Pertis Fotowoltaika – opinie i recenzja

Pertis to działająca od 2013 roku firma, oferująca szeroki zakres usług związanych z odnawialnymi źródłami energii. Jak przedstawia się oferta fotowoltaiki od Pertis? Kto może skorzystać z usług tego instalatora? Jak wyglądają ceny, oraz możliwości finansowania instalacji słonecznej? Przekonajmy się!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Pertis fotowoltaika – jak wygląda oferta?

W pierwszych latach swojej działalności, firma Pertis skupiała się na świadczeniu usług z zakresu projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych. Odpowiadając na zmieniające się potrzeby rynku i swoich klientów, firma rozszerzyła ofertę o kolejne elementy.  Dzisiaj na ofertę Pertis składa się:

Wszystkie usługi są realizowane przez Pertis kompleksowo – firma od początku do końca zajmuje się każdym etapem inwestycji. Oznacza to, że bez względu na to, czy interesuje nas fotowoltaika, stacja ładowania, magazyn energii czy klimatyzacja (lub też połączenie wszystkich tych elementów), Pertis zapewni nam:

  • doradztwo w zakresie doboru sprzętu i możliwości realizacji,
  • kompleksową usługę instalacji i uruchomienia,
  • wsparcie w niezbędnych formalnościach,
  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
  • opiekę posprzedażową i serwis.

Warto jeszcze dodać, że w swoich realizacjach firma Pertis stawia na urządzenia pochodzące od sprawdzonych i cenionych producentów. Przykładowo, w przypadku fotowoltaiki będą to m.in. panele fotowoltaiczne Viessmann oraz panele fotowoltaiczne Hyundai, a także falowniki: Huawei, Sofar Solar czy Fronius. Są to produkty wysokiej jakości cenione w Polsce i na całym świecie. Jeśli chodzi o magazyny energii, to firma stawia m.in. na magazyny energii Huawei.

Dla kogo jest fotowoltaika od Pertis?

Z usług Pertis mogą skorzystać klienci z całej Polski. Jednak jak zaznacza sama firma, swoje doświadczenia zdobywała nie tylko w kraju, ale również w wielu innych krajach Unii Europejskiej.

Z oferty przedsiębiorstwa może skorzystać każdy podmiot zainteresowany odnawialnymi źródłami energii, a w szczególności:

Związki wyznaniowe i kościoły – również fotowoltaika dla parafii i kościołów nie będzie stanowić dla firmy większego wyzwania.

Fotowoltaika Pertis – jak wyglądają koszty?

Firma Pertis, tak jak wielu innych wykonawców systemów OZE, nie podaje cennika oferowanych usług. W dużej mierze wynika to z bardzo indywidualnego charakteru każdej instalacji. Każda inwestycja to inne warunki montażowe, inne zapotrzebowanie na energię czy inne wymagania klienta. Sugerowane ceny mogłyby się zatem wyraźnie różnić od rzeczywistych.

Aby poznać szczegółowe warunki współpracy i ceny będzie musieli się skontaktować z przedstawicielem firmy Pertis.

Pertis fotowoltaika – krok po kroku

Jeśli zastanawiacie się jak wygląda proces montażu fotowoltaiki w Pertis, to możecie być spokojni. Jest to bardzo proste i wygląda podobnie jak w przypadku innych firm:

  • Zgłoszenie zainteresowania ofertą firmy – z pracownikami firmy możemy skontaktować się poprzez e-mail, telefon, formularz kontaktowy lub osobiście w siedzibie firmy.
  • Audyt techniczny – jest to spotkanie ze specjalistą z Pertis, dzięki któremu będzie mógł ustalić nasze zapotrzebowanie na energię oraz dobrać optymalne urządzenia.
  • Podpisanie umowy – po ustaleniu szczegółów przygotowany zostaje projekt i umowa. Po jej podpisaniu firma przejdzie do kolejnych działań.
  • Dostarczenie podzespołów i montaż – instalacja jest wykonywana we wcześniej ustalonym terminie. Pertis wykonuje montaż zazwyczaj do 14 dni od podpisania umowy.
  • Zgłoszenie instalacji – formalności związane z tym krokiem, Pertis bierze na siebie.

I to tyle! Po wymianie przez operatora sieci licznika na dwukierunkowy fotowoltaika zacznie produkować dla Was energię ze słońca!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki Pertis

Opinie użytkowników na temat fotowoltaiki Pertis są różne, choć tych pozytywnych nie brakuje.

Zalety fotowoltaiki Pertis

Doświadczenie pracowników firmy – firma działa od 2013 roku
Szeroka oferta usług i produktów
Kompleksowe podejście do każdej inwestycji
Podzespoły pochodzące od zaufanych wykonawców
Wsparcie w pozyskaniu dofinansowania

Wady fotowoltaiki Pertis

Ograniczona ilość informacji na temat zasad współpracy

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Firma Pertis posiada wieloletnie doświadczenie w realizowaniu usług z sektora OZE. Na plus należy jej zaliczyć kompleksową ofertę uwzględniającą m.in. fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii czy stacje ładowania. W swoich instalacjach Pertis wykorzystuje podzespoły od cenionych producentów, takich jak Viessmann, Hyundai, Fronius czy Huawei. Wadą jest fakt, że oferta usług nie została zbyt szczegółowo przedstawiona na stronie wykonawcy.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments