Natural Energy Fotowoltaika 2022 – opinie i recenzja

Jeśli szukaliście wykonawcy instalacji solarnej, bardzo prawdopodobne, że natrafiliście na ofertę Natural Energy. Ten instalator, działa już od kilku lat, realizując inwestycje fotowoltaiczne (i nie tylko) na terenie właściwie całej Polski. Co warto wiedzieć na temat rozwiązania, jakim jest Natural Energy Fotowoltaika? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Natural Energy – fotowoltaika, rekuperacja i kompleksowe rozwiązania grzewcze

Firma na rynku odnawialnych źródeł energii OZE funkcjonuje już od 2013 roku. Przez cały okres działalności udało jej się wykonać ponad 4.000 instalacji. Przy czym, nie wszystkie one były instalacjami fotowoltaicznymi.

Oprócz fotowoltaiki, Natural Energy w swojej ofercie posiada bowiem również inne produkty i usługi, takie jak:

  • pompy ciepła – Natural Energy od dłuższego czasu zajmuje się profesjonalnym montowaniem pomp ciepła, dostarczanych przez wiodących producentów, takich jak np. Nibe, Panasonic, Buderus. Doświadczenie zdobyte w tym zakresie zaowocowało pojawieniem się firmy w naszym rankingu “Montaż pomp ciepła – Ranking najlepszych ofert i firm”.
  • montaż instalacji grzewczych – oferta firmy opiera się na dwóch typach rozwiązań – ogrzewaniu podłogowym oraz instalacji z grzejnikach niskotemperaturowymi. Oba doskonale współpracują się pompami ciepła, gwarantując efektywny i, co istotne, tani sposób ogrzewania domu.
  • rekuperacja – wśród rozwiązań proponowanych przez Natural Energy znajdują się też zaawansowane systemy wspierające ogrzewanie i chłodzenie budynków. Rekuperacja pozwala odzyskać część energii, która zwykle tracona jest bezpowrotnie przy wentylowaniu pomieszczeń. Dzięki temu ekologicznemu rozwiązaniu, można ograniczyć rachunki za ogrzewanie nawet o ¼.

Jak podkreśla wykonawca, dzięki oferowanym produktom i usługom, klienci firmy zaoszczędzili już ponad 30 000 000 zł!

Wróćmy jednak do fotowoltaiki Natural Energy. Na jakich urządzeniach działa? Komu warto będzie z niej skorzystać?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Oferta Natural Energy Fotowoltaika – kto skorzysta?

Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne, Natural Energy stawia na znane i często wykorzystywane podzespoły, charakteryzujące się rozsądnym stosunkiem jakości do ceny i wydajności.

W przypadku paneli fotowoltaicznych, dostępne są m.in. urządzenia od koreańskiej marki Q.Cells oraz (co docenią osoby wspierające rodzime biznesy) od polskiego producenta modułów fotowoltaicznych – firmy Selfa. W obu przypadkach mamy do czynienia z panelami ze średniej półki cenowej. Firma, w ofercie ma jednak produkty również innych marek dostępnych na rynku i dobiera je zgodnie z preferencjami klienta.

W przypadku drugiego, kluczowego elementu instalacji – inwertera, do wyboru macie m.in.:

  • markę Fronius, której osobom zainteresowanym fotowoltaiką nie trzeba przedstawiać. Urządzenia tego szwajcarskiego producenta są niezwykle popularne na polskich rynku. Ceni się je głównie za niezawodność i wydajność w różnych warunkach.
  • Kaco – czyli niemiecką markę falowników, przejętą w 2019 roku przez giganta technologicznego, firmę Siemens.
  • chińską markę Afore, dostarczającą tanie falowniki o dobrej wydajności i stosunkowo długiej gwarancji (10 lat z możliwością przedłużenia).

Oferowane podzespoły powinny zapewniać niezłe standardy pracy i niezbyt wysoki koszt instalacji.

Tak skomponowane zestawy fotowoltaiczne to budżetowe rozwiązanie, które powinno się sprawdzić np. jako:

czy wszędzie tam, gdzie inwestorowi zależy na skróceniu czasu zwrotu z inwestycji.

Fotowoltaika Natural Energy – ile może kosztować?

A jak usługi wykonawcy wypadają pod względem kosztów? Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna od Natural Energy?

Niestety, firma nie udostępnia swoim klientom żadnego narzędzia do oszacowania wysokości kosztów – czy to cennika czy popularnego kalkulatora fotowoltaiki. Bliższe dane na temat ceny fotowoltaiki Natural Energy poznacie jedynie po kontakcie z firmą.

Przeciętnie, cena fotowoltaiki w 2021 roku oscyluje jednak w granicach od ok. 6.500 do ok. 4.000 zł, w przeliczeniu na 1 kWp.

Warto przy tym pamiętać, że na ostateczny koszt inwestycji wpływa kilka czynników, takich jak:

  • miejsce montażu – dla przykładu, fotowoltaika na gruncie bywa droższa od instalacji dachowej. Co więcej, ceny mogą się też różnić w zależności od rodzaju pokrycia dachowego.
  • zastosowane podzespoły – urządzenia premium, oferujące m.in. dłuższą gwarancję i większą wydajność, będą oczywiście droższe.
  • stopień skomplikowania projektu – kosztowniejsze mogą być również instalacje na dachach o nieregularnych kształtach, np. wyposażonych w tzw. lukarny dachowe.

Natural Energy fotowoltaika – procedury

Jeśli oferta Natural Energy Was zainteresowała i chcecie dowiedzieć się, jak z niej skorzystać, przygotowaliśmy dla Was miniporadnik. Zatem, jak skorzystać?

Musicie zacząć od skontaktowania się z firmą. Podczas ustalonego wcześniej spotkania, doradca klienta przyjrzy się bliżej docelowemu miejscu inwestycji i ustali, jakie rozwiązania fotowoltaiczne będą dla Was optymalne. W tym celu możecie zostać zapytani np. o wysokość rachunków za prąd. Ten etap, to tzw. audyt fotowoltaiczny.

Na podstawie uzyskanych danych, specjaliści przygotują projekt instalacji, dopasowany do Waszych indywidualnych potrzeb. Jeśli zaproponowane rozwiązanie będzie Ci odpowiadać, nastąpi podpisanie umowy i montaż paneli fotowoltaicznych.

Prace instalacyjne, w przypadku domowych zestawów solarnych, zwykle trwają ok. 1 dnia roboczego – choć wiele zależy od zaawansowania systemu. Po wszystkim otrzymasz kompletną dokumentację, która będzie niezbędna dla podłączenia fotowoltaiki do sieci i jej uruchomienia czy uzyskania dofinansowania. Dobra wiadomość jest taka, że Natural Energy wesprze Was zarówno w procesie podpięcia instalacji do sieci, jak i uzyskania dotacji, m.in. z “Mój Prąd 2022“.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Natural Energy – zalety i wady

Szukając informacji na temat firmy, z pewnością zauważycie, że jeśli chodzi o Natural Energy Fotowoltaika, opinie klientów są pozytywne. Czy można na nich polegać? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania?

Zalety fotowoltaiki Natural Energy

Gwarancja na usługę – 2 lata
Sprawny serwis – reakcja nawet w 12 godzin
Godne zaufania podzespoły, również od polskich producentów
Dość duże doświadczenie – firma jest na rynku od 2013 roku
Dostępność komplementarnych ekorozwiązań – np. pomp ciepła czy rekuperacji
Realizacja projektów na terenie całej Polski

Wady fotowoltaiki Natural Energy

Brak narzędzi do oszacowania ceny
Minimalna ilość informacji na temat warunków współpracy

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Natural Energy to firma, która raczej nie wyróżnia się na tle konkurencji. Oferowane przez nią podzespoły raczej nie powinny Was rozczarować. Plusem jest, że firma na swoje usługi daje 2-letnią gwarancją, z serwisem dostępnym w każdym województwie. Dzięki temu czas oczekiwania na ewentualną naprawę będzie dość krótki (ok. 12 godzin). Jako zaletę trzeba też zaliczyć dostępność w ofercie innych, ekologicznych rozwiązań, czyli np. pomp ciepła czy rekuperacji. Wśród minusów, wymienić należy natomiast skąpo przedstawioną ofertę (minimalna ilość informacji o zakresie usług fotowoltaicznych) czy brak możliwości oszacowania kosztów przedsięwzięcia.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments