ML Power opinie: Fotowoltaika, Pompy ciepła

ML Power funkcjonuje na rynku energetyki słonecznej już od 2009 roku. Z oferowanych przez firmę usług, związanych z projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła skorzystało już tysiące klientów. Jak przedstawia się oferta ML Power? Na jakich podzespołach pracuje firma? Na czym polega współpraca z tym instalatorem? Przekonajmy się!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

ML Power – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Nie
Stacje ładowania
Nie

Najważniejsze informacje o ML Power

ML Power jest spółką, która powstała w 2009 roku, i jest licencjonowanym dystrybutorem polskich paneli fotowoltaicznych ML System. Spółka ML System, jak już z pewnością domyśliliście się, jest firmą-matką dla ML Power.

W ofercie ML System, oprócz tradycyjnych rozwiązań znajdziemy także:

 • kolorowe panele fotowoltaiczne,
 • moduły BIPV – czyli takie, które są zintegrowane z budynkiem,
 • carporty fotowoltaiczne,
 • kolorowe moduły słoneczne.

Producent oferuje także inne opcje, niezwiązane z instalacjami fotowoltaicznymi, jak systemy zarządzania budynkiem, szyby grzewcze czy inteligentne wiaty przystankowe.

Wróćmy jednak do ML Power. Instalator może pochwalić się realizacją ponad 5.000 instalacji fotowoltaicznych na polskich domach, które generują łącznie 12 MW energii rocznie.

Jak wygląda dokładnie oferta fotowoltaiki ML Power?

ML Power fotowoltaika – koszty i warunki

ML Power posiada bogate doświadczenie w sprzedaży instalacji fotowoltaicznych oraz ich realizacji. Pozwoliło to firmie przygotować ciekawą, kompleksową ofertę, która zawiera:

 • Bezpłatny audyt fotowoltaiczny – podczas spotkania, ustalone zostaje zapotrzebowanie energetyczne i wielkość instalacji słonecznej oraz to, ile można dzięki niej zaoszczędzić.
 • Przygotowanie projektu – ML Power podobnie jak inne firmy fotowoltaiczne, tworzy indywidualny projekt dla każdego klienta. Uwzględnia on wszelkie dane, jakie zostały uzyskane podczas audytu.
 • Montaż podzespołów – wykonywany jest on zazwyczaj w 1-2 dni robocze, choć mogą zdarzyć się opóźnienia w realizacji. Po zamontowaniu wszystkiego, doradca ML Power przekaże informacje na temat użytkowania instalacji fotowoltaicznej.
 • Przyłączenie instalacji do sieci – ML Power zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z tą procedurą w naszym imieniu.
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki – specjaliści firmy pomagają złożyć dokumentację do dotacji z programu Mój Prąd.

Oferta fotowoltaiki ML Power, jak i pomp ciepła dostępna jest dla każdego zainteresowanego. Na stronie firmy wyróżnione są dwie grupy odbiorców, czyli osoby indywidualne i przedsiębiorstwa, choć ML Power rozważy każde zlecenie. Warto dodać, że realizacje są wykonywane na terenie całej Polski. Co mogą zyskać poszczególne grupy klienckie?

 • Fotowoltaika dla domu – jest to najczęściej wykonywana usługa, a ML Power zrealizowało już ich tysiące, czym zbudowała sobie doświadczenie. Dodatkowa pomoc z formalnościami, zwłaszcza w pozyskaniu dofinansowania Mój Prąd jest plusem.
 • Fotowoltaika dla firmy – to kolejna grupa często wykorzystująca energię słoneczną. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą obniżyć koszty prowadzenia działalności. ML Power funkcjonuje na rynku już od 2009 roku i powinno doradzić, jaka instalacja będzie dobra dla danej firmy.
 • Fotowoltaika dla rolnika – dzięki fotowoltaice, gospodarstwa rolne mogą dodatkowo dbać o środowisko, które jest bardzo ważne dla ich działalności. Podobnie jak w przypadku firm, instalacja słoneczna obniży koszty prowadzenia przedsięwzięcia rolnego. Również szeroki wybór dofinansowań do fotowoltaiki, z którego może skorzystać ta grupa, jest dużą zachętą.

Wszystkie wymienione grupy, współpracując z ML Power, zyskują fotowoltaikę zrealizowaną przez doświadczoną firmę, która na rynku istnieje od wielu lat. Dużym plusem tej firmy jest fakt, że działa ona pod skrzydłem producenta paneli fotowoltaicznych i systemów mocowania – ML System. Dzięki temu instalator może uniknąć opóźnień związanych z brakiem podzespołów. A termin wykonania instalacji również ma czasem duże znaczenie, co pokazuje, chociażby sytuacja na rynku związana ze zmianą systemu rozliczeń prosumentów z opustów na net-billing.

Podzespoły stosowane w instalacjach fotowoltaicznych ML Power

W swojej bogatej ofercie firma ta posiada jak już wcześniej wspominaliśmy, klasyczne panele fotowoltaiczne, moduły BIPV, kolorowe panele, semi-elastyczne, a także inne rodzaje paneli słonecznych. Produkty ML System posiadają odporność na mgłę solną, amoniak oraz PID, co potwierdzają różnego rodzaju certyfikaty jakości, m.in. Kiwa czy TUV Rheinland.

Co jeszcze warto wiedzieć o tych modułach? Ich gwarancja na uzysk energii powyżej 83% wynosi 25 lat. Ochrona produktowa to z kolei od 10 do 12 lat, w zależności od wybranego modelu.

ML Power korzysta z zasobów, jakie daje im ML System – w ofercie znajdują się inwertery takich marek jak:

 • Afore,
 • FOX,
 • Fronius,
 • Growatt,
 • Huawei,
 • Sofar Solar,
 • Solplanet.

Urządzenia tych producentów posiadają wysoką wydajność oraz sprawność. Gwarancja produktowa to od 2 do 15 lat.

Cena i finansowanie fotowoltaiki ML Power

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest uwarunkowany różnymi czynnikami – wielkością zestawu, zastosowanymi podzespołami, stopniem skomplikowania projektu. Dużo zależy też od specyficznych dla każdego klienta możliwości montażowych czy jego wymagań. Wiele firm nie decyduje się na ujawnienie kosztów instalacji ze względu na indywidualny charakter tej inwestycji. Nieco inaczej do tego tematu podszedł ML Power, na jego stronie widnieje informacja, że koszty audytu, montażu i wsparcia w formalnościach to równe 0 zł:

Cena fotowoltaiki ML Power

Źródło: mlpower.pl

Niestety, na stronie nie znajdziemy informacji o kosztach instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

ML Power – zalety i wady

ML Power funkcjonuje na rynku od wielu lat, zdobywając w tym czasie różne opinie. A jakie są mocne i słabe strony firmy?

Zalety ML Power

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania Mój Prąd
Dobrej jakości podzespoły
Kompleksowa realizacja instalacji
Dodatkowe produkty w ofercie – w tym przypadku pompy ciepła
Realizacja na terenie całego kraju
Duże doświadczenie w realizacjach fotowoltaiki (ponad 5.000 wykonanych montaży)

Wady ML Power

Mała ilość informacji dotyczących oferty
Brak podanych rzeczywistych kosztów instalacji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika ML Power to dobrze przemyślana, kompleksowa oferta. Instalator posiada spore doświadczenie - funkcjonuje już od 2009 roku, a w tym czasie wykonał ponad 5.000 instalacji. Za firmą stoi również producent paneli fotowoltaicznych oraz ich systemów konstrukcyjnych - ML System. Daje to możliwość precyzyjnego określenia terminów prac, i powinno pozwolić uniknąć opóźnień, związanych z brakiem dostępności podzespołów. ML Power stosuje również dobrej jakości inwertery, dodatkowo posiada ich szeroką ofertę. Szkoda, że nie znalazło się tutaj miejsce dla dedykowanych form finansowania oraz cennika, pozwalającego określić wysokość kosztów.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kamila
Kamila
9 października 2022 14:59

Nie polecam ML Power ! W marcu podpisałam umowę do dnia dzisiejszego czyli 10 październik nie mam pompy podłączonej. Pracownik spalił trzy rolety . Co przyjedzie brak mu sprzetu. W firmie nie ma z kim rozmawiać.
Uważajcie i omijajcie ta niby firmę

Kubi
Kubi
15 listopada 2022 08:40
Odpowiedz do:  Kamila

też zaczynam się denerwować, bo umowa podpisana w kwietniu, pół wartosci zapłacone a pompy ani widu, tylko obiecuję ze już załatwiają, a ten który nam to sprzedawał to obiecał ze pompa będzie dla na zarezerwowana!!!! UDAM SIE CHYBA DO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA I