Mieszkanie bez kompromisów w ING

Ocena: 5 (ilość ocen: 2)

Ocena: 5
(ilość ocen: 2)

Chętni do skorzystania z promocyjnego kredytu hipotecznego w ING mają czas do 24 czerwca tego roku. Specjalna oferta prezentuje się interesująco, ale czy nie kryją się w niej dodatkowe opłaty lub zastrzeżenia? W tym celu sprawdziliśmy dla Was promocję “Mieszkanie bez kompromisów”. Zapraszamy do lektury!

Jakie są warunki promocji Mieszkanie bez kompromisów w ING?

Dla kogo jest specjalna oferta od Banku z Lwem? Niestety nie dla każdego. Uczestnik promocji nie może mieć ukończonych 35 lat (według roku urodzenia) w momencie składania wniosku. Drugim warunkiem jest wykazanie dochodu netto za 3 miesiące w przypadku umowy o pracę, stosunku służbowego, powołania/wyboru czy kontraktu menadżerskiego. W pozostałych przypadkach (np. umowy zlecenie, umowy o dzieło) kryterium dochodowe będzie liczone za 12 miesięcy. Sporo, biorąc pod uwagę, że np. mBank przy swoim kredycie hipotecznym w takiej sytuacji wymaga tylko dochodu netto za ostatnie 3 miesiące.

To nie koniec. Uczestnik musi posiadać lub wcześniej założyć rachunek prowadzony w ING Banku Śląskim. Następnym obowiązkiem jest zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto w wysokości minimum 2000 zł. Na szczęście nie muszą być one w postaci jednorazowej wpłaty. Ostatnim kluczowym warunkiem jest wykupienie ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego.

Minimalna kwota promocyjnego kredytu hipotecznego może wynieść 100 000 zł, a maksymalna 1,5 mln złotych. Osobom spełniającym powyższe warunki pozostaje złożyć wniosek o kredyt hipoteczny do ING Banku Śląskiego i zaakceptować postanowienia regulaminu promocji “Mieszkanie bez kompromisów”.


  • Kredyt hipoteczny dostosowany do Twoich potrzeb? Najlepsze oferty w zasięgu Twojej ręki?

    TAK! W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe wsparcie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Skontaktuj się ze Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

    Bezpłatne porównanie kredytów hipotecznych

  • Kredyt hipoteczny - porównanie ofert


Co można zyskać? Korzyści promocji w ING

W ramach Mieszkania bez kompromisów w ING uczestnik ma do wyboru dwa główne warianty oferty:

  • oprocentowanie zmienne

“Mieszkanie bez kompromisów – łatwy start” to wersja z marżą 1,85 p.p. w stosunku rocznym. Prowizja za udzielenie kredytu hipotecznego wynosi 0%. Natomiast “Mieszkanie bez kompromisów – lekka rata” to marża w wysokości 1,69 p.p. w stosunku rocznym, z prowizją 1,69% za udzielenie kredytu hipotecznego.

  • oprocentowanie stałe

Wysokość oprocentowania jest aktualizowana w cyklach tygodniowych i podawana do informacji na stronie banku. Klient składający wniosek w okresie ważności formularza informacyjnego skorzysta z oprocentowania i prowizji obowiązującej w dniu wydania tego formularza. Np. na dzień 29.05.2018 dla wersji “Mieszkanie bez kompromisów – łatwy start” oprocentowanie stałe na 5 lat wynosi 4,12%, a dla “Mieszkanie bez kompromisów – lekka rata” – 3,96%. Z łatwym startem prowizja wynosi 0%, a przy wariancie z lekką ratą wysokość prowizji to 1,69%.

Na co uważać w promocji od ING?

Uczestnik oferty specjalnej musi zwracać uwagę na przestrzeganie warunków promocji “Mieszkanie bez kompromisów”. Przez minimum 3 lata od podpisania umowy o kredyt hipoteczny jesteśmy zobowiązani do korzystania z rachunku w ING. Bank w okresie 3 lat może podwyższyć marże lub oprocentowanie stałe o 0,4 p.p w przypadku nie dopełnienia któregoś z wymienionych obowiązków (np. rezygnacji w tym czasie z ubezpieczenia).

Warto też pamiętać, że w przypadku skorzystania z wersji kredytu hipotecznego z oprocentowaniem stałym, po 5 latach można zmienić go na wariant z oprocentowaniem zmiennym. Jednak po tej decyzji nie będzie już możliwości powrotu do oprocentowania stałego.

Który wariant oferty promocyjnej jest najlepszy?

Do porównania wybraliśmy standardowy kredyt w ING Banku Śląskim oraz dwie wersje promocyjne “z lekką ratą” i “łatwy start”. Przykład został oparty o następujące parametry: wartość nieruchomości 300 000 zł, kwota kredytu 240 000 zł, wkład własny 60 000 zł (20%), okres kredytowania 25 lat, równe raty.

Widać, że promocja się opłaca. Różnica między oboma wariantami specjalnej oferty to tylko 2140 zł. Natomiast między najniższą sumą kosztów kredytu w wersji z “lekką ratą” a standardowym kredytem hipotecznym w ING Banku Śląskim jest to już 32 474 zł oszczędności! Zerknijmy jeszcze na to, jak promocja od ING wypada na tle pozostałych ofert specjalnych.

Promocja w ING, mBanku, BZ WBK a może BPS? Sprawdzamy, gdzie najtaniej!

Zostańmy przy wcześniejszych parametrach kredytu hipotecznego. Do porównania zostały wybrane następujące produkty:

Najniższy całkowity koszt kredytu oferuje BPS, ale pamiętajmy, że jest to wersja z pakietem rozszerzonym, w którym należy spełnić stosunkowo dużo wymagań. Niewiele droższy kredyt mieszkaniowy w letniej odsłonie od BZ WBK ma już bardziej atrakcyjne warunki. Trochę gorzej wypada w tym zestawieniu promocja Mieszkaj bez kompromisów – lekka rata. Na końcu znalazła się oferta mBanku.

Jeśli wziąć pod uwagę inne czynniki może się okazać, że najtańszy kredyt hipoteczny nie musi być koniecznie dla nas najlepszym. Hipoteki z ochroną to prawdopodobniej najmniej wymagający produkt w tym zestawieniu. W dodatku spełniając inne warunki mBank może obniżyć już promocyjną marżę o 0,10 p.p. Bank BPS w obu pakietach kredytu zastrzega sobie, że nie wypełnienie nawet jednego warunku pozbawia klienta promocyjnych bonusów. Warto zatem przyjrzeć się bliżej każdej promocji.

Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

Nasza ocena promocji Mieszkanie bez kompromisów w ING

Jeśli oferta od ING ma jakiś minus, to jest nim przede wszystkim ograniczenie wiekowe uczestników. Osoby powyżej 35. roku życia, a spełniające pozostałe warunki, mogą poczuć się pominięte przez bank.

Poza tym promocja wyróżnia się elastycznością i docenia klientów oczekujących możliwości wyboru kredytu hipotecznego z najlepszym wariantem dla siebie.

Pokazuje to, że ING wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Szczególnie w przypadku omawianej promocji wyróżnia się wersja z oprocentowaniem stałym. Powinna ona trafić do gustu osobom poszukującym kredytu hipotecznego, który zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Uwzględniając wieloletnią perspektywę spłaty kredytu hipotecznego, zobowiązanie w tym wariancie może okazać się bardzo atrakcyjne cenowo.

Jeśli oferta ING nie jest dla Ciebie, to sprawdź inne, aktualne promocje kredytów hipotecznych w naszym serwisie.

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz