszcze szansa na dostanie dofinansowania, czy będzie jakaś następna pula ? Bo niestety nie złożyłem wniosku jeszcze i stąd moje pytanie.

MdMprogram.com
MdMprogram.com
17 stycznia 2018 15:50
Odpowiedz do:  EliteMatich

Na chwilę obecną nie ma informacji o planowanym dodatkowym naborze. Pula środków, która dostępna była w sierpniu wiązała się z nowelizacją ustawy. Od tej pory pieniądze z programu miały być rezerwowane w 100%, a nie jak dotychczas w 95%.

MdMprogram.com
MdMprogram.com
8 stycznia 2018 15:32

O przyznaniu dopłaty nie decyduje złożenie dokumentów w banku, ale wprowadzenie wniosku i jego weryfikacja w systemie BGK Zlecenia, a ta możliwa była dopiero od 2 stycznia 2018 roku. W grudniu niektóre banki umożliwiły jedynie skompletowanie dokumentów i oceniały zdolność kredytową osób zainteresowanych. Dlatego złożenie dokumentów w grudniu nie mogło być gwarancją otrzymania dopłaty, jak powiedział Pani doradca. Jeżeli otrzymała Pani status oczekujący, jest szansa na uzyskanie dopłaty, gdy środki zaczną wpływać do puli, jednak nie wiadomo kiedy nastąpiłoby ewentualne przyznanie pieniędzy, a jak rozumiemy nie może Pani czekać.

Edyta Kasperczyk
Edyta Kasperczyk
9 stycznia 2018 07:04
Odpowiedz do:  MdMprogram.com

Wczoraj kontaktowal sie z nami doradca z expandera. Poinformal nas ze nasz wniosek byl zlozony bardzo szybko i byl w puli ktora miala dostac dofinansowanie ale byla awaria systemu i ludzi ktorzy byli szybciej wprowadzeni a tym samym im sie nalezalo dofinansowanie zostali wyrzuceni z systemu i zalapali sie ci ktorzy wnioski zlozyli później. Bank złożył reklamacje jako ze to nie z ich winy ponieważ system banku był w porządku. Prosze mi wyjasnic w takim razie na panstwa stronie piszr ze decyduje jedynie kolejlnosc – ktory wniosek zostanie wprowadzony szybciej, doradca z expandera mowil nam to samo, doradca z banku również. Czyli zostalismy oszukani, to nie nasza wina ze system sie zepsuł i nas wyrzucił oraz wielu innych – nic Państwo nie maja zamiaru z tym zrobic? Przeciez w tym momencie Państwo nie wywiazuja sie z tego co maja napisane na.stronie. Zepsul sie system i ludziom ktorym nalezalo sie dofinansowanie go nie dostali, a tym ktorym sie nie nalezalo zostalo przynane – mamy zlozyc.reklamacje co oczywiscir zrobimy, to ze bank sklada reklamacje pewnie tez Państwo wiedzą. Naprawdę nie.widzicie ilu ludzi zostalo oszukanych – z błędu którego jak widac udajecie ze nie ma.

MdMprogram.com
MdMprogram.com
9 stycznia 2018 09:28
Odpowiedz do:  Edyta Kasperczyk

Rozumiemy w jakiej sytuacji się Pani znalazła, jednak jesteśmy niezależnym serwisem informacyjnym przedstawiającym wiadomości na temat programu. Nie jesteśmy podmiotem rządowym. Podmiotem odpowiedzialnym w kwestii przyznawania dopłat z MdM jest BGK. Dlatego tę sprawę należy wyjaśnić z bankiem.

Piotrek
Piotrek
9 stycznia 2018 21:13
Odpowiedz do:  Edyta Kasperczyk

Witam. PAni Edyto, czy cos sie wyjasnilo? mam ten sam problem, skladalem przez open finance w banku pekao.

kasia
kasia
20 grudnia 2017 19:14

witam. czy jeśli złożyłabym wniosek o dopłatę ostatniego tygodnia 2017r mam jakas szanse na dofinansowanie z ostatniej puli?

MdMprogram.com
MdMprogram.com
21 grudnia 2017 09:38
Odpowiedz do:  kasia

Dzień dobry, wnioski o dopłatę i składane za pośrednictwem banków, będą przyjmowane przez BGK dopiero 2 stycznia 2018 roku (od chwili odblokowania puli). Niektóre banki już rozpoczęły, ale tylko wstępny nabór, w którym oceniają zdolność kredytową wnioskodawców i spełnienie kryteriów ustawy (uprawniających do skorzystania z programu). Zgodnie z przewidywaniami ekspertów środków starczy na około dwa tygodnie stycznia (jednak są to tylko szacunkowe dane).

jaco
jaco
18 grudnia 2017 14:34

Jak rozumiem, jeżeli złożę wniosek w ten sam dzień co rusza pula na 2018 i spełnie wszystki wymagania, zagwarantowane mam otrzymanie dopłaty? Proszę o informację jeżeli nie, w przypadku gdy złożę jednak później, cieżko będzie uzyskać takie dofinansowanie?
Z góry dziękuję za informację

MdMprogram.com
MdMprogram.com
18 grudnia 2017 16:02
Odpowiedz do:  jaco

Liczy się kolejność wpływu formularzy. BGK ogłasza wyczerpanie puli i tym samym wstrzymuje przyjmowanie wniosków. Eksperci szacują, iż środków starczy na 2-3 tygodnie. Wszystko uzależnione jest od zainteresowania programem. Dopłatę otrzymają osoby, których wnioski wpłyną najszybciej i będą spełniały wszystkie wymogi ustawy.

Anna
Anna
15 grudnia 2017 22:03

Dzień dobry, czy można od stycznia ubiegać sie także o dofinansowanie na budowe domu ?

MdMprogram.com
MdMprogram.com
18 grudnia 2017 08:31
Odpowiedz do:  Anna

Dzień dobry, budując dom systemem gospodarczym w ramach programu, można uzyskać zwrot części podatku VAT za niektóre materiały budowlane. Wniosek należy złożyć w odpowiednim Urzędzie Skarbowym do końca roku kalendarzowego, w którym przystąpiono do użytkowania nieruchomości. Najpóźniej jednak do końca roku 2018.

bulbo
bulbo
8 grudnia 2017 09:52

wiadomo co z limitami na mdm 2018?

Miron Tomala
Miron Tomala
8 grudnia 2017 14:03
Odpowiedz do:  bulbo

Moim zdaniem się nie zmienią. wiele osób na nich bazuje i jakby drastycznie zmienili to co wtedy? dużo osób by nie dostało dopłaty. Oczywiście w dół jakby poszły 🙂

tomasz01
tomasz01
9 grudnia 2017 09:41
Odpowiedz do:  bulbo

Popieram przedmówcę. nawet złotówka czy dwa w dół może nieźle namieszać. Np deweloper poszedł na rękę klientowi, obniżył cenę zgodnie z limitem, a tu klops i po wszystki i od nowa bo cena została zmieniona. Tym bardziej zmiana mało prawdopodobna ze względu na to, że to ostatnia edycja. No chyba że we wakacje ruszy coś na wzór tej dodatkowej sierpniowej puli

melllo
melllo
11 grudnia 2017 18:59
Odpowiedz do:  tomasz01

czytałem, że praktycznie nic się nie zmieni chyba tutaj nawet to czytałem.

MdMprogram.com
MdMprogram.com
11 grudnia 2017 19:06
Odpowiedz do:  bulbo

Dzień dobry, duże zmiany nie są planowane.

tomix
tomix
12 grudnia 2017 10:45
Odpowiedz do:  MdMprogram.com

to świetna decyzja!

TomekiKamilaSyt
TomekiKamilaSyt
8 grudnia 2017 09:42

Jeszcze nie jest za późno na składanie aplikacji? co muszę zrobić, żeby dostać dopłatę?

MdMprogram.com
MdMprogram.com
8 grudnia 2017 10:02
Odpowiedz do:  TomekiKamilaSyt

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, nie jest jeszcze za późno.

Mariola Kowela
Mariola Kowela
8 grudnia 2017 11:20
Odpowiedz do:  TomekiKamilaSyt

My byliśmy wczoraj na rozmowie z doradcą. nie jest za późno. Na dobrą sprawę niewiele się to różni od samego kredytu hipotecznego. Tylko najlepiej mieć już upatrzoną nieruchomość, bo to zdecydowanie ułatwia sprawę, chociaż też może coś Wam fajnego polecą na szybko

qeert
qeert
12 grudnia 2017 13:21
Odpowiedz do:  Mariola Kowela

ja zacząłem od testu zdolności MdM na tej stronie, już potem nie musiałem się martwić, czy się nadaję, czy nie

Ewa
Ewa
24 października 2017 10:46

Na pewno warto skorzystać z usług doradców finansowych mi załatwili wszystko, poszło sprawnie bardzo kompetentni naprawdę polecam !

kiciuś
kiciuś
8 grudnia 2017 09:51
Odpowiedz do:  Ewa

ja mam inne doświadczenia, nie polecam zwłaszcza expandera

tytusek
tytusek
9 grudnia 2017 10:22
Odpowiedz do:  kiciuś

doświadczenia z jednym człowiekiem nie odbijają się źle na całej ludzkości 🙂 Inna firma może mieć zupełnie inne standardy i się nie zawiedziesz. Samemu można polegnąć w papierkologii

gussst
gussst
11 grudnia 2017 19:00
Odpowiedz do:  tytusek

i dopilnują, żeby było już 2 stycznia a nie że się przeoczy terminy

Katarzyna Kawarska
Katarzyna Kawarska
23 października 2017 20:07

Witam, znalazłam mieszkanie, w połowie grudnia mam zgłosić się do banku. Kupujący che aby pieniądze na koncie były u niego do 31.01. Czy zdążę z kredytem jeśli wnioski o dopłatę można składać od 01.01.2018?

MdMprogram.com
MdMprogram.com
24 października 2017 08:05
Odpowiedz do:  Katarzyna Kawarska

Dzień dobry, może być to trudne do zrealizowania. W okresie rozpoczęcia naboru proces kredytowy trwał średnio 1,5- 2 miesiące. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Zdzisław Komin
Zdzisław Komin
8 grudnia 2017 09:58
Odpowiedz do:  MdMprogram.com

mi też Państwo pomogliście z tą odpowiedzią. Dziękuję bardzo!

MdMprogram.com
MdMprogram.com
8 grudnia 2017 10:03
Odpowiedz do:  Zdzisław Komin

Zawsze chętnie odpowiemy na Pastwa pytania.

Dyzioo007
Dyzioo007
24 sierpnia 2017 18:13

Wiecie jaki numer aktualnie z listy rezerwowej otrzymal decyzje z sierpnia 2017?

guzman
guzman
9 grudnia 2017 11:46
Odpowiedz do:  Dyzioo007

Zaraz znowu pewnie zacznie się podobna gorączka. ale mam nadzieję, że wcześniej skontaktował się ze mną doradca to ominą mnie podobne stresy

MdMprogram.com
MdMprogram.com
29 czerwca 2017 11:35

Najlepiej będzie, jeżeli w tej sprawie skontaktuje się Pan z BGK. Tam z pewnością uzyska Pan wyjaśnienie.

MdMprogram.com
MdMprogram.com
28 czerwca 2017 15:16

Dzień dobry, obecnie przyznawane jest dofinansowanie dla wniosków z numerami w okolicach 30650.

Grażynka Opole
Grażynka Opole
14 czerwca 2017 10:54

Może zagląda tutaj ktoś, kto przeszedł już całą procedurę pod koniec 2016 i starał się o 2017? Jak się przygotowywał, czy może coś poradzić? Albo zna kogoś, kto mógłby pomóc. Informacje wydają się wyczerpujące, tylko jak to zawsze, dużo rzeczy wychodzi w praniu. Co Was najbardziej zaskoczyło? z czym były największe problemy? Czasy, gdy obawialiśmy o deweloperów odchodzą chyba powoli do lamusa.

ferto
ferto
14 czerwca 2017 09:08

koniecznie, koniecznie idź do banku/doradcy musi Ci podać, będziesz wiedział, czy masz jakieś szansę!

klaudynka
klaudynka
23 maja 2017 11:00

Czy zrezygnowanie z listy oczekujących będzie pociągało za decyzją jakąś odpowiedzialność finansową?

sysoff
sysoff
24 maja 2017 13:27
Odpowiedz do:  klaudynka

To raczej nie powinno generować kosztów…

mielek
mielek
14 czerwca 2017 09:06
Odpowiedz do:  sysoff

to by wtedy ludzie 3 razy pomyśleli zanim złożyliby wnioski. W takim razie dobrze, że liczy się tylko jeden xf

merika
merika
18 maja 2017 12:28

Jak się skończyło, to na dodatkowe 5% od dziecka, co ma termin na maja też musze czekać do stycznia i tej drugiej puli mdm 2018?

mulatka
mulatka
8 czerwca 2017 08:33
Odpowiedz do:  merika

Nie, przecież te 5% rezerwują zawsze i ono zostaje na takie właśnie sytuacje. Najlepiej dopytaj w banku, ale jestem prawie na 100% pewna.

monzeko01
monzeko01
18 maja 2017 10:02

gdzie stanęła kolejka? Ma ktoś jakieś świeże informacje? idzie do przodu, czy stanęła jak zaklęta?

kessusPIONA
kessusPIONA
24 maja 2017 13:26
Odpowiedz do:  monzeko01

podobno koło 30 250

LGfan
LGfan
14 czerwca 2017 09:07
Odpowiedz do:  kessusPIONA

a teraz?

loki
loki
17 maja 2017 08:31

jak uzyskać nr NWR ? Mój doradca mi nie podał,
Który teraz nr rozpatrzony został wniosku ?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
17 maja 2017 09:10
Odpowiedz do:  loki

Musi Pan zwrócić się do swojego doradcy po numer,

loki
loki
18 maja 2017 13:24
Odpowiedz do:  mdmprogram.com

Numer już mam :). Wiadomo jaki aktualnie weryfikowany jest nr wniosku ?

loki
loki
18 maja 2017 13:34
Odpowiedz do:  mdmprogram.com

Który teraz nr rozpatrzony został wniosku ?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
23 maja 2017 12:03
Odpowiedz do:  loki

Obecnie NWR sięga 30 250.

loki
loki
24 maja 2017 02:13
Odpowiedz do:  mdmprogram.com

dziękuje za informację czyli do piątku nie zdążę mieć rozpatrzonego wniosku.

melgib
melgib
24 maja 2017 13:24
Odpowiedz do:  loki

A dużo Ci zostało?

loki
loki
25 maja 2017 00:46
Odpowiedz do:  melgib

91 dzis znajomy 30269 dostal

loki
loki
19 maja 2017 00:32
Odpowiedz do:  mdmprogram.com

które nr nwr są teraz weryfikowane ?

remigiusz
remigiusz
9 maja 2017 23:28

czy jeżeli ja wychowuję jedno dziecko, a partnerka dwójkę (nie mamy ślubu) to dostaniemy dopłatę jak na trójkę dzieci, jak Ona będzie współkredytobiorcą?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
9 maja 2017 23:45
Odpowiedz do:  remigiusz

W tym przypadku wysokość dopłaty będzie uzależniona od ilości wychowywanych dzieci przez wnioskodawcę.

Agnes
Agnes
7 maja 2017 11:35

500 + pomoże mi uzyskać mdm czy świadczenie nie jest brane pod uwagę w programie?

halleso
halleso
9 maja 2017 13:20
Odpowiedz do:  Agnes

mi mówili, że nie wliczy się do zdolności kredytowej

komes
komes
18 maja 2017 12:29
Odpowiedz do:  halleso

racja, nie wlicza się.

zygmet
zygmet
5 maja 2017 13:43

Mam 30 521 numer NWR poczekam chyba do końca roku jak nic

dester
dester
8 maja 2017 11:15
Odpowiedz do:  zygmet

są ludzie w dużo gorszej sytuacji, Ty nie masz jeszcze tak źle, bo jakaś szansa jest

Colawka02
Colawka02
5 maja 2017 11:07

jest szansa, że do końca roku, do czasu MdM 2018 w Opolskiem limit zostanie trochę zwiększony? Deweloper nie chce odpuścić, a to jest kwestia 200 złotych jedynie. Przecież i tak by mu się opłaciło

misoko
misoko
14 czerwca 2017 09:09
Odpowiedz do:  Colawka02

ale to na całej chacie czy jednym metrze??????

GestinO'neal
GestinO'neal
5 maja 2017 10:14

czy w sytuacji, gdy partnerka ma poniżej 35 lat, ma być współkredytobiorcą, ale kredyt będzie na mnie to dostaniemy dofinansowanie mdm?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
5 maja 2017 13:46
Odpowiedz do:  GestinO'neal

Wiek młodszej osoby w związku dotyczy małżeństw, związek nieformalny niestety nie ma wpływu na przyznanie dopłaty MdM.

Marek Terski
Marek Terski
4 maja 2017 15:55

Mam duży problem. Rodzice mieli nas piątkę i 80 metrowy domek. Dostaliśmy to wszyscy razem i najstarszy brat pospłacał wszystkich. Czy taka własność też przekreśli moje marzenia o własnym mieszkaniu? Wyprowadziłem się 160 dalej do dużego miasta, gdzie skończyłem studia i układam sobie życie.

mdmprogram.com
mdmprogram.com
4 maja 2017 16:00
Odpowiedz do:  Marek Terski

Ustawa przewiduje, że beneficjent mógł być właścicielem nieruchomości, której wielkość nie zapewniała odpowiednich warunków mieszkaniowych. Wskazana przez Pana powierzchnia nie powinna utrudnić uzyskania dopłaty MdM.

Instant01
Instant01
4 maja 2017 14:54

Właściciel mieszkania, które obecnie wynajmuję chce się jego pozbyć. Znam je na wylot i chciałbym je od niego zakupić, przyzwyczaiłem się i lubię je. Na takie też dostanę dopłatę z MdM 2018? Znaczy się, że skoro tam mieszkam, to nie będzie to utrudnienie?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
4 maja 2017 16:01
Odpowiedz do:  Instant01

Nie będzie problemu, może Pan starać się o dopłatę z programu Mieszkanie dla Młodych.

Instant01
Instant01
6 maja 2017 15:22
Odpowiedz do:  mdmprogram.com

To świetna wiadomość, dziękuję

krigser
krigser
4 maja 2017 13:21

byłem w ing i tam mi powiedzieli, że nie ma opcji skorzystania z dopłaty mdm, nie mają o tym kompletnej informacji?

henriKol
henriKol
18 maja 2017 10:08
Odpowiedz do:  krigser

przeca ten bank nie bierze udziału w MdM…

igorek01
igorek01
14 czerwca 2017 11:05
Odpowiedz do:  henriKol

zgadza się, nie wszystkie banki na polskim rynku mają w ofercie Mieszkanie dla Młodych

helwig
helwig
4 maja 2017 12:12

Może mi swój dom sprzedać Mama Żony?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
4 maja 2017 12:18
Odpowiedz do:  helwig

Chciałby Pan sfinansować zakup domu od teściowej za pomocą dofinansowania MdM? Nieruchomość spełnia warunki programu? Dostępne są one tutaj: http://mdmprogram.com/informacje/na-co-przysluguje-dofinansowanie/

Jesmin
Jesmin
4 maja 2017 11:17

Z żoną chcemy wrócić pod koniec wakacji z emigracji. Na mnie będzie czekała praca, niestety umowa na czas określony, a małżonka będzie szukała już na miejscu. Jest kucharką, nie będzie problemu z pracą. Mamy odłożoną okrągłą sumkę, ok 30% wkładu własnego na typowe mieszkanie w mieście, które nas interesuje. Co musimy zrobić, żeby mieć pewność otrzymania dopłaty?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
4 maja 2017 12:22
Odpowiedz do:  Jesmin

W tym wypadku uzyskanie dopłaty MdM w 2018 roku będzie uzależnione w dużej mierze od Państwa zdolności kredytowej. Ustawa nie reguluje zasad, na których przydzielane są kredyty hipoteczne przez banki. Należy to bezpośrednio do wewnętrznej polityki kredytodawcy. Dlatego dochody osiągane już w Polsce będą miały duże znaczenie.

listek lakmusowy
listek lakmusowy
9 maja 2017 12:57
Odpowiedz do:  Jesmin

My, emigranci nie mamy łatwo, a jeszcze patrzeć na pomoc, nawet przy wzięciu kredytu próżno patrzeć. To powinno być jakoś normalnie przemyślane na nowo. Ile jest takich osób? ponad 2 czy więcej milionów? Ktoś powinien wyciągnąć do nas rękę. Nie chcemy wracać do niczego, po to się przeważnie wyjeżdża, żeby odłożyć pieniądze na start, samochód mieszkanie czy dom!

Gabriellla
Gabriellla
4 maja 2017 10:44

złożyliśmy wniosek praktycznie równo z otwarciem banku PKO BP jeszcze szóstego kwietnia. I do tej pory cisza. Słyszało się o tych, którzy już są szczęśliwymi posiadaczami dopłaty. Mamy trójkę dzieci i zniecierpliwionego dewelopera. Co zrobić, jaka jest nasza sytuacja?

monteONYKS
monteONYKS
6 maja 2017 15:26
Odpowiedz do:  Gabriellla

Identyczna sytuacja, kazali uzbroić się w cierpliwość. Co nam szkodzi przecież

Maryan Konin
Maryan Konin
4 maja 2017 10:07

Kopiliśmy z żona mieszkanie, a mamy dwójkę dzieci, całkiem niedawno, bo pod koniec 2016. Jak złożymy wniosek teraz, to dostaniemy dofinansowanie w styczniu 2018?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
4 maja 2017 12:24
Odpowiedz do:  Maryan Konin

Niestety, wniosek o dopłatę MdM musi być złożony razem z tym o kredyt hipoteczny. Na zakupione już wcześniej nieruchomości nie przysługuje dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych.

terKRK
terKRK
14 czerwca 2017 09:11
Odpowiedz do:  mdmprogram.com

noooo też się na tym zastanawiałem. Dziękuję za odpowiedź, chociaż ciężko mi to przechodzi przez klawiaturę, bo w głowie liczyłem już zyski. Miłego dnia, nie dla mnie.

fasada Tomi
fasada Tomi
4 maja 2017 09:50

ktoś ma informacje o nwr po majówce?

maskotka
maskotka
6 maja 2017 15:23
Odpowiedz do:  fasada Tomi

do góry pisałem, że zbliżają się do 30 150

fasada Tomi
fasada Tomi
7 maja 2017 11:37
Odpowiedz do:  maskotka

dzięki!

leffite
leffite
25 kwietnia 2017 12:43

mam NWR 31019 daje to jakieś szanse?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
25 kwietnia 2017 13:45
Odpowiedz do:  leffite

Obecnie rozpatrzony został wniosek ok 30 090, nie wiadomo czy tempo przyjmowania nowych się utrzyma.

kefirson02
kefirson02
4 maja 2017 10:07
Odpowiedz do:  mdmprogram.com

Ja mam poniżej 31, ale niewiele, to straszne trudna sytuacja :/

SukursInnym
SukursInnym
25 kwietnia 2017 10:42

gdy szukałem kredytu w moim banku powiedzieli mi, że program Mieszkanie dla Młodych nie pokrywa kosztów prowizji banku. Jak to możliwe? kredyt przecież to kredyt spłacam z własnej kieszeni wszystko, a nie tylko to, na co mam ochotę. sukurs

mdmprogram.com
mdmprogram.com
25 kwietnia 2017 13:47
Odpowiedz do:  SukursInnym

MdM finansuje również prowizję.

Adi
Adi
23 kwietnia 2017 21:40

Witam. Kiedy starac sie o kredyt z MDM? Z zona podpisalismy umowe przedwstepna na zakup mieszkania, wplacilismy przedwplate. W umowie zapisalismy ze pierwsza transze za mieszkanie zaplacimy do 31 stycznia 2018r. Kiedy zaczac cala procedure i czy pewne jest ze do tego czasu otrzymamy pieniadze?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
25 kwietnia 2017 13:48
Odpowiedz do:  Adi

O przygotowaniu do MdM 2018 pisaliśmy tutaj: http://mdmprogram.com/aktualnosci/koniec-pierwszej-puli-mdm-2018/

leśkowic
leśkowic
20 kwietnia 2017 15:49

Osiedle, które mnie interesuje jest na granicy z miastem. Niestety od złej strony, tzn łapię się na niższy limit. To oczywiście nie interesuje dewelopera… Czy BGK rozpatruje takie wnioski indywidualnie? jest szansa napisać np wniosek oddzielny?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
25 kwietnia 2017 13:51
Odpowiedz do:  leśkowic

Niestety, nie ma takiej możliwości. Można zwrócić się do BGK z uwagą, że limity MdM nie odpowiadają realnym cenom w regionie.

Mikel Oneal
Mikel Oneal
20 kwietnia 2017 11:34

a to coś zmieni jak wycofam wnioski z innych banków, a zostanie mi ten wniosek o kredyt z mdm który mi się najbardziej opłaca?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
20 kwietnia 2017 11:56
Odpowiedz do:  Mikel Oneal

Nie ma takiej potrzeby, rozpatrywany jest tylko jeden wniosek. Wybór kredytu hipotecznego należy do Pana.

Charles Oniem
Charles Oniem
20 kwietnia 2017 11:04

Złożyli mi wniosek, ale teraz kręcą nosem, że niby coś nie tak ze zdolnością kredytową. Co ja mam zrobić? Chcą się spotkać i rozmawiać, a to przecież podbramkowa sytuacja. Mam jakieś szanse, czy zgadzać się na wszystko? już teraz się bardzo boje, bo kredyt będzie dużym obciążeniem, nie wiem czy poradzimy sobie, jak mi podniosą ratę o większą sumę

mdmprogram.com
mdmprogram.com
20 kwietnia 2017 11:58
Odpowiedz do:  Charles Oniem

NIe trzeba się obawiać. Może Pan skorzystać ze wsparcia naszych doradców, konsultacje są oczywiście darmowe. Po wypełnieniu formularza kontaktowego na http://mdmprogram.com/. Jest nawet możliwość zmiany banku.

Rynia Szczecin
Rynia Szczecin
20 kwietnia 2017 10:11

Deweloper się wycofał właśnie… a mój wniosek dalej ma status OCZEKUJĄCY. wszystko przepadło?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
20 kwietnia 2017 11:59
Odpowiedz do:  Rynia Szczecin

Musi Pani poszukać nieruchomości o zbliżonych parametrach, wtedy wniosek nie przepadnie.

Rynia Szczecin
Rynia Szczecin
7 maja 2017 11:38
Odpowiedz do:  mdmprogram.com

to nie będzie łatwe zadanie chyba

kasia Opole
kasia Opole
18 maja 2017 10:11
Odpowiedz do:  Rynia Szczecin

ale przecież teraz nie zrezygnujesz, mnie spotkało tak samo i udało mi się wynegocjować z deweloperem innym, konkurentem i zrobili z tego akcję promocyjną. Weź się nie poddawaj, dasz radę!

Minia87
Minia87
20 kwietnia 2017 09:34

Do przyjaciółki, która ma numer o 152 niższy niż ja zadzwonili, jest nadzieja! mocno trzymamy kciuki

rycerzyk
rycerzyk
4 maja 2017 10:09
Odpowiedz do:  Minia87

jaki miała ona ten numer?

dezyker Radom
dezyker Radom
4 maja 2017 13:22
Odpowiedz do:  rycerzyk

Musiała mieć pewnie coś trochę ponad 30 tys, zazdroszczę szczęśliwcom…

meskotka
meskotka
6 maja 2017 15:21
Odpowiedz do:  Minia87

podobno zbliża się do 30 150 teraz

mikserka
mikserka
18 maja 2017 10:07
Odpowiedz do:  meskotka

podobno już o stówkę podskoczyło, średnia dzienna nie zachwyca…

istebna
istebna
7 maja 2017 11:36
Odpowiedz do:  Minia87

strasznieeee pooowooooli :/

loki
loki
19 maja 2017 00:31
Odpowiedz do:  Minia87

a pani jaki ma nr ? pozdrawiam i z góry dziękuje za odp

hooolser
hooolser
23 maja 2017 10:59
Odpowiedz do:  Minia87

Teraz około 30 250 jest :/

Kominek
Kominek
14 czerwca 2017 09:05
Odpowiedz do:  Minia87

Jakiś update? jaki mamy numer terz NWR?

tezeusz
tezeusz
19 kwietnia 2017 15:33

To np. za 60 dni trzeba jeszcze raz składać wniosek? słyszałem o jakimś terminie – 60 dni, że potem przepada

mdmprogram.com
mdmprogram.com
20 kwietnia 2017 12:08
Odpowiedz do:  tezeusz

Status wniosku – oczekujący zawiesza tą procedurę.

peterOPOCZNO
peterOPOCZNO
19 kwietnia 2017 15:32

Deweloper do mnie zadzwonił i dopytuje się jak sprawy stoją… jak jeszcze go zwodzić? mam 30104 to może zająć całe miesiące, jeżeli w ogóle się dopcham :/

mdmprogram.com
mdmprogram.com
20 kwietnia 2017 12:09
Odpowiedz do:  peterOPOCZNO

Osoby znajdujące się na liście oczekujących wciąż mają szansę na dofinansowanie MdM.

Subarru
Subarru
4 maja 2017 13:23
Odpowiedz do:  peterOPOCZNO

Udało się osiągnąć kompromis? mój jeszcze poczeka. Myślę, czy nie spróbować na wszelki wypadek gadki już o styczniu 2018. W końcu mamy doświadczenie, musi się udać.

krysieńka
krysieńka
19 kwietnia 2017 15:30

mam NWR 30045, a wskoczyły już ponoć powyżej 30000. od trzymania kciuków całej rodziny dłonie puchną

AndresCool
AndresCool
19 kwietnia 2017 12:54

Miasto obiecało mi odsprzedanie mieszkania, które już wynajmuję 3 lata. Nie muszę się śpieszyć, ale mam się określić. Czy dostanę dopłatę na takie coś, ja będzie wyglądała procedura?

KazimierzLeszke
KazimierzLeszke
19 kwietnia 2017 12:49

A na zwrot podatku VAT też będziemy musieli czekać do stycznia? na dniach otrzymamy pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego, którego plan był zrobiony pod mdm

Gyfryt
Gyfryt
4 maja 2017 10:48
Odpowiedz do:  KazimierzLeszke

tylko nie zrób tego błędu i nie kupuj materiałów przed pozwoleniem o budowę. Wtedy zwrot VATu przepadnie

KazimierzLezke
KazimierzLezke
7 maja 2017 11:39
Odpowiedz do:  Gyfryt

materiały pod fundament zdążyłem kupić, słaba wiadomość, ale dzięki

germitPZN
germitPZN
19 kwietnia 2017 12:47

Ktoś może dostał telefon po świętach w sprawie MdM 2018? Doradca mnie próbuje uspokoić, ale zaczynam tracić nadzieje.

Zbaszew
Zbaszew
15 kwietnia 2017 11:51

jak przekonać sprzedającego na rynku wtórnym, żeby poczekał aż do stycznia na MdM? 🙁

mdmprogram.com
mdmprogram.com
15 kwietnia 2017 11:57
Odpowiedz do:  Zbaszew

Jednym z rozwiązań jest np. dobrze skonstruowana umowa, zaliczka, czynsz i i wynajem do końca roku.

sybilla
sybilla
15 kwietnia 2017 11:12

skąd się wziął taki przeskok, że jak troje dzieci to 30% a jak mam już dwójkę i trzecie w drodze to w sumie otrzymam 25% z MdM?

mdmprogram.com
mdmprogram.com
15 kwietnia 2017 11:59
Odpowiedz do:  sybilla

W taki sposób ustawodawca postanowił wynagrodzić liczne rodziny. Popłata 5% jest dodatkową zachętą.

Katarzyna
Katarzyna
15 kwietnia 2017 11:09

Zadzwonili do mnie wczoraj. To możliwe, nie ma co się załamywać 🙂

germek
germek
6 maja 2017 15:25
Odpowiedz do:  Katarzyna

myślałem, że z tym telefonem to żart i złudna nadzieja. TO super, gratuluje!