Mieszkanie Plus zagości w Warszawie!

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy! W stolicy powstanie około tysiąca stu mieszkań w ramach rządowego programu . Znamy lokalizację i podział lokali, zapraszamy do lektury!

Wszystko dzięki połączonym wysiłkom Banku Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości i Poczty Polskiej. Będzie to pierwsza inwestycja w ramach programu, która została wytypowana z zasobów spółki Skarbu Państwa.

Lokalizacja Mieszkanie Plus w Warszawie

To druga umowa po Pruszkowie () w województwie Mazowieckim. Budynki powstaną na dwóch działkach w południowo – zachodniej cześć Woli.
Ul. Józefa Sowińskiego 28 – ponad dwa hektary pod czterysta pięćdziesiąt mieszkań.
Ul. Stanisława Worcella 1 – sześćset pięćdziesiąt lokali, na działce o powierzchni trzech hektarów.

Obie lokalizacje są oddalone od ścisłego centrum o pięć kilometrów. Trasa tramwajem do Dworca Centralnego zajmuje około 20 minut. W pobliżu już istnieje potrzebna infrastruktura w tym szkoły i przedszkola.

Program zakłada, że koszt wynajmu będzie się wahał w przedziale od 10 do 20 złotych za metr kwadratowy. Nawet najwyższy pułap, to jak na warunki Warszawskie bardzo atrakcyjna oferta. Aby skorzystać z możliwości dojścia do własności należy do ceny wyjściowej doliczyć 20%. Przejęcie lokalu będzie trwać od 25 do trzydziestu lat.

Bez wątpienia to duża inwestycja, wyczekiwana w Warszawie. Równocześnie wszyscy zdają sobie sprawę, że zapotrzebowanie jest znacznie większe. Mamy nadzieję, że to wstęp do kolejnych takich inwestycji, nie tylko w stolicy ale i w całym kraju! Nasz niezależny wykaz – jest wciąż aktualizowany.

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na portalu hipoteki.net zajmuje się kredytami hipotecznymi. Na enerad.pl wspiera nas w różnych tematach z branży finansowej. Wielbiciel książek, w których szuka inspirujących idei, dlatego tak bardzo lubi fantastykę naukową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *