Pierwsza umowa podpisana z Białą Podlaską!

12 grudnia 2016 to ważna data dla programu Mieszkanie Plus. W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, w obecności wicepremiera Mateusza Morawieckiego podpisano pierwszą umowę inwestycyjną. Sygnatariuszami był BGK Nieruchomości i prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Charakterystyka inwestycji Mieszkanie+

Pierwsze objęte programem miasto wybuduje trzy bloki, w których swoje wymarzone cztery kąty otrzyma 186 rodzin. Biała Podlaska wzięła sprawy w swoje ręce i była pierwszym samorządem, który w województwie lubelskim podpisał list intencyjny. Lokalizacja wybrana dla programu jest ciekawa, mieszkania powstaną na rozwijającym się osiedlu. Działka przy ul. Jana II Kazimierza i Jana III Sobieskiego jest uzbrojona, a także z dostępem do drogi asfaltowej. Reasumując, już pierwsza inwestycja rozwiała większość wątpliwości defetystów. Pierwszy krok oczywiście należy do władz lokalnych, które muszą same wybrać lokalizację i przygotować odpowiednie dokumenty.

Kalisz podpisał 31 list intencyjny

W czasie konferencji „Mieszkanie Plus w samorządach” do grupy 30 samorządów chcących wziąć udział w pilotażu programu Mieszkanie Plus dołączył Kalisz. Stosowne umowy z BGK N podpisała wiceprezydent miasta Karolina Pawliczak i prezydent Grzegorz Sapiński. Lokale mają powstać na osiedlu Tyniec, przy ulicy Warszawskiej. Inwestycja może rozpocząć się już w 2017 roku, a obiektami ma zarządzać kaliski TBS.

Przypomnienie założeń programu Mieszkanie Plus

Na terenach należących do państwa rząd zamierza wybudować tanie mieszkania na wynajem. Szacuje się, że w Polsce może brakować nawet dwa miliony mieszkań. Dlatego powinna powstać sieć inwestycji, gdzie za 2,5 – 3 tys. zł. za mkw wybuduje się nieruchomości, które zapewnią godne warunki lokalowe. Czynsz ma się zamykać w przedziale 10 – 20 zł za metr. W przypadku dojścia do własności, do podstawowej kwoty zostanie doliczone 20%.

Od założeń do pierwszej umowy śledziliśmy postępy programu bardzo uważnie. Trzeba przyznać, że pomysły są realizowane konsekwentnie i jak na nasze warunki szybko. Czekamy z niecierpliwością na moment przekazania pierwszych kluczy do mieszkania uzyskanego z rządowego programu Mieszkanie Plus.

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Na portalu hipoteki.net zajmuje się kredytami hipotecznymi. Na enerad.pl wspiera nas w różnych tematach z branży finansowej. Wielbiciel książek, w których szuka inspirujących idei, dlatego tak bardzo lubi fantastykę naukową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *