NIE dla akcji WWF godzina dla ziemi!!!

0 /5
(Ocen: 0)

enerad.pl mówi NIE dla komercyjnej, bezsensownej i szkodliwej akcji Godzina Dla Ziemi, organizowanej przez organizację WWF.

enerad.pl uważa, że organizowana akcja ma charakter czysto komercyjny, mający na celu promocje instytucji “ekologicznej”, nie zaś promowanie szczytnego celu jakim jest oszczędzanie energii.

Na szczęście, jak wynika z danych z poprzedniego roku na temat zużycia energii w “Godzinie Dla Ziemi”, większość mieszkańców Polski nie uczestniczyło w tej akcji, nie przyczyniając się do możliwości powstania poważnych awarii w polskim systemie elektroenergetycznym.

– Takie akcje trochę nam utrudniają pracę, bo mogą zakłócić pracę systemu – przyznaje rzecznik Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Dariusz Chomka i dodaje, że w tym przypadku PSE nie przewiduje zagrożeń. Przyznaje jednak, że energetycy przygotowują się już do godzinnego oszczędzania energii. – Bo energia elektryczna, to nie jest taki towar jak ropa czy gaz. Jej się nie da magazynować. Więc musi być zużyta zaraz po wytworzeniu.

Zachęcamy więc ekologów, celebrytów oraz inne osoby, czynnie wspierające akcję “Godzina Dla Ziemi” do konsekwentnych, racjonalnych, systematycznych (a nie tylko przy świetle fleszy i kamer telewizyjnych) i wynikających z ich własnych przekonań działań, zmierzających do oszczędności zużycia energii.

Jeżeli każdy z nas wprowadzi do swojego codziennego życia nawyki ograniczające zużycie energii, nie ma potrzeby żebyśmy brali udział w tej bezsensownej kampanii, która w rzeczy samej może przynieść zdecydowanie więcej szkód niż korzyści.

Zespół enerad.pl

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments