PKO – lider bankowości w Polsce?

5 /5
(Ocen: 1)

Lista banków cieszących się zaufaniem w Polsce jest długa i przekracza dwadzieścia instytucji. Klient ma w czym wybierać. Wraz z postępem technologicznym, bez wychodzenia z domu, może porównać wszystkie oferty, we wszystkich interesujących go miejscach. Jak sobie w tych warunkach radzi najstarszy polski bank – PKO B.P.?

Kredyt hipoteczny w PKO

Rok 2015 bank PKO B.P. zamknął z sumą aktywów na poziomie 266,94 mld zł. Oczywiście nie spoczął na laurach i podsumowanie kolejnego roku zapowiada się równie ciekawie. Cały portfel kredytów hipotecznych grupy PKO w październiku przekroczył sto miliardów złotych. Każdego miesiąca bank sprzedaje mniej więcej 1 mld kolejnych kredytów hipotecznych. Udział w rynku przekroczył 34%, co znaczy, że co trzecie zobowiązanie zaciągnięte w Polsce zostało w PKO B.P. Co ciekawe, zaciągamy też droższe, w porównaniu z rokiem ubiegłym kredyty hipoteczne, średnio na mieszkanie przeznaczaliśmy 219 tys. zł. obecnie – 235.

Hitem sprzedażowym, który tak przegonił inne banki oferujące kredyt hipoteczny jest “Własny Kąt hipoteczny”. Dzięki konsekwentnej polityce i ciekawej ofercie, ta pożyczka hipoteczna cieszy się niesłabnącą popularnością.

PKO przejmuje Raiffeisen Leasing Polska

Dzięki pozytywnej opinii UOKiK PKO może bez problemów formalnych przejąć Raiffeisen Leasing Polska. Dzięki czemu zwiększy swój udział w rynku z 7.1% do 13.3%. Mimo, że nie przekroczy dwudziestu procent, to i tak stał się niekwestionowanym liderem w kolejnym sektorze, ponieważ powstanie jeden podmiot łączący aktywa. Umowa z austriackim bankiem ma opiewać na 850 mln złotych.

Możliwość porównania wszystkich ofert kredytów hipotecznych na polskim rynku daje funkcjonalne narzędzie – kalkulator kredytu hipotecznego.

Dzięki nowym wyzwaniom i ambitnej polityce PKO B.P. nie zamierza nikomu oddać koszulki lidera. Realizacja planów i ciągłe powiększanie możliwości daje przewagę instytucji nad innymi podmiotami nakręcając konkurencję, na której zyskują przede wszystkim klienci.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments