Multisun pompy ciepła – opinie i recenzja

Pompy ciepła to efektywny i tani sposób na ogrzewanie. Na skorzystanie z tego rozwiązania decyduje się w ostatnich latach coraz więcej osób: nie powinno to dziwić, gdyż lista zalet pomp ciepła jest naprawdę długa! Dziś przyjrzymy się ofercie firmy Multisun, której usługi dostępne są na rynku już od 2013 roku.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Multisun to firma z dużym doświadczeniem w montażu pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych

Początki firmy Multisun sięgają 2013 roku. To właśnie wtedy dwóch jej późniejszych założycieli rozpoczęło działalność w branży wówczas w Polsce innowacyjnej i mało jeszcze znanej. Mowa oczywiście o fotowoltaice. Multisun jako jedna z pierwszych firm w kraju postawiła na czerpanie energii ze słońca – co zaowocowało po kilku latach zdobyciem pozycji lidera w branży OZE.

Korzystając z usług firmy Multisun, można liczyć na współpracę z doświadczonymi specjalistami. Przedsiębiorstwo ma za sobą setki realizacji – a zakres działalności, jakim się zajmuje, zwiększa się z roku na rok. Obecnie możemy liczyć na wsparcie przy wyborze oraz montażu pomp ciepła, ogrzewania na podczerwień oraz przy projektach dotyczących elektromobilności. Zgodnie z tym, co Multisun podaje na swojej stronie internetowej – ich fachowcy są w stanie stworzyć rozwiązania, które umożliwią zaoszczędzenie nawet 90% na kosztach energii elektrycznej.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Multisun?

Firma Multisun oferuje instalacje pomp ciepła przeznaczone dla gospodarstw domowych. Rozwiązania planowane są indywidualnie – tak, by dało się osiągnąć komfort cieplny w każdym budynku. W jakich domach pompy ciepła sprawdzą się najlepiej? Otóż:

  • gdy właściciele stawiają na ekologię – gdyż pompy ciepła nie emitują do atmosfery zanieczyszczeń;
  • gdy ważna jest oszczędność czasu na co dzień – pompy ciepła nie wymagają codziennej, czasochłonnej obsługi;
  • jeżeli właściciele domu są w stanie zdecydować się na większą, lecz jednorazową inwestycję: zakup i instalacja pompy ciepła wiąże się ze sporym wydatkiem, który jednak zwraca się już na ogół już po kilku latach;
  • tam, gdzie nie ma miejsca na tworzenie kotłowni: pompa ciepła nie generuje zanieczyszczeń i nie wymaga osobnego pomieszczenia.

Pompy ciepła od Multisun – dostępna oferta

Firma Multisun korzysta z markowych, sprawdzonych rozwiązań. W jej ofercie znajdują się przede wszystkim pompy ciepła Panasonic oraz pompy ciepła Mitsubishi. Do najciekawszych propozycji powietrznych pomp ciepła należą: pompy ciepła Panasonic Aquarea T-CAP, pompy ciepła Mitsubishi Electric Zubadan i pompy ciepła Mitsubishi Ecodan.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea T-CAP

Wyposażone w system All in One urządzenia są zarówno estetyczne, jak i wydajne. Najnowsza generacja H jest dostępna w mocach 3-16 kW. Urządzenia o mocy niższej dedykowane są domom energooszczędnym – modele 3 i 5 kW są w stanie sprostać nawet restrykcyjnym regulacjom dla klasy A+++!

System Split (Bi block) to natomiast dwuczęściowy system przeznaczony do ogrzewania /lub magazynowania ciepłej wody. Nadaje się zarówno do kaloryferów, jak i do ogrzewania podłogowego, umożliwia ogrzewanie i chłodzenie, posiada wewnętrzny zbiornik na wodę. Wyróżnia go szeroki zakres adapterów, pasujacych do każdego domu. Zakres mocy wynosi 9 do 16 kW, a klasa energetyczna – A++ (55 °C).

System Mono-bloc zaś dostępny jest w mocach 3-16 kW. Oferuje funkcjonalności i udogodnienia zbliżone do systemu Split i tak samo jak on mieści się w klasie energetycznej A++.

Pompy ciepła Mitsubishi Electric Zubadan

Pompy ciepła Mitsubishi Zubadan to urządzenia, które wykorzystują opatentowaną technologię Zubadan Inverter. Dzięki temu są w stanie stabilizować natężenie przepływu czynnika chłodniczego nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych: te pompy ciepła skutecznie pełnią swoją funkcję nawet, gdy na zewnątrz jest -28 stopni Celsjusza! Dzięki technologii Zubadan można więc zrezygnować z przewymiarowania instalacji w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa. Jednostki tych pomp ciepła wyróżniają się eleganckim, unikatowym designem, a ponadto posiadają dedykowany, dwukomorowy system izolacji sprężarki oraz zredukowaną liczbę wentylatorów (co zmniejsza hałas).

Pompy ciepła Mitsubishi Ecodan

Urządzenia Mitsubishi Ecodan umożliwiają jednoczesną kontrolę dwóch obiegów grzewczych o różnej temperaturze zasilania. Zoptymalizowano w nich także sterowanie zaworem mieszającym tak, aby priorytetowo wykorzystywane było ciepło zmagazynowane w zbiorniku buforowym. Pompy posiadają tryb autoadaptacji: zapamiętują sytuacje problematyczne, a następnie modyfikują swoją pracę tak, by w przyszłości do nich nie dopuścić. Dzięki temu ogrzewanie działa wysoce efektywnie i zapewnia komfort cieplny. Dodatkowym atutem pomp ciepła Mitsubishi Ecodan jest warstwowy podgrzew ciepłej wody użytkowej, co umożliwia zmniejszenie kubatury jednostki.

Pompy ciepła Multisun – koszt i finansowanie

Firma Multisun tworzy projekty indywidualne dla każdego klienta. Nie znajdziemy więc informacji o tym, jaka jest cena pompy ciepła, którą jesteśmy zainteresowani – możemy za to liczyć na bezpłatną wycenę. Wystarczy się skontaktować i podać niezbędne szczegóły.

Zakup i instalacja pompy ciepła to duża inwestycja. Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest uzyskanie wsparcia za pośrednictwem programów rządowych. Dofinansowanie do pomp ciepła oferują między innymi takie programy jak:

Warto także zainteresować się programami regionalnymi.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Multisun – zalety i wady

Multisun wyróżnia się na tle konkurencji:

Zastosowaniem nowoczesnych, wysokiej jakości rozwiązań
Profesjonalizmem swoich pracowników
Przejrzystymi zasadami współpracy
Indywidualnym podejściem do każdego klienta
Gwarancją uzyskania dużych oszczędności na ogrzewaniu
Pomocą i doradztwem na każdym etapie inwestycji
Wsparciem przy uzyskiwaniu dotacji
Projektami dostosowanymi do każdego rodzaju budynku (pompy ciepła doskonale sprawdzają się zarówno w nowych jak i starych domach)

Multisun pompy ciepła mają też kilka wad – choć jest ich niewiele. Należą do nich:

Wysoka cena pomp ciepła choć później się zwraca, to na początku trzeba sporo zainwestować
Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Jeśli chodzi o firmę Multisun, opinie klientów są zdecydowanie pozytywne. Niestety, producent na swojej stronie internetowej nie przedstawia dotychczas zrealizowanych projektów - na podstawie korzystnych dla firmy recenzji można jednak wywnioskować, że zostały one wykonane starannie i profesjonalnie. Na uwagę zasługuje z pewnością fachowe doradztwo, jasne zasady współpracy i duża wiedza techniczna pracowników. Co ważne, w ofercie Multisan znajdują się pompy ciepła najbardziej cenionych producentów pomp ciepła, takich jak Panasonic i Mitsubishi.
4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments