Plus Fotowoltaika – opinie i recenzja
Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?
Już nie tylko telefonia komórkowa, czyli Fotowoltaika od Plusa
Marki Plus raczej nie trzeba nikomu przedstawiać – to jedna z najlepiej znanych i najstarszych w Polsce sieci komórkowych. Od 2013 roku jej właścicielem jest Grupa Cyfrowy Polsat, należąca do Zygmunta Solorza-Żaka. Jak ogłoszono w lipcu 2020 roku, w salonach sieci będą sprzedawane usługi fotowoltaiczne.
Co warto podkreślić, dla przedsiębiorcy inwestycja w branżę energetyczną nie jest czymś nowym. Solorz kontroluje m.in. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, produkujący energię z węgla. Jednak pogarszająca się sytuacja elektrowni i ogólnoświatowe porozumienia związane z odchodzeniem od energetyki opartej na paliwach kopalnych sprawiły, że inwestor zdecydował się skupić na odnawialnych źródłach energii – OZE. Grupa energetyczna ZE PAK ma systematycznie uruchamiać kolejne zielone projekty i ostatecznie w całości przestawić się na czystą energię do 2030 roku. Jednocześnie pracownicy, zagrożeni utratą pracy z tego tytułu będą szkoleni z tematyki OZE, tak by mogli się odnaleźć w nowej rzeczywistości.
“Fotowoltaika od Plusa” to zatem jedynie część szerszej, ekologicznej strategii biznesowej prowadzonej przez spółki należące do Zygmunta Solorza-Żaka.
Plus Fotowoltaika – szczegóły oferty
W przypadku oferty “Plus Fotowoltaika” instalacje są oferowane pod marką Esoleo. Faktycznym wykonawcą będzie zaś firma Alledo – należąca do powiązanej z siecią Plus grupy Cyfrowego Polsatu. Dla klientów fotowoltaiki w Plusie przewidzianych jest pięć pakietów: MINI, MINI+, MIDI, MIDI+ i MAXI. Niestety, w opisie oferty nie przedstawiono szerszych informacji co do tego, czym się charakteryzują.
Wiadomo jednak, że w ramach obsługi, klienci mogą liczyć na:
- konsultację i darmowy audyt fotowoltaiczny,
- projekt instalacji, dopasowany do Waszych potrzeb, przedstawiony za pomocą wizualizacji,
- montaż przeprowadzony przez specjalistów z Alledo,
- pomoc w uzyskaniu środków na finansowanie inwestycji – z kredytu lub programów publicznych (np. “Czyste powietrze”),
- wsparcie w formalnościach przyłączeniowych.
Fotowoltaika od Plusa – podzespoły
Co warto wiedzieć o samej instalacji? Firma działa na panelach fotowoltaicznych Talesun. Ten chiński producent na rynku PV działa od 2010 roku, sprzedając produkty w ponad 50 krajach na całym świecie. Na moduły fotowoltaiczne od Talesun, w zależności od modelu i rodzaju, oferowana jest gwarancja produktowa, standardowo wynosząca od 10 do 12 lat (przy czym z ofertą Esoleo ma ona wynosić 15 lat) oraz liniowa gwarancja mocy na 80-85% początkowej wydajności po 25 latach. To raczej średni wynik.
Dla porównania, moduły LG zajmujące pierwsze miejsce w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych, zapewniają standardową gwarancję produktową na poziomie 15-25 lat.
W temacie falowników, fotowoltaika od Plusa postanowiła natomiast na urządzenia marki Huawei – jednego z największych producentów elektroniki użytkowej, cenionego w branży PV.

Źródło: esoleo.pl
Montaż
Jak już wspominaliśmy, prace montażowe są przeprowadzane przez firmę Alledo. Zgodnie z ofertą Esoleo dla fotowoltaiki w Plusie, przed rozpoczęciem montażu, instalacje są m.in. konsultowane z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej (w zakresie wymaganym przez prawo). Weryfikowane jest również dopuszczalne obciążenie dachu w kontekście instalacji (szczególnie przy dachach płaskich) oraz kwestie bezpieczeństwa związane z instalacją odgromową. Same prace trwają zwykle 1-3 dni, w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania inwestycji.

Źródło: esoleo.pl
Usługi dodatkowe
Co warto podkreślić, decydując się na ofertę Plusa możecie otrzymać dwa ciekawe bonusy, w cenie instalacji.
Pierwszym jest darmowe, 3-letnie ubezpieczenie fotowoltaiki od firmy Uniqa, które otrzymujemy wraz z instalacją. Przewidziane jest ono dla zestawów o mocy od 3,2 do 9,99 kW, montowanych na dachy lub gruncie. Swoim zakresem obejmuje “wszystkie szkody w ubezpieczonym mieniu powstałe wskutek zdarzeń losowych z zastrzeżeniem wyłączeń zawartych w OWU.”
Drugim dodatkiem jest karta LTE, która pozwoli na monitoring instalacji za darmo, przez 3 lata.
Fotowoltaika w Plusie – dla kogo?
Oferta fotowoltaiki od Plusa skupia się na dwóch grupach: klientach indywidualnych oraz kliencie biznesowym.
Jeśli chodzi o fotowoltaikę dla firm, to faktycznie marka Esoleo, posiada niemałe doświadczenie w tej kwestii – dla przykładu, to właśnie ten wykonawca realizuje instalacje dla 200. sklepów sieci DINO Polska. To Esoleo zajmie się też budową farmy fotowoltaicznej, która docelowo ma być o 18,5 razy mocniejsza od największej obecnie elektrowni PV w Czernikowie.
Rozczarowani nie powinni być też inwestorzy, zainteresowani fotowoltaiką dla domu. Mikroinstalacje dla gospodarstw domowych, za sprawą szeregu dotacji, mają spory udział w ogóle montowanych instalacji, tak przez Esoleo, jak i na rynku PV, jako takim.
Zgodnie z ofertą, instalator posiada też doświadczenie w realizacjach instalacji fotowoltaicznych m.in. na obiektach użyteczności publicznej (np. fotowoltaika dla szkół) czy gospodarstwach rolnych (fotowoltaika dla rolnika).
Plus Fotowoltaika – cena. Jak sfinansować inwestycję?
Przejdźmy teraz do tematu kosztów i finansowania fotowoltaiki Esoleo dla Plusa. Jakich wydatków można się spodziewać?
Jeśli chodzi o ofertę “Plus – Fotowoltaika” cena (podobnie jak w przypadku każdej innej instalacji) może zależeć od kilku różnych czynników, indywidualnych dla każdego inwestora, takich jak:
- wielkość instalacji,
- miejsce montażu,
- naliczany podatek VAT,
- zastosowane podzespoły.
Ustaleniu tych kwestii, a co za tym idzie, cennika fotowoltaiki od Plusa, służy m.in. audyt fotowoltaiczny. A zatem, szczegółowe koszty poznamy dopiero po kontakcie z firmą i ustaleniu wstępnych warunków montażu.
I choć brak informacji o orientacyjnych kosztach, nie jest niczym nowym w branży, warto podkreślić, że niektórzy wykonawcy udostępniają na swoich stronach narzędzia do ich oszacowania.
Dobra wiadomość jest jednak taka, że Esoleo pomoże Wam w uzyskaniu środków na zakup instalacji. Może to być:
- kredyt na fotowoltaikę dla konsumentów, oferowany we współpracy m.in. z Plus Bankiem (nawet 50 tys. zł, z RRSO 7,14% na okres do 240 miesięcy)
- lub leasing fotowoltaiki dla przedsiębiorców. W tym przypadku partnerem finansowym jest Millennium Leasing.
Oczywiście, Wykonawca wesprze Was również w procedurach uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki.
Fotowoltaika Plus – poradnik jak skorzystać
Zainteresowały Was warunki współpracy z Plusem i chcecie wypróbować ofertę fotowoltaiki? Mamy dla Was krótki poradnik, jak możecie tego dokonać.
1. Konsultacja
Pierwszym krokiem jest kontakt z firmą, za pomocą specjalnego formularza na stronie Plus lub Esoleo. Z wykonawcą oferty możecie też skontaktować się telefonicznie. To konieczne do ustalenia terminu wizji lokalnej, od której zaczyna się każda przygoda z fotowoltaiką.
2. Audyt
W ustalonym wcześniej, dogodnym terminie, pojawi się u Was ekspert z firmy instalacyjnej, który wykona niezbędne prace – dokona pomiarów, sprawdzi zapotrzebowanie na energię. Na podstawie tych informacji powstanie projekt instalacji i jej wycena.
3. Umowa i finansowanie
Jeśli skrojona dla Was oferta będzie Wam odpowiadać nastąpi podpisanie umowy. To również na tym etapie, firma pomoże Wam w uzyskaniu ewentualnego kredytu. Bez obaw – wszystkie formalności są po stronie Esoleo.
4. Montaż i uruchomienie
Gdy kwestie formalne zostaną dopięte na ostatni guzik, przychodzi czas na montaż. Jak zapewnia wykonawca, wszystko nie powinno potrwać dłużej niż 1-3 dni. Po zakończeniu prac, instalator w Waszym imieniu zajmie się podłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci. Gdy Zakład Energetyczny wymieni licznik na dwukierunkowy, zaczniecie produkować prąd na własne potrzeby.
Plus Fotowoltaika – zalety i wady
Na temat oferty “Plus Fotowoltaika” opinie są dość pozytywne. Co przekonuje klientów? Jakie są plusy i minusy tej opcji?
Zalety fotowoltaiki od Plusa
Ubezpieczenie fotowoltaiki w cenie instalacji na 3 lat
Internet LTE do monitoringu instalacji na 3 lata za darmo
15 lat technicznego wsparcia pomontażowego
Sprawny montaż instalacji
Pomoc w uzyskaniu finansowania
Niezłe podzespoły
Wady fotowoltaiki od Plusa
Minimalna ilość informacji na temat warunków oferty
Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą
Brak własnych ekip montażowych – korzystanie z usług różnych podwykonawców
Świetna recenzja. Bardzo dziękuję.