Nieuczciwi przedstawiciele pukają do drzwi Warszawiaków! Zachowaj ostrożność!

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Warszawa - widok na kolumnę ZygmuntaTemat oszustów energetycznych niejednokrotnie poruszaliśmy w naszym serwisie. Niestety, regularnie docierają do nas informacje, że w różnych miejscach kraju sprzedawcy energii, a raczej ich przedstawiciele nie do końca działają rzetelnie. Jak donosi portal tvnawrszawa.tvn24.pl od dłuższego czasu w Warszawie do domów mieszkańców pukają naciągacze podający się za przedstawicieli RWE.

Mieszkańcy warszawskiego Ursynowa od kilku dni nachodzeni są przez przedstawicieli nieznanej (przynajmniej na razie) firmy energetycznej, którzy podają się za przedstawicieli RWE. Naciągacze, używają różnych sposobów, by dostać się do mieszkania m.in. chcą przeprowadzać audyt energetyczny, który miałby kwalifikować do skorzystania z oferty z obniżką ceny za prąd. Ale sposób naciągnięcia i pretekst oszustów ograniczone są tylko ich wyobraźnią. Wszystkie działania naciągaczy prowadzą do jednego celu: zawarcia umowy z nowym sprzedawcą prądu.

Jak informuje portal tvnwarszawa.tvn24.pl, sytuacja znana jest firmie RWE, która przestrzega przed oszustami i podkreśla, że nie odwiedza swoich klientów w ich domach, by przedłużać lub zawierać umowy. Rzeczniczka sprzedawcy zaznacza również, że działalność naciągaczy nie ogranicza się tylko do Ursynowa – sygnały o nieuczciwych przedstawicielach docierały również z Targówka, czy Pragi – nieuczciwe praktyki w różnych częściach Warszawy potwierdziło wiele komentarzy pod artykułem.

Jak nie dać się oszukać?

Wielokrotnie w naszym serwisie podkreślaliśmy, by zawsze zachować ostrożność w kontakcie z nieznajomymi, którzy pukają do naszych drzwi. Pamiętajmy, by od razu prosić o potwierdzenie tożsamości – prośmy o identyfikator, czy firmową legitymację. Weryfikujmy informacje, które przekazują nam przedstawiciele – od razu dzwońmy do naszego sprzedawcy. Nie podpisujmy dokumentów bez dokładnego zapoznania się z treścią. Przed oszustami ostrzegajmy najbliższych, w szczególności starszych członków rodziny, którzy są ulubionym celem nieuczciwych przedstawicieli. Więcej o tym jak się ustrzec przed naciągaczami przeczytacie: 6 porad, które uchronią Cię przed nieuczciwymi sprzedawcami prądu i oszustami energetycznymi.

Najnowsze aktualności / recenzje

 1. Ciekawe, czy jakikolwiek sprzedawca, ma wyższe ceny energii dla domu niż RWE?

  Cena kWh w taryfie G11: 0,2762 zł netto (większość sprzedawców ma poniżej 0,256)
  Opłata handlowa netto: 2,29 zł (okres rozliczeń 12-miesięczny z prognozami), 4,29 zł (okres 6-mies. z prognozami), 20,20 zł (rozliczenia rzeczywiste co 1 miesiąc).

  Ceny w G12: cena kWh w nocy 0,2592 zł netto (przeciętnie u konkurencji 0,15-0,21), w dzień: 0,2928 zł netto (ceny u innych 0,28-0,32)
  Opłaty handlowe – podobnie jak w G11: 2,89/4,84/22,20 netto.

  Odnosząc się do nieetycznego postępowania niektórych firm – sądzę, że gdyby metody sprzedaży nie budziły wątpliwości, to zadowolony klient poleciłby takiego sprzedawcę swoim znajomym, a oszust traci szansę na najlepszą metodę pozyskiwania klientów (polecenia, poczta pantoflowa), a zyskuje na tym nie kto inny, jak drogie, niemieckie RWE.

  • Witam, Drogi Ciekawsky to co napisałeś, to prawda. Rozmawiamy z naszymi Użytkownikami, którzy zostali oszukani i wszyscy zgodnie twierdzą, że gdyby oferta została przedstawiona uczciwie, to zastanowiliby się nad zawarciem umowy. Jednak takie podejście do klienta wymaga więcej czasu i wiedzy, niż szybkie kłamstwo i podpis. Przedstawiciele mają limity sprzedażowe, które muszą osiągać, by zarobić, więc idą najmniejszą linią oporu.
   Pozdrawiam
   Agnieszka
   enerad.pl

Dodaj komentarz