Pertis Fotowoltaika – opinie i recenzja

Pertis jest firmą, która od kilku lat zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych. Firma działa w większości województw w Polsce, jednak nie wszystkich. Jak przedstawia się oferta fotowoltaiki od Pertis? Kto może skorzystać z usług tego instalatora? Jak wyglądają ceny, oraz możliwości finansowania instalacji słonecznej? Przekonajmy się!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Pertis fotowoltaika – jak wygląda oferta?

Pertis zajmuje się profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych od 2013 roku, w tym czasie uzyskiwała odpowiednie doświadczenie w oferowanych usługach. Firma zaznacza, że doświadczenia zdobywała nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach Unii Europejskiej. Aktualnie firma realizuje inwestycje na terenie 13 województw w Polsce, czyli w

 • Warmińsko-mazurskim,
 • Lubuskim,
 • Małopolskim,
 • Łódzkim,
 • Podkarpackim,
 • Śląskim,
 • Kujawsko-pomorskim,
 • Opolskim,
 • Dolnośląskim,
 • Pomorskim,
 • Mazowieckim,
 • Wielkopolskim,
 • Świętokrzyskim.

Instalacje fotowoltaiczne są wykonywane przez Pertis kompleksowo – firma od początku do końca zajmuje się każdym etapem powstawania projektu. Na realizację składa się:

 • audyt techniczny – pozwalający na dobranie optymalnej mocy instalacji oraz urządzeń,
 • analiza rentowności inwestycji,
 • projekt fotowoltaiki,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania,
 • montaż wykonany przez doświadczony zespół,
 • przyłączenie instalacji do sieci energetycznej,
 • obsługa gwarancyjna, serwis oraz wsparcie techniczne,
 • monitoring pracy instalacji fotowoltaicznej.

Można śmiało powiedzieć, że oferta jest dość standardowa.

Wiele firm często decyduje się na wprowadzenie do oferty dodatkowych rozwiązania OZE, które można połączyć z fotowoltaiką, jak na przykład pompy ciepła. Pertis mimo obecności na rynku od 2013 roku się na to nie zdecydował, a szkoda, bo pozwoliłoby to wykonać kompleksowo większą, złożoną instalację.

Pertis jest dystrybutorem urządzeń stosowanych w instalacjach i jak sam mówi – „dzięki temu mogą podjąć się najbardziej wymagających zleceń i są specjalistami w dostarczaniu nowoczesnych, ekologicznych technologii”.

Niestety o technologiach i urządzeniach używanych w instalacjach PV nie wiemy zbyt dużo. Jedyna informacja podana na stronie instalatora, informuje nas, że stosowane przez nich panele fotowoltaiczne są z listy Tier 1 komponentów (nie jest to wyznacznik jakości, ale kryterium oceny biznesowej producenta). W jednej z opcji dla domu jest również podany producent inwerterów – Solar Edge.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Dla kogo jest fotowoltaika od Pertis?

Zakres działania firmy jak już wcześniej wspominaliśmy, jest nieco ograniczony, za to Pertis nie ogranicza się co do klientów. Z oferty przedsiębiorstwa skorzystają:

Osoby prywatne fotowoltaika dla domu stanowi największą grupę odbiorców.

Duże, małe oraz średnie firmy fotowoltaika dla firmy pozwala ograniczyć koszty prowadzenia działalności, przez co zwiększyć rentowność firmy.

Gospodarstwa rolne fotowoltaika dla rolnika podobnie jak w przypadku przedsiębiorstw, zwiększa rentowność prowadzenia gospodarstwa. Panele słoneczne

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe – fotowoltaika w tym przypadku jest zakładana najczęściej dla części wspólnych (oświetlenie chodników, bramy itp.). Warto pamiętać, że mieszkańcy mieszkań również mogą zainstalować np. panele fotowoltaiczne na balkonie.

Pertis zaznacza, że nie są to jedyne grupy czy osoby mogące skorzystać z ich oferty. Firma rozpatrzy możliwość instalacji dla każdej chętnej osoby.

Fotowoltaika Pertis – jak wyglądają koszty?

Instalatorzy fotowoltaiki często nie podają cennika, czy narzędzi pozwalających określić cenę instalacji fotowoltaicznej. W dużej mierze wynika to z bardzo indywidualnego charakteru każdej instalacji. Mamy różne warunki montażowe, zapotrzebowanie na energię czy własne wymagania. Sugerowane ceny mogłyby zatem różnić się wyraźnie od rzeczywistych, i firmy wolą unikać nieporozumień.

Na stronie Pertis znajduje się jednak kalkulator fotowoltaiczny. Aby z niego skorzystać, wystarczy za pomocą suwaka podać średni, miesięczny rachunek za prąd. Po ustaleniu odpowiedniej kwoty dostaniemy informacje na temat zużycia prądu miesięcznie podanym w kilowatogodzinach, wymaganą wielkość instalacji oraz jej koszt.

Według kalkulatora Pertis fotowoltaika o mocy 5,28 kW kosztowałaby 23.760 zł. W przeliczeniu na 1 kW koszt instalacji wynosi 4.500 zł, co mieści się w aktualnych cenach fotowoltaiki.

Tak jak wspominaliśmy, ceny podane na stronie, mogą ostatecznie różnić się od ustalonej indywidualnie, podczas audytu technicznego.

Pertis fotowoltaika – krok po kroku

Jeśli zastanawiacie się jak wygląda proces montażu fotowoltaiki w Pertis, to możecie być spokojni. Jest to bardzo proste i wygląda podobnie jak w przypadku innych firm:

 • Zgłoszenie zainteresowania ofertą firmy – z pracownikami firmy możemy skontaktować się poprzez e-mail, telefon, formularz kontaktowy lub osobiście w siedzibie firmy.
 • Audyt techniczny – jest to spotkanie ze specjalistą z Pertis, dzięki któremu będzie mógł ustalić nasze zapotrzebowanie na energię oraz dobrać optymalne urządzenia.
 • Podpisanie umowy – po ustaleniu szczegółów przygotowany zostaje projekt i umowa. Po jej podpisaniu firma przejdzie do kolejnych działań.
 • Dostarczenie podzespołów i montaż – instalacja jest wykonywana we wcześniej ustalonym terminie. Pertis wykonuje montaż zazwyczaj do 14 dni od podpisania umowy.
 • Zgłoszenie instalacji – formalności związane z tym krokiem, Pertis bierze na siebie.

I to tyle! Po wymianie przez operatora sieci licznika na dwukierunkowy fotowoltaika zacznie produkować dla Was energię ze słońca!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki Pertis

Opinie użytkowników na temat fotowoltaiki Pertis są różne, choć tych pozytywnych nie brakuje.

Zalety fotowoltaiki Pertis

Doświadczenie pracowników firmy – firma działa od 2013 roku
Podzespoły pochodzące z Tier 1
Pomoc w uzyskaniu dofinansowań
Obsługa gwarancyjna oraz własny serwis
Udostępnienie narzędzia pozwalającego ustalić przybliżony koszt instalacji

Wady fotowoltaiki Pertis

Brak szerszych informacji na temat stosowanych podzespołów
Brak dostępności oferty na terenie całej Polski

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Pertis jest doświadczoną firmą, która wykonała już wiele instalacji fotowoltaicznych. Jak sama firma pisze, używają pewnych komponentów - problemem jest brak informacji, jakich konkretnie. Brakuje tutaj nieco innych rozwiązań OZE, które współpracowałyby z fotowoltaiką. Istotne jest to, że Pertis podejmuje się praktycznie każdej realizacji, szkoda jednak, że ich oferta nie jest dostępna w całej Polsce.
4.3
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments