OZE Biomar Fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

Ponad 10 lat doświadczenia w branży i kilka tysięcy instalacji fotowoltaicznych (w tym również farm fotowoltaicznych) zrealizowanych w Polsce i kilku krajach Europy o łącznej mocy ponad 150 MWp – tym właśnie może pochwalić się OZE Biomar. Co zyskamy decydując się na usługi tego wykonawcy? Komu oferta “Biomar Fotowoltaika” powinna odpowiadać? Sprawdziliśmy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

OZE Biomar – kilka faktów na początek

OZE Biomar, to kolejna obok Sunvival Energy firma należąca do grupy kapitałowej Sunrise Energy. Omawiany dzisiaj wykonawca na rynku działa od 2010 roku i zajmuje się szerzej pojętym sektorem OZE (w ofercie Biomar fotowoltaika to jedyna pozycja, ale o tym za chwilę).

Firma na swoim koncie kilka godnych uwagi osiągnięć. Dla przykładu w 2017 roku, wykonawca (działający wtedy pod nazwą Biomar) zdobył tytuł TOP Produkt Pomorza w kategorii usługi OZE. Dwa lata później, w 2019 roku firma sięgnęła po 5. miejsce w zestawieniu opracowanym przez Instytut Energii Odnawialnej, jako firma z jednym z najlepszych wyników pod względem zainstalowanej mocy (ponad 11 MW).

O sporym zainteresowaniu usługami firmy może świadczyć imponująca lista dotychczas wykonanych instalacji fotowoltaicznych, które znajdziemy nie tylko w całej Polsce, ale też m.in. w Niemczech, Danii czy Wielkiej Brytanii.

OZE Biomar - realizacje

Źródło: oze-biomar.pl

Co sprawia, że klienci sięgają po rozwiązanie jakim jest Biomar fotowoltaika?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

OZE Biomar – co znajdziecie w ofercie?

Jednym z argumentów za skorzystaniem z usług OZE Biomar z pewnością może być ciekawie skonstruowana, szeroka oferta. Uwzględnia ona szereg ekologicznych rozwiązań z zakresu OZE i nie tylko, takich jak:

 • instalacje fotowoltaiczne – główną osią działalności firmy jest oczywiście fotowoltaika. Przy czym OZE Biomar zajmuje się nie tylko realizowaniem mikroinstalacji dla Prosumentów, ale również projektowaniem i budową farm fotowoltaicznych.
 • pompy ciepła – w swojej ofercie wykonawca posiada również urządzenia idealnie komponujące się z fotowoltaiką, jakimi są pompy ciepła. Korzystając z energii wypracowanej przez instalację, generują one ciepło przydatne do ogrzewania budynku lub ciepłej wody użytkowej. W efekcie, połączenie jakim jakim są panele fotowoltaiczne z pompą ciepła daje nam darmowe ogrzewanie.
 • magazyny energii – które są idealnym uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznej, zapewniającym niezależność i bezpieczeństwo energetyczne gospodarstwom domowym i firmom.
 • stacje ładowania samochodów elektrycznych – OZE Biomar oferuje również budowę infrastruktury niezbędnej do rozwijania elektromobilności, w postaci ładowarek EV sprzężonych z instalacją fotowoltaiczną.

Zakres proponowanych ekologicznych produktów i usług jest zatem szeroki. My skupimy się jednak na fotowoltaice Biomar. Jakie urządzenia są w ofercie? Kto może z niej skorzystać?

Biomar Fotowoltaika – szczegóły współpracy

Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne od OZE Biomar to są one kierowane przede wszystkim do trzech głównych typów klientów:

 • rolnikówfotowoltaika dla rolnika od OZE Biomar uwzględnia projekt i montaż paneli fotowoltaicznych dopasowanych do specyficznych potrzeb gospodarstw rolnym. Moduły oferowane przez firmę są odporne m.in. na opary solankowe i amoniak, których wysokie stężenia obecne na obszarach rolnych mogą zniszczyć nieprzystosowane urządzenia.
 • przedsiębiorców – wykonawca ma też spore doświadczenie we wdrożeniach fotowoltaiki dla firm. Referencje w tym zakresie wystawiła m.in. firma Rockwool, Brenen Polska, Kurland GmbH, Rolpol czy Bałtykgaz. Warto podkreślić, że realizowany projekty obejmowały nie tylko mikroinstalacje do 50 kWp, ale również instalacje o mocy kilkuset megawatopików – przykładem może być farma o mocy 600 kWp dla firmy Rolpol.
 • gospodarstw domowych – to jedna z najliczniejszych grup klienckich, zarówno w firmie OZE Biomar jak i w przypadku konkurencji. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Dzięki licznym dotacjom i spadkom cen, fotowoltaika dla domu jest w zasięgu ręki niemal każdego gospodarstwa domowego.

Podzespoły wykorzystywane przez OZE Biomar w instalacjach PV to urządzenia znane i cenione na rynku. Jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne to firma polega przede wszystkim na modułach takich marek jak: JA Solar czy Selfa (zajmujących wysokie miejsca w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych), ale także Aleo (urządzenia produkowane w Niemczech, z gwarancją produktową od 12 do 25 lat).

W przypadku falowników, firma pracuje na urządzeniach od liderów branży, takich jak SolarEdge, Fronius czy Sofar. Dostępne są również inwertery Afore czy KACO.

W ramach oferowanych usług zyskujecie sporo, bo:

 • bezpłatny audyt fotowoltaiczny,
 • dobór, projekt i wykonanie kompletnej instalacji fotowoltaicznej – również w zestawie z pompą ciepła, magazynem energii czy ładowarką EV,
 • prace przeprowadzone przez ekipy monterskie należące do OZE Biomar,
 • pomoc w uzyskaniu wybranej formy finansowania – firma zapewnia również kredyt czy leasing dedykowany dla swoich klientów,
 • przygotowanie pełnej dokumentacji i zgłoszenie elektrowni w OSD,
 • gwarancje na urządzenia i wykonanie,
 • przeglądy w cenie elektrowni słonecznej,
 • monitoring instalacji,
 • w razie konieczności – serwis fotowoltaiki i pomp ciepła.

Farmy fotowoltaiczne od OZE Biomar

Jak wspominaliśmy, OZE Biomar działa również jako deweloper farm fotowoltaicznych. Usługi oferowane są w formule “pod klucz”, a zatem obejmują:

 • uzyskanie niezbędnych pozwoleń i decyzji,
 • przygotowanie projektu i harmonogramu realizacji,
 • przygotowanie terenu i wykonawstwo farmy fotowoltaicznej,
 • podłączenie i uruchomienie elektrowni.

Firma może też wykonać jedynie część zadań związanych z budową farmy – weźmie na siebie m.in. kierowanie robotami, audyty i pomiary instalacji czy przygotowanie i budowę trafostacji.

Jakie realizacje OZE Biomar ma już na swoim koncie jako wykonawca farm fotowoltaicznych?

Firma współpracowała przy budowie największej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej z magazynem energii. Obiekt powstał przy zakładzie produkcyjnym firmy Almides w Nowej Wsi koło Włocławka i osiąga 340 kWp mocy. Innym przykładem może być farma o mocy 600 kWp zbudowana w Łomczewie.

OZE Biomar – ile kosztują usługi? Finansowanie

A jak Biomar fotowoltaika wypada pod względem kosztów i finansowania? Niestety, nie wiadomo. Firma, podobnie jak wielu innych wykonawców na rynku, nie udostępnia dla swoich klientów żadnego kalkulatora fotowoltaiki czy cenników.

Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, że cena fotowoltaiki to kwestia mocno indywidualna dla każdej inwestycji. Różnice w kosztach może powodować m.in.: miejsce montażu, rodzaj pokrycia dachowego czy zastosowane podzespoły.

A co z finansowaniem fotowoltaiki OZE Biomar? Tu wiadomo już więcej. Firma przygotowała dla swoich klientów kilka rozwiązań:

 • kredyt na fotowoltaikę – dedykowany dla osób fizycznych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą. Pożyczka oferowana jest na kwotę do 60.000 zł. Konkretne warunki uzależnione są do instytucji kredytującej. Biomar współpracuje w tym zakresie m.in. z Alior Bankiem (RRSO od 5,85), BNP Paribas (RRSO 5,6%) czy Santander Consumer Bankiem (RRSO 5,76%).
 • leasing fotowoltaiki – skierowany do przedsiębiorstw, wolnych zawodów, rolników czy spółek osobowych. Podobnie jak w przypadku kredyty, zasady leasingu uzależnione są od instytucji. Skorzystać można z oferty m.in. Millenium Leasing czy Idea Getin Leasing. Okres spłaty to od 48 do nawet 84 miesięcy. Wpłata początkowa już od 5%.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

OZE Biomar Fotowoltaika – zalety i wady

O firmie OZE Biomar opinie są w większości są pozytywne. Co przekłada się na taką ocenę firmy?

Zalety Biomar Fotowoltaika

Własne ekipy monterskie
Bardzo dobre urządzenia – m.in. JA Solar, Aleo, SolarEdge, Fronius
Dostępność dedykowanych form finansowania – kredyt lub leasing
Wsparcie w uzyskaniu dofinansowań ze środków publicznych
Realizacja inwestycji “pod klucz”
Szeroka oferta – możliwość uzupełnienia instalacji o pompę ciepła czy magazyn energii
Spore doświadczenie – 10 lat w branży i 150 MWp mocy zainstalowanej
Atrakcyjny program – bon na 500 zł do e-sklepu Empik

Wady Biomar Fotowoltaika

Brak danych o cenach instalacji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
OZE Biomar z racji wykonania kilku tysięcy instalacji o łącznej mocy ponad 150 MWp można uznać za jednego z liderów branży. Wykorzystywane przez firmę urządzenia (m.in. panele JA Solar czy falowniki Fronius) to jedne z lepszych sprzętów na rynku. Duży plus dla wykonawcy za przygotowanie oferty finansowania, m.in. we współpracy z BNP Paribas czy Alior Bankiem. Docenić należy też obecność w ofercie produktów i usług komplementarnych dla fotowoltaiki (pomp ciepła, magazynów energii) oraz własne ekipy montażowe. Choć brakuje informacji nawet o szacunkowych kosztach montażu, jest to oferta, którą warto wziąć pod uwagę.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Anfrzej
Anfrzej
31 sierpnia 2021 19:51

Są tacy “świetni”, że mają 0 opinii, a Pan, który miał mi przedstawić oferte zostawił tylko wizytówkę bo “im nie zależy i tak mają w pip klientów”