Niższa hurtowa cena za gaz od lipca. Co z gospodarstwami domowymi?

0 /5
(Ocen: 0)

Wczoraj, tj. 14.06.2016 r., URE zatwierdził nową, niższą taryfę dla odbiorców hurtowych, która wejdzie w życie od 1 lipca br. Niestety, nic nie wiadomo o obniżkach dla gospodarstw domowych.

W związku ze spadkiem cen gazu i importu, we wtorek Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził przedłożoną przez PGNiG nową taryfę dla odbiorców hurtowych, którzy rocznie zużywają ponad 25 mln m3 gazu rocznie. Od 1 lipca br. cena gazu wysokometanowego dla odbiorców końcowych będzie niższa średnio o 8,4 proc. Jeszcze większa obniżka czeka odbiorców hurtowych – tutaj stawki spadną o 8,7 proc. Nowa taryfa będzie obowiązywać do końca września 2016 roku.

Przedsiębiorcy w tym roku sporo zaoszczędzą na błękitnym paliwie – jest to już trzecia obniżka cen. Czy pod koniec sierpnia zostanie przedłożona jeszcze niższa taryfa? Wiele zależy od sytuacji na rynkach międzynarodowych.

Co z gospodarstwami domowymi?

Na razie nic nie wiadomo, czy zostanie obniżona cena dla gospodarstw domowych oraz mniejszych firm. Informacji w tym temacie nie udzieliło PGNiG i URE. Do końca miesiąca zostały jeszcze dwa tygodnie, więc trochę czasu przed nami.

Jeśli jednak nie chcecie czekać dłużej na tańszy gaz, to zapraszamy Was do:

Pamiętajcie: zmiana sprzedawcy gazu jest bezpłatna i tak samo prosta, jak energii elektrycznej 🙂

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments