Plus Fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

Plus Fotowoltaika - jak mogłaby wyglądać przykładowa instalacja.
Fotowoltaika to obecnie jeden z najopłacalniejszych sektorów – nie tylko OZE, ale i całej gospodarki. Branża PV w Polsce radziła sobie i nadal radzi doskonale, nawet pomimo perturbacji związanych z koronawirusem i przerwami w dostawach komponentów. Nic więc dziwnego, że Zygmunt Solorz zdecydował się na inwestycję w energetykę słoneczną. Od II połowy 2020 roku dla sieci Plus fotowoltaika stała się kolejnym elementem oferty. Jakie są szczegóły współpracy? Czy fotowoltaika od Plusa zapewnia coś więcej niż konkurencja?

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Już nie tylko telefonia komórkowa, czyli Fotowoltaika od Plusa

Marki Plus raczej nie trzeba nikomu przedstawiać – to jedna z najlepiej znanych i najstarszych w Polsce sieci komórkowych. Od 2013 roku jej właścicielem jest Grupa Cyfrowy Polsat, należąca do Zygmunta Solorza-Żaka. Jak ogłoszono w lipcu 2020 roku, w salonach sieci będą sprzedawane usługi fotowoltaiczne.

Co warto podkreślić, dla przedsiębiorcy inwestycja w branżę energetyczną nie jest czymś nowym. Solorz kontroluje m.in. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, produkujący energię z węgla. Jednak pogarszająca się sytuacja elektrowni i ogólnoświatowe porozumienia związane z odchodzeniem od energetyki opartej na paliwach kopalnych sprawiły, że inwestor zdecydował się skupić na odnawialnych źródłach energii – OZE. Grupa energetyczna ZE PAK ma systematycznie uruchamiać kolejne zielone projekty i ostatecznie w całości przestawić się na czystą energię do 2030 roku. Jednocześnie pracownicy, zagrożeni utratą pracy z tego tytułu będą szkoleni z tematyki OZE, tak by mogli się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

“Fotowoltaika od Plusa” to zatem jedynie część szerszej, ekologicznej strategii biznesowej prowadzonej przez spółki należące do Zygmunta Solorza-Żaka.


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Plus Fotowoltaika – szczegóły oferty

W przypadku oferty “Plus Fotowoltaika” instalacje są oferowane pod marką Esoleo. Faktycznym wykonawcą będzie zaś firma Alledo – należąca do powiązanej z siecią Plus grupy Cyfrowego Polsatu. Dla klientów fotowoltaiki w Plusie przewidzianych jest pięć pakietów: MINI, MINI+, MIDI, MIDI+ i MAXI. Niestety, w opisie oferty nie przedstawiono szerszych informacji co do tego, czym się charakteryzują.

Wiadomo jednak, że w ramach obsługi, klienci mogą liczyć na:

 • konsultację i darmowy audyt fotowoltaiczny,
 • projekt instalacji, dopasowany do Waszych potrzeb, przedstawiony za pomocą wizualizacji,
 • montaż przeprowadzony przez specjalistów z Alledo,
 • pomoc w uzyskaniu środków na finansowanie inwestycji – z kredytu lub programów publicznych (np. “Czyste powietrze”),
 • wsparcie w formalnościach przyłączeniowych.

Fotowoltaika od Plusa – podzespoły

Co warto wiedzieć o samej instalacji? Firma działa na panelach fotowoltaicznych Talesun. Ten chiński producent na rynku PV działa od 2010 roku, sprzedając produkty w ponad 50 krajach na całym świecie. Na moduły fotowoltaiczne od Talesun, w zależności od modelu i rodzaju, oferowana jest gwarancja produktowa, standardowo wynosząca od 10 do 12 lat (przy czym z ofertą Esoleo ma ona wynosić 15 lat) oraz liniowa gwarancja mocy na 80-85% początkowej wydajności po 25 latach. To raczej średni wynik.

Dla porównania, moduły LG zajmujące pierwsze miejsce w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych, zapewniają standardową gwarancję produktową na poziomie 15-25 lat.

W temacie falowników, fotowoltaika od Plusa postanowiła natomiast na urządzenia marki Huawei – jednego z największych producentów elektroniki użytkowej, cenionego w branży PV.

Podzespoły w ofercie Plus Fotowoltaika.

Źródło: esoleo.pl

Montaż

Jak już wspominaliśmy, prace montażowe są przeprowadzane przez firmę Alledo. Zgodnie z ofertą Esoleo dla fotowoltaiki w Plusie, przed rozpoczęciem montażu, instalacje są m.in. konsultowane z rzeczoznawcą do spraw ochrony przeciwpożarowej (w zakresie wymaganym przez prawo). Weryfikowane jest również dopuszczalne obciążenie dachu w kontekście instalacji (szczególnie przy dachach płaskich) oraz kwestie bezpieczeństwa związane z instalacją odgromową. Same prace trwają zwykle 1-3 dni, w zależności od wielkości i stopnia skomplikowania inwestycji.

Fotowoltaika od Plusa - montaż.

Źródło: esoleo.pl

Usługi dodatkowe

Co warto podkreślić, decydując się na ofertę Plusa możecie otrzymać dwa ciekawe bonusy, w cenie instalacji.

Pierwszym jest darmowe, 3-letnie ubezpieczenie fotowoltaiki od firmy Uniqa, które otrzymujemy wraz z instalacją. Przewidziane jest ono dla zestawów o mocy od 3,2 do 9,99 kW, montowanych na dachy lub gruncie. Swoim zakresem obejmuje “wszystkie szkody w ubezpieczonym mieniu powstałe wskutek zdarzeń losowych z zastrzeżeniem wyłączeń zawartych w OWU.”

Drugim dodatkiem jest karta LTE, która pozwoli na monitoring instalacji za darmo, przez 3 lata.

Fotowoltaika w Plusie – dla kogo?

Oferta fotowoltaiki od Plusa skupia się na dwóch grupach: klientach indywidualnych oraz kliencie biznesowym.

Jeśli chodzi o fotowoltaikę dla firm, to faktycznie marka Esoleo, posiada niemałe doświadczenie w tej kwestii – dla przykładu, to właśnie ten wykonawca realizuje instalacje dla 200. sklepów sieci DINO Polska. To Esoleo zajmie się też budową farmy fotowoltaicznej, która docelowo ma być o 18,5 razy mocniejsza od największej obecnie elektrowni PV w Czernikowie.

Rozczarowani nie powinni być też inwestorzy, zainteresowani fotowoltaiką dla domu. Mikroinstalacje dla gospodarstw domowych, za sprawą szeregu dotacji, mają spory udział w ogóle montowanych instalacji, tak przez Esoleo, jak i na rynku PV, jako takim.

Zgodnie z ofertą, instalator posiada też doświadczenie w realizacjach instalacji fotowoltaicznych m.in. na obiektach użyteczności publicznej (np. fotowoltaika dla szkół) czy gospodarstwach rolnych (fotowoltaika dla rolnika).

Plus Fotowoltaika – cena. Jak sfinansować inwestycję?

Przejdźmy teraz do tematu kosztów i finansowania fotowoltaiki Esoleo dla Plusa. Jakich wydatków można się spodziewać?

Jeśli chodzi o ofertę “Plus – Fotowoltaika” cena (podobnie jak w przypadku każdej innej instalacji) może zależeć od kilku różnych czynników, indywidualnych dla każdego inwestora, takich jak:

 • wielkość instalacji,
 • miejsce montażu,
 • naliczany podatek VAT,
 • zastosowane podzespoły.

Ustaleniu tych kwestii, a co za tym idzie, cennika fotowoltaiki od Plusa, służy m.in. audyt fotowoltaiczny. A zatem, szczegółowe koszty poznamy dopiero po kontakcie z firmą i ustaleniu wstępnych warunków montażu.

I choć brak informacji o orientacyjnych kosztach, nie jest niczym nowym w branży, warto podkreślić, że niektórzy wykonawcy udostępniają na swoich stronach narzędzia do ich oszacowania.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że Esoleo pomoże Wam w uzyskaniu środków na zakup instalacji. Może to być:

 • kredyt na fotowoltaikę dla konsumentów, oferowany we współpracy m.in. z Plus Bankiem (nawet 50 tys. zł, z RRSO 7,14% na okres do 240 miesięcy)
 • lub leasing fotowoltaiki dla przedsiębiorców. W tym przypadku partnerem finansowym jest Millennium Leasing.

Oczywiście, Wykonawca wesprze Was również w procedurach uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki.

Fotowoltaika Plus – poradnik jak skorzystać

Zainteresowały Was warunki współpracy z Plusem i chcecie wypróbować ofertę fotowoltaiki? Mamy dla Was krótki poradnik, jak możecie tego dokonać.

1. Konsultacja

Pierwszym krokiem jest kontakt z firmą, za pomocą specjalnego formularza na stronie Plus lub Esoleo. Z wykonawcą oferty możecie też skontaktować się telefonicznie. To konieczne do ustalenia terminu wizji lokalnej, od której zaczyna się każda przygoda z fotowoltaiką.

2. Audyt

W ustalonym wcześniej, dogodnym terminie, pojawi się u Was ekspert z firmy instalacyjnej, który wykona niezbędne prace – dokona pomiarów, sprawdzi zapotrzebowanie na energię. Na podstawie tych informacji powstanie projekt instalacji i jej wycena.

3. Umowa i finansowanie

Jeśli skrojona dla Was oferta będzie Wam odpowiadać nastąpi podpisanie umowy. To również na tym etapie, firma pomoże Wam w uzyskaniu ewentualnego kredytu. Bez obaw – wszystkie formalności są po stronie Esoleo.

4. Montaż i uruchomienie

Gdy kwestie formalne zostaną dopięte na ostatni guzik, przychodzi czas na montaż. Jak zapewnia wykonawca, wszystko nie powinno potrwać dłużej niż 1-3 dni. Po zakończeniu prac, instalator w Waszym imieniu zajmie się podłączeniem instalacji fotowoltaicznej do sieci. Gdy Zakład Energetyczny wymieni licznik na dwukierunkowy, zaczniecie produkować prąd na własne potrzeby.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Plus Fotowoltaika – zalety i wady

Na temat oferty “Plus Fotowoltaika” opinie są dość pozytywne. Co przekonuje klientów? Jakie są plusy i minusy tej opcji?

Zalety fotowoltaiki od Plusa

Ubezpieczenie fotowoltaiki w cenie instalacji na 3 lat
Internet LTE do monitoringu instalacji na 3 lata za darmo
15 lat technicznego wsparcia pomontażowego
Sprawny montaż instalacji
Pomoc w uzyskaniu finansowania
Niezłe podzespoły

Wady fotowoltaiki od Plusa

Minimalna ilość informacji na temat warunków oferty
Brak możliwości oszacowania kosztów przed kontaktem z firmą
Brak własnych ekip montażowych – korzystanie z usług różnych podwykonawców

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Fotowoltaika od Plusa, to rozwiązanie, które w niewielu aspektach różni się od konkurencji. Wyjątek stanowią bonusy w postaci 3-letniego ubezpieczenia instalacji i internetu LTE w cenie instalacji. W pozostałych kwestiach oferta wygląda standardowo. Mamy zatem niezłe podzespoły (szczególnie, jeśli chodzi o falownik), pomoc w uzyskaniu finansowaniu i formalnościach z OSD. Tak samo jak ma to miejsce w przypadku wielu konkurencyjnych firm, fotowoltaikę w Plusie realizują podwykonawcy. A niekiedy, nawet podwykonawcy podwykonawców. Taki stan rzeczy może utrudniać utrzymanie wysokiej jakości usług. Standardowo też, koszty oferty “Plus Fotowoltaika” poznamy dopiero przy wstępnej wycenie przeprowadzanej przez Wykonawcę, a szkoda. Klienci często wolą poznać chociażby szacunkowe koszty przed kontaktem z firmą.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje się energetyką i finansami. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Ogromna fanka motoryzacji, nowych technologii i Stephena Kinga.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments