elektryczne auto

Milion aut elektrycznych w Polsce w 10 lat?

Projekt „W drodze do elektromobilności” został zaprezentowany przez Ministerstwo Energii podczas konferencji, odbywającej się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Plan jest ambitny i zakłada, że w ciągu 10 lat na polskich drogach miałoby się pojawić 1 mln samochodów elektrycznych.

Stacje ładowania - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Rząd stawia na elektromobilność
  2. Co jeszcze obejmuje projekt?

Rząd stawia na elektromobilność

„W drodze do elektromobilności” to projekt opracowany przez Ministerstwo Energii, którego wdrożenie w życie pomogłoby m.in. zredukować ilość zanieczyszczeń w miastach, czy zwiększyć popyt na energię elektryczną. Jak przewiduje resort, osiągalnym wynikiem w naszym kraju byłoby nawet 1 milion elektrycznych samochodów w ciągu 10 lat, co generowałoby przychód ze sprzedaży energii elektrycznej na poziomie aż 2 mld złotych rocznie.

List intencyjny w sprawie promowania i upowszechniania elektromobilności w Polsce podpisali: Enea, Energa, PGE, Tauron, Politechnika Warszawska oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Do lipca br. ma zostać nadana przedsięwzięciu forma prawna oraz opracowany budżet i harmonogram działań.

Co jeszcze obejmuje projekt?

Projekt obejmuje również powstanie Centrum Elektromobilności – jeszcze w tym roku ma zostać zawiązany fundusz, który finansowo będzie wspierał inicjatywy związane z elektromobilnością.

Ministerstwo Energii bardzo mocno podkreśla, że wspólna współpraca branży energetycznej wraz ze środowiskiem naukowym pomoże w sposób stabilny rozwijać sektor.

Trzeba przyznać, że plan resortu ma wiele zalet, martwi nas to, czy przy naszym tak niewydolnym sektorze energetycznym, projekt uda się zrealizować…

Stacje ładowania - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments