Mieszkanie bez kompromisów w ING

5 /5
(Ocen: 2)

Chętni do skorzystania z promocyjnego kredytu hipotecznego w ING mają czas do 24 czerwca tego roku. Specjalna oferta prezentuje się interesująco, ale czy nie kryją się w niej dodatkowe opłaty lub zastrzeżenia? W tym celu sprawdziliśmy dla Was promocję “Mieszkanie bez kompromisów”. Zapraszamy do lektury!

Jakie są warunki promocji Mieszkanie bez kompromisów w ING?

Dla kogo jest specjalna oferta od Banku z Lwem? Niestety nie dla każdego. Uczestnik promocji nie może mieć ukończonych 35 lat (według roku urodzenia) w momencie składania wniosku. Drugim warunkiem jest wykazanie dochodu netto za 3 miesiące w przypadku umowy o pracę, stosunku służbowego, powołania/wyboru czy kontraktu menadżerskiego. W pozostałych przypadkach (np. umowy zlecenie, umowy o dzieło) kryterium dochodowe będzie liczone za 12 miesięcy. Sporo, biorąc pod uwagę, że np. mBank przy swoim kredycie hipotecznym w takiej sytuacji wymaga tylko dochodu netto za ostatnie 3 miesiące.

To nie koniec. Uczestnik musi posiadać lub wcześniej założyć rachunek prowadzony w ING Banku Śląskim. Następnym obowiązkiem jest zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto w wysokości minimum 2000 zł. Na szczęście nie muszą być one w postaci jednorazowej wpłaty. Ostatnim kluczowym warunkiem jest wykupienie ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego.

Minimalna kwota promocyjnego kredytu hipotecznego może wynieść 100 000 zł, a maksymalna 1,5 mln złotych. Osobom spełniającym powyższe warunki pozostaje złożyć wniosek o kredyt hipoteczny do ING Banku Śląskiego i zaakceptować postanowienia regulaminu promocji “Mieszkanie bez kompromisów”.

Co można zyskać? Korzyści promocji w ING

W ramach Mieszkania bez kompromisów w ING uczestnik ma do wyboru dwa główne warianty oferty:

  • oprocentowanie zmienne

“Mieszkanie bez kompromisów – łatwy start” to wersja z marżą 1,85 p.p. w stosunku rocznym. Prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego wynosi 0%. Natomiast “Mieszkanie bez kompromisów – lekka rata” to marża w wysokości 1,69 p.p. w stosunku rocznym, z prowizją 1,69% za udzielenie kredytu hipotecznego.

  • oprocentowanie stałe

Wysokość oprocentowania jest aktualizowana w cyklach tygodniowych i podawana do informacji na stronie banku. Klient składający wniosek w okresie ważności formularza informacyjnego skorzysta z oprocentowania i prowizji obowiązującej w dniu wydania tego formularza. Np. na dzień 29.05.2018 dla wersji “Mieszkanie bez kompromisów – łatwy start” oprocentowanie stałe na 5 lat wynosi 4,12%, a dla “Mieszkanie bez kompromisów – lekka rata” – 3,96%. Z łatwym startem prowizja wynosi 0%, a przy wariancie z lekką ratą wysokość prowizji to 1,69%.

Na co uważać w promocji od ING?

Uczestnik oferty specjalnej musi zwracać uwagę na przestrzeganie warunków promocji “Mieszkanie bez kompromisów”. Przez minimum 3 lata od podpisania umowy o kredyt hipoteczny jesteśmy zobowiązani do korzystania z rachunku w ING. Bank w okresie 3 lat może podwyższyć marże lub oprocentowanie stałe o 0,4 p.p w przypadku nie dopełnienia któregoś z wymienionych obowiązków (np. rezygnacji w tym czasie z ubezpieczenia).

Warto też pamiętać, że w przypadku skorzystania z wersji kredytu hipotecznego z oprocentowaniem stałym, po 5 latach można zmienić go na wariant z oprocentowaniem zmiennym. Jednak po tej decyzji nie będzie już możliwości powrotu do oprocentowania stałego.

Który wariant oferty promocyjnej jest najlepszy?

Do porównania wybraliśmy standardowy kredyt w ING Banku Śląskim oraz dwie wersje promocyjne “z lekką ratą” i “łatwy start”. Przykład został oparty o następujące parametry: wartość nieruchomości 300 000 zł, kwota kredytu 240 000 zł, wkład własny 60 000 zł (20%), okres kredytowania 25 lat, równe raty.

Widać, że promocja się opłaca. Różnica między oboma wariantami specjalnej oferty to tylko 2140 zł. Natomiast między najniższą sumą kosztów kredytu w wersji z “lekką ratą” a standardowym kredytem hipotecznym w ING Banku Śląskim jest to już 32 474 zł oszczędności! Zerknijmy jeszcze na to, jak promocja od ING wypada na tle pozostałych ofert specjalnych.

Promocja w ING, mBanku, BZ WBK a może BPS? Sprawdzamy, gdzie najtaniej!

Zostańmy przy wcześniejszych parametrach kredytu hipotecznego. Do porównania zostały wybrane następujące produkty:

Najniższy całkowity koszt kredytu oferuje BPS, ale pamiętajmy, że jest to wersja z pakietem rozszerzonym, w którym należy spełnić stosunkowo dużo wymagań. Niewiele droższy kredyt mieszkaniowy w letniej odsłonie od BZ WBK ma już bardziej atrakcyjne warunki. Trochę gorzej wypada w tym zestawieniu promocja Mieszkaj bez kompromisów – lekka rata. Na końcu znalazła się oferta mBanku.

Jeśli wziąć pod uwagę inne czynniki może się okazać, że najtańszy kredyt hipoteczny nie musi być koniecznie dla nas najlepszym. Hipoteki z ochroną to prawdopodobniej najmniej wymagający produkt w tym zestawieniu. W dodatku spełniając inne warunki mBank może obniżyć już promocyjną marżę o 0,10 p.p. Bank BPS w obu pakietach kredytu zastrzega sobie, że nie wypełnienie nawet jednego warunku pozbawia klienta promocyjnych bonusów. Warto zatem przyjrzeć się bliżej każdej promocji.

Nasza ocena promocji Mieszkanie bez kompromisów w ING

Jeśli oferta od ING ma jakiś minus, to jest nim przede wszystkim ograniczenie wiekowe uczestników. Osoby powyżej 35. roku życia, a spełniające pozostałe warunki, mogą poczuć się pominięte przez bank.

Poza tym promocja wyróżnia się elastycznością i docenia klientów oczekujących możliwości wyboru kredytu hipotecznego z najlepszym wariantem dla siebie.

Pokazuje to, że ING wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Szczególnie w przypadku omawianej promocji wyróżnia się wersja z oprocentowaniem stałym. Powinna ona trafić do gustu osobom poszukującym kredytu hipotecznego, który zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Uwzględniając wieloletnią perspektywę spłaty kredytu hipotecznego, zobowiązanie w tym wariancie może okazać się bardzo atrakcyjne cenowo.

Jeśli oferta ING nie jest dla Ciebie, to sprawdź inne, aktualne promocje kredytów hipotecznych w naszym serwisie.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments