OEM Energy rekuperacja – opinie i recenzja
Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?
OEM Energy to gwarancja długodystansowej współpracy i wieloletniego wsparcia
OEM Energy to pochodząca z Chorzowa firma, która z powodzeniem działa na polskim rynku OZE już od 2012 roku. Jest ona Generalnym Dystrybutorem Systemów Energii Odnawialnej, a swoje produkty i usługi dostarcza na terenie całego kraju. W swojej ofercie posiada ona m.in.
- fotowoltaikę;
- pompy ciepła;
- rekuperację (wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła);
- zbiorniki c.w.u. i bufory c.o.;
- kolektory słoneczne;
- osprzęt instalacyjny;
- systemy zarządzania inteligentnego domu;
- systemy zarządzania i magazynowania energii.
Firma OEM Energy zajmuje się również doborem, projektowaniem i montażem instalacji OZE. Tym co ją wyróżnia, są przede wszystkim profesjonalni i doświadczeni specjaliści, którzy służą fachową pomocą na każdym etapie inwestycji. Firma współpracuje wyłącznie z wykwalifikowanymi i sprawdzonymi zespołami. Ponadto klienci mogą wybierać tylko spośród produktów najlepszych producentów, albowiem OEM Energy jest generalnym dystrybutorem w Polsce:
- modułów fotowoltaicznych KIOTO SOLAR;
- central rekuperacyjnych marki ENERVENT;
- płynu do mycia modułów fotowoltaicznych ChemiTek.
Firma OEM Energy posiada w swojej ofercie również produkty własne, takie jak chociażby: pompy ciepła OEM TERM, czy zbiorniki c.w.u i bufory c.o OEM Solar (OEM Ceramic, OEM Black i OEM Hygienic).
Dla kogo rekuperacja OEM Energy?
Rekuperacja jest już niemal standardem w nowo budowanych domach jednorodzinnych. Dlaczego? Albowiem jest nie tylko jednym ze skuteczniejszych sposobów, na to, aby projekt domu spełniał Warunki Techniczne 2021, ale i niesie ze sobą szereg korzyści, takich, jak m.in.
- stały dostęp do świeżego powietrza, bez względu na aktualną temperaturę, czy porę roku;
- oczyszczanie nawiewanego przez rekuperację powietrza z alergenów, szkodliwych związków chemicznych czy roztoczy;
- kontrolę ilości dostarczanego, świeżego powietrza i odprowadzenie nadmiaru wilgoci;
- oszczędność na rachunkach za ogrzewanie (odzysk ciepła do 95 proc. ciepła z powietrza zużytego). Dzięki rekuperacji, rachunki za ogrzewanie są niższe nawet o ok. 50 proc., w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej;
- stała ochrona przed smogiem, montaż rekuperacji z odpowiednim rodzajem filtra umożliwia oddychanie świeżym powietrzem bez konieczności otwierania okien (niestety polskie miasta należą do najbardziej zanieczyszczonych na świecie);
- wyższy komfort życia, dzięki rekuperacji mieszkańcy przez całą dobę oddychają powietrzem wolnym od kurzu, roztoczy, pleśni, grzybów, pyłków, czy zarodników. Montaż rekuperacji to również brak syndromu chorego budynku (SBS – Sick Building Syndrome), który jest przyczyną wielu dolegliwości, a nawet ciężkich chorób (w tym chorób onkologicznych);
- możliwość zainstalowania gruntowego wymiennika ciepła. Dzięki GWC do rekuperatora bezpośrednio trafia powietrze ogrzane zimą i ochłodzone latem;
- możliwość uzyskania jeszcze większych oszczędności, dzięki połączeniu rekuperacji z pompą ciepła i fotowoltaiką (wówcza comiesięczne rachunki związane z utrzymaniem domu mogą nie przekraczać kwoty kilkudziesięciu złotych).
Tak więc, rekuperacja to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o wybór rodzaju wentylacji, dla osób, które cenią sobie zarówno całodobowy dostęp do świeżego powietrza, jak i możliwość uzyskania sporych oszczędności. Oczywiście najlepszym momentem na decyzję o montażu rekuperacji jest etap projektowania domu. Pozwala to bowiem uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych m.in. z:
- budową kominów wentylacyjnych;
- instalacją bardziej kosztownych okien z nawiewnikami;
- montażem droższego urządzenia grzewczego (moc pompy ciepła może być w tym przypadku niższa).
Przy czym należy tu podkreślić, że montaż rekuperacji jest również możliwy w budynku modernizowanym, jest to jednak wówczas inwestycja droższa i bardziej czasochłonna. Ponadto rekuperacja to także doskonałe rozwiązanie stosowane m.in. w mieszkaniach, apartamentach, biurach, czy obiektach użyteczności publicznej (urzędach, hotelach, restauracjach itp.).
Rekuperacja od OEM Energy – szczegóły oferty
OEM Energy oferuje swoim klientom wyłącznie najwyższej jakości certyfikowane produkty, które są wizytówką przyjętych przez firmę standardów. Od lat bowiem jest ona generalnym dystrybutorem central wentylacyjnych Enervent Zehnder w Polsce, dzięki którym można zmniejszyć zużycie energii i oszczędzać pieniądze. Ten fiński producent od 1983 roku opracowuje i produkuje energooszczędne systemy z myślą o stworzeniu w domu lepszego klimatu. Centrale wentylacyjne Enervent, które w swojej ofercie posiada OEM Energy charakteryzujące się m.in.
- najwyższą jakością wykonania;
- kompaktowym rozmiarem;
- wysokosprawnym odzyskiem ciepła i wilgoci z powietrza usuwanego (dzięki obrotowemu wymiennikowi ciepła);
- wbudowanym czujnikiem wilgotności pozwalającym na sterowanie jej poziomem w pomieszczeniach i utrzymaniem warunków komfortu przez cały rok;
- szerokim zakresem funkcji sterowania;
- możliwością ustawienie trybów pracy (takich jak np. „w domu”, „poza domem”, „intensywny”) i przypisywanie do każdego z nich obrotów wentylatorów;
- pełną modulacją obrotów wymiennika ciepła, która umożliwia częściowy odzysk ciepła lub całkowitą rezygnację z odzysku ciepła (w zależności od potrzeb użytkownika);
- zaawansowanymi panelami sterowania, które są intuicyjne i proste w obsłudze;
- swobodnie programowalnym trybem nocnego chłodzenia z wykorzystaniem free-coolingu;
gwarancją 2+3 lata w standardzie.
Ponadto, tym co wyróżnia OEM Energy, jest na pewno indywidualna i kompleksowa oferta, począwszy od doboru instalacji i centrali wentylacyjnej pod konkretny budynek (zarówno nowy, jak i już istniejący, modernizowany), poprzez finansowanie, montaż rekuperacji, a na serwisie kończąc. Co ważne, na żadnym z etapów przedsięwzięcia inwestor nie jest pozostawiony sam sobie, albowiem firma OEM Energy zajmuje się wszystkim. Firma posiada również szeroki asortyment elementów instalacji wentylacji mechanicznej (w tym: kanały, kształtki, rozdzielacze czy skrzynki rozdzielcze). Poza tym, wszyscy instalatorzy współpracujący z OEM Energy zapewnione mają doradztwo techniczne w zakresie doboru i montażu instalacji rekuperacji oraz szkolenia.
Rekuperacja od OEM Energy – jaka cena?
A jaki jest koszt inwestycji w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła? Otóż cena rekuperacji jest bardzo indywidualną sprawą, na którą wpływ mają takie czynniki, jak chociażby:
- metraż i konstrukcja budynku;
- ilość domowników;
- jakość, model i moc rekuperatora;
- długość instalacji oraz ilość punktów nawiewnych i wywiewnych;
- rodzaj sterowania;
- nieobowiązkowe dodatki;
- firma montująca rekuperację, z usług której się korzysta.
Nadal jednak całkowity koszt takiej inwestycji jest wysoki (dla średniej wielkości domu będzie to wydatek rzędu ok. 20.000-30.000 zł). Są jednak sposoby, aby go obniżyć. Mowa tu o możliwości skorzystania z dofinansowania do rekuperacji, w postaci:
- programu Czyste Powietrze;
- programu Czyste Powietrze Plus;
- ulgi termomodernizacyjnej.
Montaż rekuperacji z OEM Energy – Zalety i wady
Rekuperacja od OEM Energy posiada wiele zalet, takich jak:
Wysoki standard obsługi i współpraca oparta na przejrzystych zasadach
Kompleksowość oferty
Indywidualne projekty dostosowane do każdego rodzaju budynku
Profesjonalny i pomocny zespół
Współpraca wyłącznie z doświadczonymi i sprawdzonymi instalatorami
Wsparcie i doradztwo na każdym etapie inwestycji
10-letnie doświadczenie i ugruntowana pozycja na rynku
Sprawna realizacja przez OEM Energy i indywidualne podejście do każdego klienta
Najwyższej jakości certyfikowane produkty (w tym centrale wentylacyjne Enervent Zehnder)
Dostępność w ofercie powietrznych pomp ciepła, fotowoltaiki, kolektorów słonecznych
Współpraca z największymi europejskimi producentami instalacji OZE
Sprawna i skuteczna opieka serwisowa
Obsługa na terenie całego kraju
Natomiast wśród nielicznych wad znajduje się za to te związane z:
Trudnością w oszacowaniu kosztów przed kontaktem z firmą