Pekao i PKO mają specjalne warunki dla osób, które nie załapały się na MdM

5 /5
(Ocen: 2)

Złożyłeś wniosek o MdM, ale nie załapałeś się na dopłatę z powodu szybkiego rozejścia się środków? Dwa banki postanowiły zadbać o swoich klientów i zaproponować im specjalne warunki.

PKO BP – niższa marża dla niedoszłych beneficjentów

Osoby, które złożyły w PKO kompletne wnioski o MdM, ale nie otrzymały pozytywnej decyzji mogą liczyć na specjalne warunki kredytu w tym banku. Warunki oferty przekazywane są klientom indywidualnie. Wedle nieoficjalnych doniesień jest to obniżona o 0,5% marża. Skorzystaj z kalkulatora kredytu hipotecznego, by zobaczyć, czy ta oferta może się równać z dopłatą. W przypadku osób, które miały otrzymać 10-15% dopłaty niższe kredytu mogą być większe niż sama dopłata.

Pekao obniża prowizję i marżę

Trochę inaczej ma wyglądać oferta w przypadku Pekao. Tu bank również ogłosił, że niedoszłym beneficjentom MdM prezentować będzie indywidualne propozycje. Wiadomo jednak, że najczęściej jest to 1% prowizji i 1,8% marży. Jest to bardzo konkurencyjna oferta, która może się mierzyć z wartością nawet wysokiej dopłaty w ostatecznym rozrachunku.

Nadal jednak są problemy z wkładem własnym

Oferty obu banków są opłacalne, nie rozwiązują jednak największego problemu osób, które nie załapały się na dopłatę. Jest nim wkład własny do kredytu. Obecnie banki wymagają 20% wartości mieszkania. Uzbieranie takiej kwoty dla osób, które najmują mieszkanie, stanowi nie lada wyzwanie. Mieszkanie dla Młodych miało zagwarantować im sfinansowanie tej sumy i spełnienie marzeń o własnych czterech kątach.

Informacje o autorze

Agnieszka Fodrowska

Specjalizuje się w tematach związanych z branżą energetyczną. Interesuje się również finansami, rynkiem nieruchomości oraz marketingiem internetowym. Oprócz tego fascynuje ją historia Wielkich Mogołów. Uwielbia psy, Moto GP, kino indyjskie i przedwojenne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments