Mini Ratka – sztandarowa oferta PKO BP

4.5 /5
(Ocen: 2)

Mini Ratka to bardzo dobrze wszystkim znana pożyczka gotówkowa, którą PKO Bank Polski w swojej ofercie posiada już od kilku lat. Zgodnie z hasłem reklamowym, otrzymane pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Oprocentowanie oraz prowizję w dużej mierze ustalane są indywidualnie. Dodatkowo pożyczka często objęta jest promocjami, co jeszcze zwiększa jej popularność także wśród nowych Klientów banku.

Parametry Mini Ratki:

  • minimalna kwota pożyczki: 1000 zł,
  • maksymalna kwota pożyczki: 120 000 zł (maksymalna kwota pożyczki bez zaświadczeń 23 000 zł),
  • maksymalny okres kredytowania: 120 miesięcy w przypadku pożyczki na spłatę innych kredytów i 96 miesięcy w pozostałych przypadkach.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w PKO?

Złożenie wniosku o Mini Ratkę nie powinno stanowić problemu, ponieważ bank przygotował kilka możliwości. Możemy udać się bezpośrednio do oddziału lub agencji lub złożyć wniosek przez Internet – online z poziomu strony internetowej, jak i przez bankowość internetową. Składając wniosek online możemy podpisać go za pomocą podpisu elektronicznego lub przy kurierze. W drugim przypadku, będziemy musieli poczekać trochę dłużej na wypłatę środków, ponieważ dokumenty muszą zostać odesłane i zweryfikowane przez bank.

Ile kosztuje Mini Ratka?

Oprocentowanie Mini Ratki jest zmienne i bardzo często ustalane indywidualnie i uzależnione od zdolności kredytowej potencjalnego Klienta. Bank PKO BP aktualnie prowadzi dwie promocje związane z tym kredytem:

Pożyczka na nowych klientów w PKO BP

Specjalne warunki skierowane są dla osób nie posiadających kredytu lub pożyczki gotówkowej w PKO BP. Dostępne kwoty wynoszą od 10 000 zł do 120 000 zł, a minimalny okres kredytowania 36 miesięcy. To co przyciąga Klientów, to promocyjne oprocentowanie, które jest zależne od kwoty pożyczki.

Preferencyjne warunki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny pozwoli na uzyskanie tańszego kredytu gotówkowego, oprocentowanie może zostać obniżone nawet o 3 pp. pod warunkiem, że przeznaczymy połowę środków na cele związane z edukacją dzieci. Promocja trwa do 31 sierpnia 2020 roku.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Mini Ratki bez promocji wynosi 28,45 %. Jest to dość wysoki koszt kredytu, dlatego wprowadzane są cyklicznie akcje promocyjne. Korzystając z oferty „Pożyczka na nowo” obniżona zostanie także prowizja za udzielenie kredytu, pod tymi samymi warunkami, co w przypadku obniżenia oprocentowania.

Mini Ratka może być także opłacalna dla osób, które posiadają pożyczki w kilku bankach i chciałyby płacić jedną, niższą ratę, ponieważ funkcjonuje także jako kredyt konsolidacyjny. Zaciągając pożyczkę na spłatę zobowiązań 25 proc. otrzymanych środków można przeznaczyć na cel niezwiązany z konsolidacją.

Informacje dodatkowe – Mini Ratka PKO BP

Chcąc skorzystać z niektórych promocji zobowiązani będziemy do zawarcia umowy ubezpieczeniowej za pośrednictwem banku. Za pakiet ubezpieczeniowy trzeba będzie zapłacić 0,35 proc. kwoty pożyczki w skali miesiąca. Bank PKO BP zniósł konieczność posiadania konta oszczędnościowo-rozliczeniowego dla nowych Klientów. Co więcej, do kwoty 24 000 zł bank może udzielić pożyczki bez zaświadczeń. Powyżej tej kwoty obwiązują standardowe procedury ( należy złożyć wniosek razem z informacją od pracodawcy o zarobkach). Prezentem dla każdego pożyczkobiorcy jest wprowadzenie wakacji kredytowych – możemy zawiesić lub odroczyć spłatę kredytu nawet na 3 miesiące. Pożyczkę spłacamy w ratach stałych, w dniu wybranym przez nas.

Mini Ratka – opłaca się czy nie?

Mini Ratka jest prawdopodobnie najczęściej wybieraną pożyczką w Polsce. Bank PKO BP to największy w kraju bank, także pod względem ilości rachunków osobistych. Klienci szukając dodatkowych pieniędzy najczęściej wybierają ofertę banku, w którym posiadają konto. Niestety okazuje się, że wersja podstawowa tej pożyczki nie wypada tak dobrze przy produktach innych banków. RRSO Mini Ratki dla reprezentatywnego przykładu wynosi 28,45%, znacznie tańsze kredyty ma chociażby mBank (RRSO 16,15 %) czy Millenium (RRSO 23,16%). Dlatego pamiętajmy, aby przy wyborze pożyczkodawcy dać sobie czas na analizę jego produktów, jak i naszych potrzeb.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments