Nest Oszczędności – recenzja konta oszczędnościowego

0 /5
(Ocen: 0)

Nest Bank przygotował specjalną ofertę dla tych, którzy chcą świadomie oszczędzać – Nest Oszczędności. Główny warunek jaki musimy spełnić to być posiadaczem konto osobistego, przy czym nowi Klienci mogą liczyć na podwyższoną stawkę oprocentowania. Sprawdziliśmy czy faktycznie jest to tak dobry produkt jak reklamuje go bank.

Nest Oszczędności – informacje podstawowe

Chcąc skorzystać z oferty Nest Bank należy posiadać konto osobiste. Będąc nowym Klientem możemy liczyć na wyższe oprocentowanie, które aktualnie wynosi 2,25 proc w skali roku do 50 tys. złotych (w przypadku gdy saldo przekroczy 50 tys. złotych cała kwota oprocentowania będzie na 2,0 proc. w skali roku). Osoby, które już korzystają z produktów Nest Bank niestety nie mogą skorzystać z promocyjnych warunków – otrzymają 1,2 proc. w skali roku.

Trzeba przyznać, że promocyjne warunki jakie proponuje bank nowym klientom są bardzo atrakcyjne. Pamiętajmy jednak, że chcąc z nich skorzystać mamy na to określony czas. Wyższa stawka obowiązuje do końca miesiąca, w którym utworzymy konto i przez kolejne, pełne dwa miesiące. Dodatkowo ci, którzy skorzystali z promocyjnego oprocentowania mogą być pewni stawki, natomiast dla pozostałych osób (stałych Klientów) jest ono zmienne.

Zakładanie konta w Nest Bank

Tak jak pisaliśmy, aby móc skorzystać z Nest Oszczędności należy posiadać konto osobiste w banku. Możemy to zrobić zarówno online jak i w oddziale. Korzystając z pierwszego rozwiązania mamy do wyboru cztery formy zawarcia umowy:
• wideorozmowę z konsultantem – wcześniej należy przygotować dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz upewnić się, że komputer z którego korzystamy wyposażony jest w kamerę oraz mikrofon;
• przelew z innego konta potwierdzający nasze dane – po wypełnieniu danych należy przelać 1 zł z innego konta. Pamiętajmy jednak, że dane adresowe we wniosku były takie same jak w banku, z którego dokonujemy przelewu;
• kurier – wniosek składamy online natomiast umowę do podsiania dostarczy nam kurier;
• oddział – składamy wypełniony wniosek online a umowę podpisujemy w wybranym przez nas oddziale banku.

Zakładając podstawowy rachunek mamy możliwość od razu założyć Nest Oszczędności. Jeżeli tego nie zrobimy, będziemy mogli zrobić to w późniejszym terminie przez bankowość elektroniczną, mobilną lub infolinię. Warto jednak pamiętać, że stawka promocyjna obowiązuje tylko przez określony czas.

Nest Oszczędności – opłaty

Analizując ofertę Nest Oszczędności nie można zapomnieć o opłatach z jakimi wiąże się korzystanie z tego produktu. Bardzo dobrą informacją jest, że zarówno otwarcie jaki prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Należy jednak uważać na przelewy. Po pierwsze każdy przelew zewnętrzny kosztuje 5 zł, po drugie mamy tylko jeden przelew wewnętrzny za darmo a pozostałe kosztują 5 zł. Dodatkowo nie możemy wypłacić środków bezpośrednio z konta Nest Oszczędności – musimy najpierw przelać określoną kwotę na Nest Konto.

Nest Oszczędności jest ciekawym produktem zwłaszcza dla nowych Klientów. Promocyjne oprocentowanie, bezpłatne prowadzenie konta, brak maksymalnej kwoty objętej korzystniejszą stawką to zdecydowanie duży plus. Posiada tylko dwie wady: konieczność posiadania konta osobistego w Nest Bank oraz płatne przelewy wewnętrzne. Dla osób zdeterminowanych i chcących powielać swoje oszczędności nie będą one jednak aż tak kłopotliwe. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie bank poszerzy swoją ofertę o atrakcyjne oprocentowanie także dla stałych Klientów.

Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments