piTERN Fotowoltaika – opinie i recenzja

Jeśli interesuje Was energia ze Słońca, bardzo prawdopodobne, że szukając rozwiązania dla siebie, trafiliście na ofertę piTERN. Ta wywodząca się spod Poznania firma, w branży fotowoltaicznej działa już od 2003 roku. Wtedy to rozpoczęła sprzedaż urządzeń solarnych. Obecnie, fotowoltaika piTERN to nie tylko podzespoły, ale również usługa montażu. Jak oferta wypada na tle konkurencji? Co warto o niej wiedzieć?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Eko oferta – pompy ciepła, kolektory i fotowoltaika od piTERN

piTERN przez lata zdobywała doświadczenie w branży fotowoltaicznej, najpierw w zakresie doboru i sprzedaży podzespołów, później również w montażu kompletnych instalacji. Na swoim koncie ma już tysiące zrealizowanych projektów.

Swoim klientom może zaproponować:

  • sprawdzone i cenione urządzenia fotowoltaiczne – firma pracuje m.in. na falownikach marek takich jak SMA, Fronius, Solar Edge oraz panelach fotowoltaicznych Q.Cells (które zdobyły wysokie miejsce w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych) czy Sunrise.
  • doradztwo w zakresie doboru instalacji fotowoltaicznej;
  • montaż wybranego zestawu fotowoltaicznego
  • wsparcie w formalnościach związanych z podłączeniem i uruchomieniem instalacji;
  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki – dla domu i firmy z wybranych programów rozwoju energetyki słonecznej.

Co istotne, fotowoltaika piTERN dostępna jest na obszarze całej Polski – firma wykonuje instalacje różnej wielkości i typu, dla różnych klientów. Kto konkretnie może skorzystać?

piTERN – fotowoltaika dla domu, firmy i rolnika

Firma specjalizuje się w mikroinstalacjach, czyli instalacjach fotowoltaicznych o mocy do 50 kW, montowanych na dachu budynku lub jako fotowoltaika na gruncie. Usługi instalatora skierowane są do trzech głównych grup inwestorów:

  • osób fizycznych – konsumenci to obecnie najliczniejsza grupa klientów, zarówno w portfolio firmy piTERN jak i ogólnie na rynku fotowoltaicznym. Rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika dla domu znacząco zyskuje na popularności, głównie ze względu na drożejący prąd i obecność rządowych programów dofinansowań – takich jak np. “Mój prąd”.
  • przedsiębiorstw – niższe koszty działalności, prestiż i niezależność energetyczna to z kolei zalety, które zachęcają do montażu fotowoltaiki dla firmy. Dużym argumentem za fotowoltaiką jest również możliwość skorzystania przez firmę ze statusu Prosumenta i rozliczania nadwyżek energii w ramach systemu opustów. Firmy korzystające z fotowoltaiki piTERN mogą liczyć na kompleksową usługę – bezpłatny audyt, indywidualny projekt instalacji i dobór urządzeń, wsparcie w formalnościach (uzyskaniu warunków zabudowy, analiz środowiskowych etc.), montaż oraz wsparcie serwisowe.
  • rolników – wśród realizacji wykonanych przez firmę znajduje się też spora lista gospodarstw rolnych. Fotowoltaika dla rolnika to nie tylko niższe rachunki, ale też inwestycja w przyszłość. Branża ta, jak mało która odczuwa bowiem zmiany klimatyczne. Ich postępowanie może ograniczyć jedynie podejmowanie ekologicznych inicjatyw, takich jak właśnie korzystanie z odnawialnych źródeł energii (OZE).

Kupuj taniej – piTERN fotowoltaika z Kartą Dużej Rodziny

Oferta fotowoltaiki piTERN zawiera w sobie jeszcze jeden smaczek rzadko spotykany w ofertach konkurencji. Firma bierze udział w programie zniżek dla dużych rodzin, wychowujących przynajmniej trójkę dzieci.

Posiadacze tzw. Kart Dużej Rodziny w piTERN mogą uzyskać aż 10% zniżki dla zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej dla domu.

Decydując się na usługi tej firmy możecie więc liczyć na zniżkę od kilkuset do kilku tysięcy złotych, czyli całkiem sporą. Jak do tej pory, podobny bonus znalazł się jedynie w ofercie energetycznego giganta, a konkretnie w fotowoltaice od ENEA.

Jak skorzystać z oferty piTERN Fotowoltaika?

Jak zatem w przypadku piTERN Fotowoltaika przejść od teorii do praktyki? Jak skorzystać?

W pierwszej kolejności należy skontaktować się z doradcą z firmy. Podczas spotkania (na żywo lub za pomocą wideokonferencji) ustali on szczegóły inwestycji – wymaganą moc i związany z nią koszt przedsięwzięcia.

Po zaakceptowaniu warunków i podpisaniu umowy rozpoczną się prace montażowe. W zależności od wielkości instalacji mogą one potrwać od jednego do kilku dni roboczych.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

piTERN Fotowoltaika – zalety i wady

Ostatnim etapem jest podłączenie fotowoltaiki do sieci przez zakład energetyczny. Firma piTERN wspiera swoich klientów w związanych z tym formalnościach.

I tyle. Zaledwie trzy kroki dzielą Was od taniej i ekologicznej energii ze Słońca.

Przyjrzyjmy się teraz plusom i minusom oferty. Co wyróżnia firmę wśród konkurencji? Nad czym warto byłoby jeszcze popracować? Czy w przypadku piTERN Fotowoltaika opinie klientów (często pozytywne) są słuszne?

Zalety fotowoltaiki piTERN

Spore doświadczenie – w temacie fotowoltaiki, firma działa już od 2003 roku i ma na swoim koncie ponad 2.000 instalacji wykonanych w całej Polsce (i nie tylko!)

Uznane podzespoły – wykorzystywane przez firmę marki takie jak Q.Cell, Fronius czy Solar Edge to jedne z najlepszych, dostępnych na rynku.

Dostępność promocji – firma stara się dopasowywać ofertę do potrzeb klientów i dzięki temu, osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą uzyskać zniżkę 10%

Sprawna realizacja – klienci cenią sobie czas i jakość montażu

Pomoc w formalnościach związanych z przyłączeniem instalacji i uzyskaniem dofinansowania

Wady fotowoltaiki piTERN

Pojawiają się problemy ze wsparciem pomontażowym

Brak szerszych informacji na temat warunków oferty

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
piTERN to lokalna firma, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu rozszerzyła działalność na całą Polskę. Ponad 2.000 instalacji, wykonanych dla różnych klientów oraz w różnych trybie (na gruncie i na dachu) robi wrażenie. Do zalet oferty z pewnością należy zaliczyć wykorzystywane podzespoły - z takich samych, renomowanych urządzeń korzysta większość firm instalacyjnych. Plusem z pewnością jest też fakt, że firma wspiera swoich klientów w formalnościach z Zakładem Energetycznym oraz uzyskaniem środków z rządowych programów. To co wyróżnia fotowoltaikę piTERN to opcja uzyskania zniżki z Kartą Dużej Rodziny - to rzadki bonus. Szkoda, że w opis oferty zawiera mało szczegółów - brak w nim m.in. orientacyjnych kosztów. Tymczasem konkurencja nie śpi, a klienci przed podjęciem decyzji lubią porównywać dane. Mimo wszystko, piTERN fotowoltaika to opcja, którą warto wziąć pod uwagę.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
17 maja 2023 16:47

Przez rażące zaniedbanie pracowników firmy Pitern straciliśmy dofinansowanie w wysokości 3000 zł, za co nawet nie usłyszeliśmy słowa przepraszam, wręcz przeciwnie. Otrzymaliśmy maila w tonie agresywnym i aroganckim, bez próby wynagrodzenia nam strat. Dodatkowo bardzo długo czekaliśmy na pompę co naraziło nas na dodatkowe koszty zakupu peletu. Jako stali klienci tej firmy jesteśmy bardzo rozczarowani podejściem do klienta i całej sprawy. Nie polecamy!

Robert
Robert
22 maja 2022 02:32

Uwaga przestrzegam przed tą firmą!!!!
Są to […] dysponuje dokumentacja jak wykonała mi ta beszczelna firma oraz posiadam zdjęcia wykonania przez nich instalacji fotowoltaicznej. Zapewniali że sanajtansza firma na naszym terenie a okazalo się najdroższą i całkowicie nie kompetentną !!! Jeżeli ktoś mawziasc tę firmę proszę o kontakt mejlowy wyślę zdjęcia.Odbiory prosze robić jak tafirma robi
przez innych fachowców ci mają do tego uprawnienia.Potrafia wcisnąć dzieciom protokoły odbiory i twierdzić że inst została odebrana .Bez pisemnego upowaznienia

Komentarz edytowany przez Redakcję.

Jacek
Jacek
2 sierpnia 2022 14:16
Odpowiedz do:  Robert

Również jesteśmy poszkodowani . Dodaj opinię na google , my to zrobiliśmy. Oddaliśmy sprawę do prawnika