Photonic GROUP Fotowoltaika – opinie i recenzja

Photonic GROUP to stosunkowo nowy, lokalny wykonawca, który zajmuje się kompleksową realizacją systemów fotowoltaicznych. Firma ma na swoim koncie już kilkaset instalacji o łącznej mocy ponad 320 kW. Kto może skorzystać z jej usług? Czym fotowoltaika Photonic GROUP wyróżnia się na rynku? Sprawdziliśmy!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Photonic GROUP – co oferuje?

Firma Photonic GROUP to niewielka firma wywodząca się z Łukowicy. Swoją działalnością, na chwilę obecną, obejmuje regiony Śląska, Małopolski, Podkarpacia oraz Świętokorzyskiego – na obsługę mogą więc liczyć kliencie z tych obszarów. Kto konkretnie?

Oferta Photonic GROUP została opracowana w taki sposób, by pasowała do szerokiego grona odbiorców. Obejmuje ona:

  • usługę projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznej “pod klucz”,
  • sprzedaż gotowych zestawów fotowoltaicznych do samodzielnego montażu – przy czym inaczej niż w przypadku większości tego typu ofert, Photonic GROUP oprócz podzespołów zapewnia klientowi instrukcję montażu oraz wsparcie w formalnościach związanych z zakładem energetycznym (firma załatwia wszelkie formalności). Dzięki temu na zestaw obowiązuje niższa, 8% stawka VAT.
  • dobór pompy ciepła odpowiedniej do zapotrzebowania inwestora – na stronie firmy znajduje się prosty formularz dedykowany ustaleniu zapotrzebowania na ciepło i wielkości pompy.

Photonic Group – oferta na fotowoltaikę

Przyjrzyjmy się jednak bliżej kompleksowej usłudze realizacji fotowoltaiki, uwzględniające projekt i wykonanie instalacji. Na co można liczyć decydując się na to rozwiązanie w firmie Photonic GROUP?

W ramach współpracy z wykonawcą inwestor otrzymuje pełen pakiet usług, a zatem:

  • projekt instalacji dopasowany do potrzeb klienta, wraz z symulacją możliwych uzysków oraz wizualizacją,
  • wsparcie w uzyskaniu środków na realizację przedsięwzięcia – zarówno ze źródeł komercyjnych, jak i publicznych dotacji,
  • montaż instalacji wykonany przez certyfikowanych wykonawców – na swoje usługi firma daje 5 lat gwarancji,
  • pomoc w zakresie podłączenia instalacji fotowoltaicznej do sieci,
  • możliwość ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej wraz z domem.

Powyższe usługi są oferowane w ramach trzech pakietów, dedykowanych klientom o różnych potrzebach.

Wersja Standard to rozwiązanie dla osób, które stawiają na optymalizację kosztów. Oferowane w tym pakiecie panele fotowoltaiczne i inwerter posiadają minimum 10 lat gwarancji produktowej i 25 lat gwarancji wydajnościowej.

Wersja Premium skierowana jest do osób, które szukają wysokiej wydajności oraz kompleksowych rozwiązań. W tym przypadku w ofercie są wysokowydajne podzespoły z opcją Smart Home.

Wersja Extreme to natomiast zestaw podzespołów do zadań specjalnych. W jego skład wchodzą m.in. optymalizatory, które umożliwiają wydajną pracę instalacji, nawet w niesprzyjających warunkach (np. przy częściowym zacienieniu).

Pakiety fotowoltaiki Photonic Group

Źródło: photonicgroup.pl

W swoich instalacjach firma wykorzystuje m.in. inwertery Growatt, Fronius, SolarEdge, Sofar, GoodWe oraz moduły fotowoltaiczne takich marek jak m.in. LONGi, Risen, Jinko, JA Solar, Sharp, Sunpower czy LG (zajmujących wysokie miejsca w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych).

Z usług Photonic GROUP może skorzystać każdy, przy czym oferta skupia się przede wszystkim na osobach fizycznych, przedsiębiorstwach oraz rolnikach. Poniżej, znajdziecie przykładowe realizacje wykonane przez firmę.

Photonic GROUP - realizacje.

Źródło: photonicgroup.pl

Fotowoltaika Photonic GROUP – ile kosztuje? Cena, metody finansowania

Czas przyjrzeć się jednej z kluczowych kwestii związanych z realizacją inwestycji w fotowoltaikę, a mianowicie cenom instalacji. Ile kosztuje fotowoltaika Photonic GROUP?

Niestety, podobnie jak wiele innych firm fotowoltaicznych działających na rynku, wykonawca nie przygotował dla swoich klientów cennika instalacji ani narzędzia do oszacowania potencjalnych wydatków.

Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, że koszt instalacji jest uzależniony od czynników takich jak: wielkość instalacji, rodzaj inwestora, typ wykorzystywanych urządzeń czy miejsce montażu. Kwestie te są indywidualne dla każdego inwestora, dlatego oszacowanie kosztów przez analizą warunków montażowych byłoby bardzo trudne i mogłoby nie oddawać faktycznych wydatków, które będzie trzeba ponieść.

W materiałach firmy można znaleźć jednak przykładowe ceny instalacji Photonic GROUP:

  • zestaw do samodzielnego montażu o mocy 5,1 kW bez usługi montażu i w promocji kosztowałby Was 15.890 zł brutto z uwzględnieniem 8% VAT-u. Daje to ok. 3.178 zł w przeliczeniu na 1 kWp.
  • przykładowa instalacja o mocy 5,2 kW z usługą montażu kosztowałaby natomiast ok. 22.400 zł brutto, co w przeliczeniu daje około 4.307 zł za 1 kWp.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że przeciętne rynkowe stawki za instalację fotowoltaiczną wahają w granicach od ok. 4.000 do ok. 6.500 zł za 1 kWp, oferta może więc wyglądać interesująco.

Warto jeszcze dodać, że Photonic GROUP w ramach usług zapewnia swoim klientom opcję finansowania w dogodnej formie:

Jak już wspominaliśmy wcześniej, wykonawca pomoże również w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki.

Photonic GROUP – etapy inwestycji

Zastanawiacie się jak skorzystać z przygotowanej oferty? Mamy dla Was dobre wieści. Procedura jest krótka i nieskomplikowana.

Pierwszy krok to tzw. audyt fotowoltaiczny, podczas którego przedstawiciele firmy sprawdzą czy i jaka instalacja może zostać zamontowana w wybranym przez Was miejscu. By jak najlepiej dobrać zestaw, specjaliści będą potrzebowali informacji m.in. na temat wysokości rachunków za prąd.

Na podstawie uzyskanych danych powstanie projekt, uwzględniający lokalne uwarunkowania montażowe. To również na tym etapie zostaną Wam zaproponowane konkretne urządzenia, a co za tym idzie – otrzymacie kosztorys inwestycji. Firma Photonic GROUP zapewnia też wizualizację rozmieszczenia instalacji.

Jeśli zaproponowane warunki Wam będa odpowiadać, będzie mogli podpisać umowę. Po tym nastąpi montaż instalacji. W zależności od mocy czy zaawansowania instalacji, może to potrwać od jednego do kilku dni.

Po wykonanych pracach firma wypełni za Was formalności związane z przyłączeniem instalacji do sieci. Pomoże też w uzyskaniu dofinansowania.

Jako że firma zapewnia Wam 3-letnią gwarancję, po zakończeniu prac możecie liczyć na wsparcie techniczne.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Photonic GROUP Fotowoltaika – zalety i wady

Co może wpływać na opinie o Photonic GROUP? Jakie są plusy i minusy oferty wykonawcy? Oto najważniejsze z nich:

Photonic GROUP – zalety

Godne zaufania podzespoły
Kompleksowa oferta zawierająca m.in. pompy ciepła
3-letnia gwarancja na usługi
Dostępność opcji finansowania za pomocą kredytu i leasingu
Wsparcie w uzyskaniu dotacji i w formalnościach przyłączeniowych
Opcja ubezpieczenia instalacji
Usługi uzupełniające – np. mycie paneli

Photonic GROUP – wady

Krótki staż w branży
Brak szerszych danych na temat kosztów inwestycji

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Photonic GROUP to lokalny wykonawca zapewniający swoim klientom warunki nie gorsze niż więksi konkurenci. W swoich instalacjach wykorzystuje urządzenia znane i cenione na rynku, dopasowując ich konfigurację do potrzeb inwestora. Na plus należy zaliczyć 5-letnią gwarancję na montaż, opcję ubezpieczenia instalacji oraz wsparcie w uzyskaniu środków - z kredytu, leasingu lub dotacji. Nawet pomimo krótkiego stażu w branży, ofertę warto wziąć pod uwagę.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments