Millennium kredyt hipoteczny 2021 – opinie i recenzja

Widzisz ofertę kredytu z niskim wkładem własnym i prowizją 0%? To pewnie Millennium Bank. Kredyt hipoteczny w tej instytucji to produkt, który możemy dopasować do swoich potrzeb. Wysokość marży zmienia się wraz z produktami dodatkowymi. To jednak dopiero wierzchołek informacji, które trzeba znać o kredycie hipotecznym w Millennium. Wszystko, co warto o nim wiedzieć znajdziesz w naszym artykule!

Kredyt hipoteczny w banku Millennium – aktualna oferta

Choć Millennium Bank należy do średniej wielkości instytucji finansowych w Polsce, to bardzo dobrze radzi sobie z kredytami hipotecznymi. Potrafi rozpoznać potrzeby i oczekiwania konsumentów. Spójrzmy na parametry aktualnej oferty kredytu mieszkaniowego w Millenium.

Millennium Bank kredyt hipoteczny w 2021 roku
Wkład własny od 10% (z ograniczeniami)
Okres kredytowania do 35 lat
Maksymalny wiek kredytobiorcy do 75 lat
Prowizja 0%
Marża od 1,90% do 2,20% (LTV poniżej 80%) lub od 2,70% do 2,90% (LTV powyżej 80%) – z cross-sell
Ubezpieczenie pomostowe 0,0833% kwoty pozostałej do spłaty miesięcznie
Wcześniejsza spłata 0%

W oczy rzuca się duża różnica w wysokości marży oraz zerowe koszty wejścia (prowizja 0%) i wyjścia (wcześniejsza spłata 0%). Millennium Bank daje też jeden z najdłuższych okresów na spłatę kredytu hipotecznego.

Millennium Bank kredyt hipoteczny – jak obniżyć koszty?

Marża kredytu mieszkaniowego to jeden z najważniejszych parametrów zobowiązania. Na przykład oprocentowanie może się zmieniać wraz ze stopą procentową NBP. Marża banku pozostaje jednak zazwyczaj niezmienna. Trzeba zatem zadbać o to, aby nie była ona zbyt wysoka. Jak można to zrobić w Millennium Banku?

Zaciągając kredyt hipoteczny w Millennium możemy skorzystać z produktów dodatkowych, które obniżą wysokość marży:

 • niższa marża o -0,30 pp., wraz z kontem osobistym w Millennium i kartą debetową (należy wykonać transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł miesięcznie)
 • niższa marża o -0,50 pp., wraz kontem, płatnościami kartą oraz miesięcznymi wpływami wynagrodzenia.

W dodatku posiadając wyższy wkład własny dalej zmniejszamy marżę kredytu hipotecznego w Millennium Banku. Oto tabela z marżą kredytu dla różnych wariantów:

Marża kredytu hipotecznego w Millennium Banku – warianty cross-sell i LTV
wkład własny LTV powyżej 80% marża 2,70% (konto, karta i wpływy z wynagrodzenia)
marża 2,90% (konto i karta bez wynagrodzenia)
wkład własny LTV poniżej 80% marża 1,90%-2,00% (konto, karta i wpływy z wynagrodzenia)
marża 2,10%-2,20% (konto i karta bez wynagrodzenia)

Z oferty cross-sell należy korzystać przez cały okres kredytowania w Millennium Banku.

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem w Millennium Bank

Bank Millennium dołączył do grona instytucji finansowych oferujących kredyt mieszkaniowy oparty o stałą stopę procentową. W obecnej sytuacji niskich stóp procentowych, tylko kwestią czasu jest, gdy NBP zostanie zmuszone do ich podwyżki. Jest to zatem dobry moment, aby zastanowić się nad tym, czy nie lepiej zabezpieczyć wysokość swojej raty kredytu hipotecznego z ofertą od Millennium.

Millennium kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem w 2021 roku
okres obowiązywania stałej stopy 5 lat
co po 5 latach? nowa umowa ze stałą lub zmienną stopą procentową
Ile wynosi oprocentowanie stałe? wkład własny 10% to oprocentowanie 4,95% (wraz z kontem, kartą i płatnościami oraz wpływami wynagrodzenia)
Prowizja 0%
Opłata za wcześniejszą spłatę? brak

Wysokość oprocentowania w przykładzie reprezentacyjnym podanym na stronie Millennium Bank wynosi 4,95% (oprocentowanie stałe), po okresie 5 lat oprocentowanie zmienne wynosi 2,70%. Analogicznie przy wyższym wkładzie własnym (min. 20%) takie oprocentowanie z pełnym cross-sellem (marża obniżona o -0,5 pp.) wyniesie 4,45%. To więcej niż konkurencyjne kredyty ze stałą stopą w PKO BP, Pekao SA czy np. Santanderze.

Przy ofercie kredytu hipotecznego ze stałą stopą procentową Millennium Bank przegrywa konkurencję z resztą banków.

Millennium kredyt hipoteczny oprocentowanie – symulacja kredytu

Znając parametry kredytu mieszkaniowego w Millennium, możemy łatwo obliczyć wysokość raty, koszt odsetek i całkowitą sumę zobowiązania do spłaty. Musimy tylko przyjąć jakieś założenia. Poniższa symulacja kredytu hipotecznego w Millennium została wykalkulowana dla kwoty kredytu: 315 000 zł, oprocentowanie nominalne wynosi 2,91% (marża 2,70% + WIBOR 3M 0,21%), okres spłaty 30 lat, raty równe oraz prowizja 0%.

Millennium bank kredyt hipoteczny symulacja

Oblicz ratę kredytu hipotecznego
W przykładzie reprezentatywnym oprocentowanie realne kredytu hipotecznego w Millennium wynosi 3,43%. Wpływ na to mają na przykład opłaty okołokredytowe (ubezpieczenie pomostowe oraz inne polisy), oraz produkty dodatkowe

Millennium kredyt hipoteczny – ile wkładu własnego w 2021 roku?

W banku Millennium mamy dostępny kredyt mieszkaniowy z minimalnym 10% wkładem własnym. W związku z pandemią wprowadzono ograniczenia z jego korzystania. Wyższy kapitał (min. 20%) będą musiały zgromadzić osoby, które:

 • chcą kupić nieruchomość wartą więcej niż 750 tys. zł w następujących miastach: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław lub Trójmiasto,
 • chcą kupić nieruchomość wartą ponad 500 tys. zł w pozostałych lokalizacjach.

Millennium jako wkład własny w 2021 uzna:

 • działkę na której ma powstać nieruchomość,
 • zaliczkę dla dewelopera,
 • książeczkę mieszkaniową.

Nie różni się zatem znacznie od warunków określonych przez pozostałe banki w Polsce. Oczywiście najlepszym rodzajem na wkład własny jest gotówka.

Millennium kredyt hipoteczny zdolność kredytowa w 2021 roku

Bank Millennium był jedną z niewielu instytucji, które nie zareagowały ze spokojem na pandemię koronawirusa. Millennium pozostawił dostępny niski wkład własny, co wiązało się z tak dużym zainteresowaniem, że miał przez moment problemy z rozpatrywaniem wniosków.

Kalkulator zdolności kredytowej
Niestety przez COVID-19 zaostrzyły się kryteria oceny zdolności kredytowej w banku Millennium. Wcześniejsze dosyć liberalne podejście ma już wyjątki. Wstrzymano finansowanie zakupu nieruchomości na kredyt dla osób otrzymujących pracujących w branżach o podwyższonym ryzyku. Lista takich branż to np. hotelarstwo, restauracje, turystyka, sport i rekreacja.

Nie otrzymamy też kredytu hipotecznego w Millennium w 2021 roku, gdy naszym jedynym źródłem dochodu jest:

 • umowa o dzieło / umowa zlecenie,
 • działalność gospodarcza funkcjonująca krócej niż 24 miesiące,
 • umowa o pracę (w tym kontrakt menedżerski) na czas określony kończy się w przeciągu 6 miesięcy.

Przy umowie o pracę na czas nieokreślony bank do zdolności kredytowej bierze pod uwagę średnią wynagrodzenia z ostatnich 3 lub 12 miesięcy. Okres zatrudnienia to minimum 3 miesiące, ale Millennium potrafi stosować tu odstępstwa. Podobnie jest z umową o pracę na czas określony. Pamiętajmy jednak o warunku obowiązywania takiej umowy na min. 6 miesięcy w przód.

Umowa o dzieło / zlecenie a kredyt hipoteczny w Millennium Banku

Nie może być to jedyne źródło wynagrodzenia – inaczej bank odrzuci nasz wniosek o kredyt hipoteczny. Poza tym musimy wykazać dochody na minimum 12 miesięcy wstecz. Millennium do zdolności kredytowej liczy średnią z ostatnich 6 miesięcy.

Działalność gospodarcza a kredyt hipoteczny w Millennium Banku

Wykluczone ze zdolności kredytowej są dochody pochodzące z działalności w branży zagrożonej. W innych przypadkach działalność musi być prowadzona przez minimum 12 miesięcy.

Do jakiego wieku kredyt hipoteczny w Millennium Bank?

W Millennium kredytobiorca w momencie spłaty kredytu hipotecznego może mieć maksymalnie 75 lat. W związku z tym, że najdłuższy okres kredytowania wynosi aż 35 lat to Millennium zyskuje na plus w tej kategorii. Przy takich maksymalnych parametrach ostatni moment, aby zaciągnąć kredyt hipoteczny w Millennium przypada na czterdziestkę.

Uwaga! KNF zobowiązuje banki do wliczenia spadku zdolności kredytowej kredytobiorcy, gdy przejdzie on na emeryturę.

Millennium bank kredyt hipoteczny – czas oczekiwania na decyzję

W czasie pandemii oferta Millennium cieszyła się takim zainteresowaniem, że procedowanie wniosku mogło trwać nawet do 36 dni roboczych. Obecnie bank lepiej radzi sobie z natłokiem pracy.

Aktualnie czas oczekiwania na wstępną decyzję o kredyt hipoteczny w Millennium nie trwa dłużej niż 21 dni roboczych. Jest to zatem przeciętny wynik nie wyróżniający Millennium ani na minus, ani na plus spośród konkurencji.

Kredyt hipoteczny w Millennium a opłaty za cross-sell

Sprzedaż wiązana przy kredycie mieszkaniowym nie jest niczym wyjątkowym. Podobne metody stosują też inne banki. W Millennium Banku możemy obniżyć marżę o 0,3 pp. lub o 0,5 pp. w zależności na jaki wariant cross-sell się zgodzimy. Ale oprócz konta i karty debetowej możemy skorzystać z innych produktów.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w Millennium

W związku z tym, że nieruchomość stanowi zabezpieczenie banku, każda instytucja finansowa będzie wymagała od nas wykupienia polisy mieszkaniowej chroniącej budynek od najczęstszych zdarzeń losowych.

Skorzystanie z oferty ubezpieczenia nieruchomości w Millennium Banku nie jest obowiązkowe. Jego koszt to 0,0075% wartości nieruchomości za każdy miesiąc. Możemy skorzystać z oferty rynkowej spełniającej ustalone przez bank kryteria.

Ubezpieczenie na życie w Millennium to koszt 0,02% od salda kredytu, płatne w miesięcznych ratach. Polisa na życie jest wymagana, ale bank daje możliwość skorzystania z oferty rynkowej. Warto jednak podkreślić, że ubezpieczenie na życie w Millennium należy do jednych z najatrakcyjniejszych zatem osoby, które chcą mieć tanią polisę powinny zwrócić uwagę na ofertę tej instytucji finansowej.

Kolejnym atutem w Millennium jest brak opłaty za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Jego koszty pokrywa sam bank. Nieco gorzej wypada ubezpieczenie pomostowe, którego koszt nie należy do najtańszych na rynku. Za czekanie na wpis do hipoteki płacimy miesięcznie 0,083% od kwoty kredytu hipotecznego.

Bank Millennium kredyt hipoteczny – jakie dokumenty?

Wymagane dokumenty do kredytu mieszkaniowego w Millennium to podobnie jak w większości instytucji finansowych:

 • dokumenty potwierdzające tożsamość kredytobiorców (dowód osobisty lub paszport),
 • dokumenty dotyczące zatrudnienia (np. zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodzie),
 • dokumenty dotyczące finansowanej nieruchomości (operat szacunkowy i odpis z księgi wieczystej, kosztorys budowlany w przypadku kredytu na budowę domu).

Kompletną listę znajdziesz w naszym artykule – dokumenty do kredytu hipotecznego.

Operat szacunkowy w Millennium to koszt 420 zł dla lokali mieszkalnych i 680 zł dla mieszkań jednorodzinnych (w tym lokali mieszkalnych w zabudowie szeregowej)

Sprawdź BEZPŁATNIE oferty kredytów hipotecznych

Millennium Bank kredyt hipoteczny opinie – zalety i wady

Kredyt hipoteczny w Millennium – zalety:

 • kredyt hipoteczny dostępny dla LTV 90%,
 • długi okres kredytowania (35 lat) i wysoki maksymalny wiek kredytobiorcy (75 lat),
 • możliwość obniżenia marży o -0,3 pp. lub o -0,5 pp.,
 • prowizja 0% i brak opłat za wcześniejszą spłatę zobowiązania,
 • szeroki zakres finansowania celów (kredyt na mieszkanie z rynku pierwotnego/wtórnego, kredyt na budowę),
 • brak opłat za ubezpieczenie niskiego wkładu własnego,
 • tanie ubezpieczenie na życie
 • atrakcyjne produkty i usługi bankowe.

Kredyt hipoteczny w Millennium – wady:

 • wysoka marża standardowa oraz dla osób z niskim wkładem własnym,
 • mniej atrakcyjne liczenie zdolności kredytowej w wyniku pandemii,
 • mało konkurencyjna oferta kredytu hipotecznego ze stałą stopą procentową.
Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Całkowity koszt kredytu
Koszty początkowe kredytu
Ocena zdolności kredytowej
Czas oczekiwania na decyzję
Oferta cross-sell
Atrakcyjność produktów dodatkowych
Kredyt hipoteczny w Millennium to produkt, który charakteryzuje się niskimi kosztami początkowymi (0% prowizji) i brakiem opłat za wcześniejszą spłatę. To dobra oferta dla osób szukających kredytów na inwestycję. Z drugiej strony zakup pierwszego mieszkania ułatwia dostępny niski wkład własny i atrakcyjne warunki cenowe przy cross-sell. Millennium cieszy się wysoką jakością usług, dlatego kredyt hipoteczny tutaj, to jedna z najlepszych opcji na rynku.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Klient
Klient
24 sierpnia 2021 10:15

Jedyne co polecam, to trzymać się z daleka. Nie wypłacają środków na czas, ciągle chcą innych dokumentów, celowo wprowadzają klientów w błąd. W oddziale mówią jedno, na infolinii drugie. Podczas konfrontacji z infolinią, że raz powiedzieli A, teraz mówią B, a analityk wymaga C, mówią że nic z tym nie mogą zrobić 🙂 pracownicy w oddziale też niezbyt kompetentni. Wysyłają do centrali dyspozycję wypłaty bez zdjęć i załączników, bo im się zapomniało. Sama wypłata transzy to czas oczekiwania ok 2 miesięcy, nie idzie tego załatwić szybciej. Robią to specjalnie, żeby klient musiał w końcu zapłacić karę za przedłużenie terminu wypłaty kredytu.

Paulina
Paulina
19 lipca 2021 16:44

Nie polecam. O ile warunki kredytu podobno były najlepsze w czasie, kiedy braliśmy kredyt hipoteczny, to żeby otrzymać środki to jakaś masakra. Na decyzje czekaliśmy ok 3 miesiące. Wypłata środków dla dewelopera nastąpiła po ok. miesiącu od dostarczenia niezbednych dokumentów i wyznaczenia daty przelewu !, bo analitykowi ciągle coś nie pasowało. Jak już łaskawie przelali pieniędze na konto dewelopera, to robia kolejne problemy tym razem z wypłata kasy na wykończenie. To jakaś kpina ! Stwierdzili, że za późno zwlekaliśmy z wnioskiem o wypłatę transzy ! Gdzie wnioskowaliśmy najszybciej jak było to możliwe, czyli po uruchomieniu kredytu. Teraz musimy od nowa przejść przez formalności, przedstawiać zarobki z 3 ostatnich miesięcy, przez co jesteśmy wstrzymani z remontem i nie mamy za co płacić majstrowi…

Pomijając niezliczone wizyty w banku przez niekompetentne załatwianie sprawy przez pracowników i nie przekazywanie nam istotnych informacji, to robienie pod górkę klientom wychodzi im idealnie.

Jedna wielka masakra.

Natka
Natka
24 czerwca 2021 13:51

Na decyzję wstępną oczekiwałam ponad 2 miesiące 🙂 oczywiście chcą dodatkowe dokumenty, które ponownie wydłużą czas oczekiwania na decyzję kredytową. Szczerze mówiąc, to kpina co obecnie dzieje się we wszystkich bankach i bardzo współczuję osobom, które mają na sztywno wyznaczony czas na otrzymanie kredytu, ponieważ mogą się po prostu z tym nie wyrobić. Po dwóch miesiącach powinnam już podpisywać umowę, a nie dopiero latać po urzędach za dokumentami, które chcą dodatkowo. Moim osobistym zdaniem banki w celu weryfikacji prawdziwości wypłat powinny wymagać jedynie PITu, a nie miliona dokumentów z ZUSu, do których zwykły człowiek nie zagląda nigdy.

Paweł
Paweł
11 maja 2021 23:07

Sugeruję trzymać się od tego banku jak najdalej. Wprowadzanie w błąd..dezinformacja..tylko po to, aby później początkowe opłaty odzyskać przez niedoprecyzowania w umowach i wypowiedziach. Trzeba ich ciągle kontrolować a komunikacja bardzo zła. Szczerze odradzam..a to dopiero rok posiadania z nimi hipoteki.

Agnieszka
Agnieszka
16 kwietnia 2021 17:55

Niestety, czas oczekiwania na decyzje mocno się wydłużył, a infolinia radzi przedłużyć umowę przedwstępna, po miesiącu dokumentów u analityka.

Justyna
Justyna
23 kwietnia 2021 13:02
Odpowiedz do:  Agnieszka

Znacznie się wydłużył to mało powiedziane. Wnioski z lutego nie są jeszcze rozpatrzone. Masakra nie bank.