PEX Pekao – zalety i wady kredytu gotówkowego

0 /5
(Ocen: 0)

Bank Pekao S.A. reklamuje pożyczkę ekspresową czyli PEX. To możliwość uzyskania aż do 200. 000 zł bez zabezpieczeń. Pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel, w tym także konsolidację posiadanych przez nas zobowiązań. Możliwość połączenia spłaty zobowiązań dotyczy zarówno kredytów i pożyczek z innych banków, jak i z firm pozabankowych.

PEX – warunki kredytu gotówkowe w Pekao

Bank Pekao S.A. wyszedł naprzeciw oczekiwań swoich klientów i zaoferował im ekspresową pożyczkę PEX z bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem. Oferta przyciąga wielu zainteresowanych ze względu na stosunkowo niskie koszty i długi okres spłaty.

Warunki w pożyczce PEX:

 • pożyczka od 1000 zł do 200 000 zł na dowolny cel bez zabezpieczeń;
 • możliwość odroczenia spłaty raty o 3 miesiące;
 • okres kredytowania aż 7 lat;
 • możliwość konsolidacji swoich zobowiązań;
 • brak konieczności posiadania konta w banku Pekao S.A.;
 • swoboda wyboru dnia spłaty raty;
 • ubezpieczenie nie jest obligatoryjne;
 • brak prowizji za wcześniejszą spłatę zobowiązania.

Kredyt gotówkowy PEX – dla kogo?

Z propozycji banku może skorzystać każdy, pełnoletni obywatel Polski, co więcej, nie trzeba posiadać rachunku bankowego w Pekao S.A. Oczywiście posiadanie rachunku w tym Banku zdecydowanie ułatwi nam proces wnioskowania o pożyczkę, a tym samym skróci czas oczekiwania. Dzieje się tak, gdyż osoby posiadające w Banku Pekao S.A. rachunek Eurokonto, na który regularnie wpływają dochody z tytułu wynagrodzenia czy emerytury.

Nowi klienci nie muszą przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, wystarczy jedynie dowód osobisty. Jeśli myślisz o pożyczce z okresem spłaty dłuższym niż okres trwania Twojej umowy z pracodawcą – Bank Pekao S.A. rozpatrzy także Twój wniosek. Oczywiście w takiej sytuacji zweryfikuje Twoją historię stabilności zatrudnienia i na tej podstawie zdecyduje o udzieleniu pożyczki bądź odrzuceniu wniosku.

Koszty pożyczki gotówkowej PEX

Koszty przy założeniach:

 • całkowita kwota pożyczki 15 500 zł;
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 10,06%;
 • okres spłaty 36 miesięcy;
 • całkowity koszt kredytu 2 410,50 zł;
 • całkowita kwota do spłaty 17 910,50 zł.

(Informacja została podana wg. stanu na dzień 03.07.2017 r. na podstawie przykładu reprezentatywnego.)

Śledząc stronę internetową banku możemy skorzystać z korzystnych promocji na pożyczkę jak np. prowizja w wysokości 1,5%. Zdecydowanie pozwoli to obniżyć koszt zobowiązania, co jak wiadomo, ma znaczny wpływ na domowy budżet.

Wymagane dokumenty do kredytu gotówkowe PEX w Pekao S.A.

Posiadając w banku Pekao S.A. rachunek Eurokonto, na które wpływa nasze wynagrodzenie lub emerytura nie musimy przedstawiać zaświadczenia o dochodach. W takiej sytuacji potrzebny będzie tylko dowód osobisty. Jeżeli nasze dochody wpływają do innego banku należy przed złożeniem wniosku przygotować dokumenty potwierdzające wysokość uzyskiwanych dochodów.

Wniosek możemy złożyć zarówno online (przez stronę banku) lub w jednym z oddziałów banku. Klienci Pekao S.A mogą wziąć pożyczkę korzystając z bankowości internetowej – Pekao24. Bank następnie sprawdza zdolność kredytową w bazach informacji gospodarczej. Gdy nie wystąpią żadne przeciwwskazania otrzymamy pozytywną decyzję kredytową. Po podpisaniu umowy i akceptacji regulaminu pieniądze zostaną od razu przelane na nasze konto.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments