Oczekiwane nadeszło! BZ WBK zmienił się w Santander – co to oznacza?

5 /5
(Ocen: 2)

Zmiana z zielonego logo BZ WBK na czerwone Santandera to konfuzja nie tylko dla oczu, ale i przyzwyczajonych do znanego klientów. Co się właściwie stało? Skąd ta metamorfoza? Decyzja o przebranżowieniu zapadła kilka miesięcy temu a teraz widzimy jej efekty. Część konsumentów zdążyła się przygotować na zmiany a dla zaskoczonych i ciekawych mamy garść informacji!

Skąd ten Santander?

Dla większości klientów znad Wisły nazwa Santander kojarzyła się dotychczas albo z niewielkim bankiem specjalizującym się w udzielaniu kredytów samochodowych i gotówkowych – czyli Santander Consumer Bank, albo nic im nie przychodziło do głowy. Ogólnie promocja hiszpańskiego giganta, jednego z największych banków w Europie była mało spektakularna w Polsce… dotychczas. Bo teraz trzeci, co do wielkości bank na polskim rynku przekształcił się 7 września w Santander Consumer Bank SA.

Co się kończy, a co się zaczyna wraz z Santanderem?

Za tą zmianą poszła szeroko zakrojona akcja informacyjna. Można powiedzieć – marketing z przytupem. Widocznie koszty przebranżowienia nie odstraszyły Hiszpanów. Do nowego wizerunku trzeba się przyzwyczaić, bo logo BZ WBK zniknie z bankomatów i szyldów placówek, a od kilku dni chcąc dostać się na stronę Banku Zachodniego, jesteśmy przekierowani na nowy portal santander.pl. Także aplikacja mobilna przeszła odpowiednią metamorfozę.

Rebranding dotknął “tylko” nazwy i wizerunku banku. Jeśli jeszcze niedawno byłeś klientem BZ WBK, to obecnie Twoim bankiem jest Santander. Do bankowości internetowej zalogujesz się korzystając z nowej strony. Numer rachunku, PIN, hasło, termin ważności kart pozostają takie same. Innymi słowy Santander Bank Polska nie wymaga od swoich klientów żadnych dodatkowych działań, jak tylko nawyknąć do nowej kolorystyki.

Przebranżowienie BZ WBK to okazja dla oszustów!

Wraz z opisywaną zmianą klienci Santander Bank Polska powinni podwoić ostrożność. Wyłudzacze zdają sobie sprawę z konfuzji i nieprzygotowania klientów, dlatego w takich chwilach jak zmiana nazwy banku widzą szansę dla siebie.

Warto zatem powtórzyć, że bank nigdy nie wysyła prośby w mailu o weryfikację swoich danych przez podany w wiadomości link. To oczywista próba oszustwa i przechwycenia Twoich danych.

Podobnie ostrożność należy wykazać przy korzystaniu z aplikacji mobilnej oraz strony internetowej. Żeby skorzystać z bankowości internetowej wystarczy albo wejść na “starą” stronę BZ WBK skąd zostaniemy przekierowani do właściwego miejsca lub od razu przejść do portalu santander.pl.

Co oznacza zmiana BZ WBK na Santander Bank Polska?

Na razie to tylko wizerunkowa metamorfoza, uciążliwa dla klientów, którzy nawykli do innych barw i nazwy banku. W dodatku konsumenci muszą się jeszcze przygotować na przerwy aktualizacyjne systemu.

Kampania rebrandingowa ma ruszyć z pełną siłą dziś 10 września. Wkrótce też dowiemy się szczegółów zmiany marki. Przy takich zawirowaniach, dobrze byłoby, aby bank w jakiś sposób wynagrodził klientom zaistniałe dokuczliwości.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments