PKP Energetyka rozpocznie sprzedaż gazu?

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

pkp-energetyka-slidePKP Energetyka podpisała umowę z Polską Spółką Gazownictwa o dystrybucję gazu. Ma to być kolejny krok do uczynienia ze spółki przedsiębiorstwa multienergetycznego, oferującego zarówno energię elektryczną, jak i gaz, czyli tak zwane dual fuel, oraz usługi dodatkowe.

Spółka wprowadza aktualnie zmiany organizacyjne oraz zmiany w modelu biznesowym, mające przygotować do wprowadzenia sprzedaży gazu. PKP Energetyka zamierza wykorzystać swój potencjał, na który składają się m.in. biura sprzedaży i obsługi w 15 największych miastach Polski oraz wieloletnie relacje z dużymi klientami m.in. z sektora produkcji oraz handlu.

„W najbliższych miesiącach uruchomiona zostanie sprzedaż dla naszych klientów. Aktualnie jesteśmy bowiem na ostatnim etapie przed startem oferty, czyli zatwierdzeniu taryfy przez Urząd Regulacji Energetyki. Po akceptacji będziemy w pełni gotowi pod względem formalno-prawnym do rozpoczęcia sprzedaży” – dodaje Wojciech Szwankowski, członek zarządu PKP Energetyka.

(źródło: pkpenergetyka.pl)

Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz