Pamiętajmy o Mieszkaniu dla Młodych w roku 2018

Ocena: 5 (ilość ocen: 1)

Ocena: 5
(ilość ocen: 1)

Hałas medialny, jaki powstał po ogłoszeniu zakończenia przyjmowania wniosków na rok 2016 i pierwszą pulę MdM 2017, sugerował zamrożenie dopłat. Nic bardziej mylnego. Na odbiorców czekają wciąż środki na powstające inwestycje w 2018 roku. Warto zacząć też przygotowywać się na styczeń.

Mieszkanie dla Młodych w 2018 roku

Czas biegnie nieubłaganie. 2018 rok wydaje się bardzo odległy, to w końcu za dwa lata. Nic bardziej mylnego. Mamy już połowę września, warto przeanalizować wszystkie możliwości. Może jeszcze nie jest najwięcej takich nieruchomości, ale oferty się pojawiają i czasem warto poczekać na lokal w arcyciekawej lokalizacji z odpowiednimi udogodnieniami.

Ostatni rok programu Mieszkanie dla Młodych będzie rekordowy. Do rozdysponowania będzie 762 miliony złotych. Patrząc, jak szybko rozeszły się 373 miliony z pierwszej puli MdM 2017, analitycy spodziewają się podobnego sukcesu. Co ciekawe deweloperzy przyjmują zapisy na następny rok, z możliwością sfinalizowania transakcji po styczniu. Dzięki odblokowanym środkom.

Wykorzystano dopiero pięć procent środków dostępnych w ramach MdM 2018. Kolejne dziewięćdziesiąt pięć czeka na zainteresowanych. Może warto przyjrzeć się zagadnieniu, załatwić szybciej formalności i na spokojnie bez dużej konkurencji rozpocząć drogę po własne m.

Program MdM i przepis na sukces

Pierwsze dwa lata program nie cieszył się znaczącym zaufaniem. Z jednej strony dopiero startował, z drugiej wymagania, jakie były stawiane przed potencjalnymi zainteresowanymi były wygórowane. W obecnej chwili, z dofinansowania mogą skorzystać rodziny jak i single czy związki partnerskie. Wysokość dofinansowania zależy od liczby wychowywanych dzieci. Z jedną pociechą możemy liczyć na 15% wartości kredytu, z dwójką na 20%, z trójką natomiast na 30. Osoby bezdzietne uzyskają dziesięć procent. Przełomem było również dopuszczenie do programu nieruchomości z rynku wtórnego. Jest to szansa dla mniejszych miejscowości, gdzie deweloperzy zaglądają rzadko.

Z niecierpliwością czekamy na program MdM 2017, jednak nie możemy zapominać o innych możliwościach. Mieszkanie czy dom to inwestycja na lata. takiej decyzji nie można podejmować pochopnie.

Najnowsze aktualności / recenzje

  1. A jeszcze niedawno zaczynałe się wakacje, a dzisiaj rano mieliśmy 9 stopni. czas leci za szybko, dlatego nie mam z tym problemu, że zapisałem się na mdm 2018. zaraz będzie po 2017 i już będę mieszkał na swoim. trzeba się pogodzić z tym, że żyjemy za szybko a czas ucieka nam przez palce

  2. Cały ten mdm 2016 zleciał za szybko. Zanim się ogarnąłem i sprawdziłem oferty i limity dla Rzeszowa było już po ptakach. teraz się szykuję i zawalcze od stycznia. Mam już dosyć płacenia wynajmu, ile można komuś kabzę nabijać.

Dodaj komentarz