Zdjęcie artykułu

Niższe rachunki za gaz? Z naszą porównywarką to możliwe!

Udostępniamy Wam nowe narzędzie, dzięki któremu sprawdzicie i porównacie ceny gazu. A tym samym możecie zaoszczędzić więcej na rachunkach. Teraz Wam opowiemy, jak działa nasza porównywarka cen gazu.

Gaz - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ

Porównaj ceny gazu i płać mniej!

Dlaczego warto sprawdzać ceny energii? Przede wszystkim, żeby płacić mniej. Każde obniżenie rachunków sprawia, że w naszej kieszeni zostaje więcej pieniędzy. A te potem możemy wydawać na inne cele, na przykład przyjemności.

Jak widać, opłaca się nam sprawdzać, gdzie możemy zapłacić mniej. To po prostu czysta korzyść dla nas.

Jak porównać stawki gazu?

Nasze narzędzie jest niezwykle proste. Wszystko po to, abyście mogli jak najszybciej uzyskać właściwe informacje. Przejdźmy więc do tego, jak skorzystać z naszej porównywarki.

W pierwszym kroku należy wybrać, która oferta nas interesuje: gaz dla domu czy gaz dla firmy.

Przyciski: miejsce poboru gazu

Przyciski: miejsce poboru gazu

Następnie, możemy wskazać roczne zużycie gazu lub od razu taryfę gazu - dom od W-1 do W-3; firma: od W-1 - W-8. Jeśli chcielibyście przeliczyć jednostki zużycia błękitnego paliwa z m3 na kWh albo odwrotnie, to możecie skorzystać z naszego kalkulatora: Kalkulator: gaz w m3 na gaz w kWh.

Taryfy gazu dla domu

Taryfy gazu dla domu

Taryfy gazu dla firmy

Taryfy gazu dla firmy

Ostatni etap to naciśnięcie przycisku “Sprawdź najlepsze ceny gazu”.

Sprawdź najlepsze ceny gazu

Sprawdź najlepsze ceny gazu

I to już w zasadzie wszystko. Teraz należy tylko odczytać, która oferta jest najtańsza.

Gaz - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie


OKREŚL PARAMETRY

PORÓWNAJ OFERTY

WYBIERZ NAJLEPSZĄ

Wyniki porównywarki cen gazu - jak czytać?

Omówmy teraz, jak odczytać otrzymane wyniki porównania.
Najwyżej znajdują się oferty dla Was najkorzystniejsze. Układ tabeli jest następujący:

Przykładowe oferty gazu

Przykładowe oferty gazu dla taryfy W-3

Najpierw przedstawiamy logo firmy gazowej. Później podana jest cena za kWh gazu, czyli jednostkę zużycia błękitnego paliwa. Jest to ten element, na którym możecie zaoszczędzić zmieniając sprzedawcę gazu. Dla domu i firmy prezentujemy ceny brutto.

Kolejna rubryka pokazuje Wam dokładnie, ile możecie zaoszczędzić. Punktem odniesienia jest podstawowa taryfa PGNiG, czyli sprzedawcy z urzędu. Wprowadziliśmy tutaj proste oznaczenia kolorystyczne: zielony oznacza korzyść, a czerwony to sygnał, że przepłacamy.

Następny element podaje koszt miesięcznego zużycia gazu. Dalej jest podana wysokość miesięcznego abonamentu. Na samym końcu mamy zsumowane podane wcześniej koszty.

Jakiej informacji nie ma w naszej porównywarce? To cena dystrybucji gazu. Tutaj sytuacja jest jednak prosta: głównym dystrybutorem jest Polska Spółka Gazownictwa (PSG). Stawki dystrybucyjne są zatwierdzane przez URE. Koszty te są zatem stałe i niezależne od tego, jakiego sprzedawcę gazu mamy.

Jak wygląda procedura zmiany firmy gazowniczej?

O tym, jak wygląda zmiana sprzedawcy gazu pisaliśmy już nie raz. Dlatego teraz przypomnimy tylko, że jest to procedura w pełni bezpłatna i nie powoduje żadnych przerw w dostawie błękitnego paliwa. Formalności zatem nie utrudnia nam korzystania z kuchenki gazowej czy piecyka.

Zmiana sprzedawcy gazu - jakie są obawy?

Wielu konsumentów jest przekonanych, że nie da się płacić mniej za błękitne paliwo lub energię elektryczną. Dlaczego? Bo wychodzą z założenia, że prywatna firma nie jest w stanie zaoferować im niższej ceny niż przedsiębiorstwo państwowe. A przecież nie działa ono dla dobra publicznego - spółki Skarbu Państwa nastawione są na uzyskiwanie dochodu. Dlatego wcale nie mają najniższych stawek za energię.

Gaz - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie


OKREŚL PARAMETRY

PORÓWNAJ OFERTY

WYBIERZ NAJLEPSZĄ

Porównanie cen gazu - podsumowanie

Zapraszamy Was do korzystania z naszej nowej porównywarki cen gazu. Narzędzie jest proste i jednocześnie dostarcza wszystkich potrzebnych informacji. Przede wszystkim pozwala zobaczyć finansową skalę korzyści zmiany sprzedawcy gazu.

Gaz - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments