Od jutra niższe ceny gazu! Ile zaoszczędzimy na rachunkach?

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

wlaczona kuchenka gazowaPoprawki w taryfach PGNiG zostały zaakceptowane przez URE ponad dwa tygodnie temu i już od jutra będziemy mogli cieszyć się niższymi cenami gazu – ile zaoszczędzimy w domach i firmach?

Jeszcze na początku 2015 roku nic nie wskazywało na to, że taryfy gazowe, które miały obowiązywać do końca bieżącego roku zostaną obniżone. Jednak sytuacja na światowych rynkach – ceny gazu powiązane są z cenami ropy nafotwej, która systematycznie tanieje, spowodowała, że PGNiG pod naciskiem URE zdecydowało się na wprowadzenie nowych taryf, które wejdą w życie od 1 września i będą obowiązywać do końca 2015 roku. O ile niższe będą nasze rachunki za gaz?

Ceny gazu ziemnego wysokometanowego spadną o około 6,5 proc., natomiast gaz zaazotowany będzię tańszy o 2,5 proc. Nie oznacza to jednak, że o tyle będą niższe nasze rachunki – musimy pamiętać, że zmianie nie ulegną stawki za opłatę abonamentową oraz opłaty związane z dostarczaniem gazu i w rezultacie nasze faktury bedą niższe średnio o 4,5 proc. jeśli korzystamy z gazu ziemnego wysokometanowego oraz średnio o 1,9 proc. dla gazu zaazotowanego.

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz