oszczędności korzyści

O rynku energii w tygodniku „Wprost”

Rynek energii cały czas się zmienia i nie pozostaje to niezauważone. Ostatnio temat liberalizacji rynku prądu i gazu podjął jeden z największych tygodników w Polsce. Czego możemy dowiedzieć się z artykułu w gazecie „Wprost”?

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ

O czym jest artykuł we "Wprost"?

Autorem opublikowanego artykułu na łamach gazety „Wprost” jest Paweł Rożyński – mieliśmy przyjemność rozmawiać z autorem tekstu, któremu, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu na rynku energii, nieco przybliżyliśmy jego charakterystykę w Polsce (nasza wypowiedź znajduje się również w tekście :) ). A o czym dokładnie jest artykuł?

Przede wszystkim autor koncentruje się na aktualnych ofertach proponowanych przez firmy energetyczne oraz na wzroście konkurencyjności produktów. Oprócz faktów i liczb, w tekście wypowiadają się także przedstawiciele sprzedawców prądu m.in. firmy Deltis. Co ciekawe, dzięki wypowiedziom członka zarządu firmy, dowiedzieliśmy się, że Deltis w ciągu najbliższych miesięcy zamierza wprowadzić oferty na gaz.

Jak zauważa Rożyński, na rynek energetyczny wchodzą firmy, które wcześniej nie miały do czynienia z energią elektryczną np. Orange, czy Multimedia. Decydując się na usługi takich firm, możemy uzyskać rabaty na różne ich produkty (nie tylko te energetyczne). Ponadto, autor podkreśla, że zmieniając firmę energetyczną, możemy nie tylko zaoszczędzić, ale również zyskać takie dodatkowe usługi jak np. ubezpieczenie - my również często to podkreślamy :)

W artykule przedstawiona jest również mniej kolorowa strona zmiany sprzedawcy, czyli działalność oszustów i nieuczciwych firm energetycznych (zapraszamy Was do naszego mini poradnika, który pomoże Wam ustrzec się przed oszustami: 6 porad, które uchronią Cię przed oszustami energetycznymi). Ale jak bardzo słusznie zauważa autor tekstu, w przypadku oszustw sprawę najchętniej nagłaśniają aktualni monopoliści oraz URE, który wykazuje małą aktywność w przypadku organizowania akcji informacyjnych. Niestety, nikogo nie powinna dziwić taka postawa Regulatora, ponieważ ostatnio zaangażował się on w nieco inną działalność (więcej: Grupowa zmiana sprzedawcy prądu – czy URE i Federacja Konsumentów powinny być pośrednikami?).

Rośnie zainteresowanie tematem zmiany sprzedawcy energii

Bardzo cieszy nas, że temat zmiany sprzedawcy energii (prądu i gazu) z tematu niszowego staje się coraz bardziej popularny. Im więcej takich artykułów, tym większa świadomość odbiorców, a to oznacza mniejsze pole do działania np. oszustów.

Jeśli chcecie zapoznać się z artykułem, to jest on dostępny w formie papierowej w kioskach i salonikach prasowych lub w Internecie: http://www.wprost.pl/ar/527333/Z-energia-do-nizszych-cen/ – na pewno warto przeczytać! Gorąco zachęcamy!

Prąd - Bezpłatne Porównanie Ofert: najlepsze 3 oferty dla Ciebie

OKREŚL PARAMETRY
PORÓWNAJ OFERTY
WYBIERZ NAJLEPSZĄ
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2015-12-16 09:27

Good Job 🙂 !!!