Poczta Polska dołącza do programu!

0 /5
(Ocen: 0)

Zaangażowanie państwowych spółek w rządowy program staje się faktem. Już wcześniej pisaliśmy o gruntach PKP i rozmowach z Agencją Mienia Wojskowego. Podpisane 23 maja porozumienie między Pocztą Polską a Bankiem Gospodarstwa Krajowego – Nieruchomości otwiera nowe możliwości współpracy.

Na obecnym etapie udostępniono pięć działek Poczty Polskiej, by dokonać weryfikacji gruntów. Będzie sprawdzane, czy nadają się pod inwestycje. Co ciekawe, dwie z nich zlokalizowane są w Warszawie. Występuje tam spory problem z odnalezieniem właściwych terenów, a potrzeby są ogromne. Trzecia działka jest we Wrocławiu, kolejne wyselekcjonowane miasta to Rybnik i Grudziądz. Jeżeli interesują Ciebie pozostałe miejsca, gdzie podpisano listy intencyjne, to warto sprawdzić niezależne zestawienie .

Na jakich zasadach współpraca Poczty Polskiej z programem Mieszkanie Plus?

Powstanie spółka celowa, wspólnikami będzie Poczta Polska, która przekaże grunty i BGK N, odpowiedzialny za wybudowanie obiektów. Zyski będą obopólne, Bank uzyska tereny inwestycyjne, Poczta natomiast będzie partycypować w zyskach. Obecnie tereny te rzadko generują przychód. Stabilne wpływy są nie do przeceniania.
To oczywiście nie koniec współpracy, pięć działek to dopiero początek. W kolejnych miesiącach następne grunty z zasobu Poczty Polskiej będą opiniowane. Dla firmy jest to szansa na zaistnienie w nowej dla siebie branży i dywersyfikację dochodu. Oprócz tradycyjnej działalności, świadczy również usługi kurierskie i ściśle współpracuje z Bankiem Pocztowym, którego jest głównym udziałowcem.

Jakie są priorytety współdziałania z Mieszkanie+?

Obie spółki muszą ustalić jeszcze wiele szczegółów. Od samego sposobu przeprowadzenia inwestycji po system sprawowania nadzoru nad budynkami. Bez wątpienia jednak tereny należące do Poczty Polskiej są atrakcyjne i mieszczą się w wielu bardzo ciekawych miejscach. Inwestycje Mieszkania+ to szansa dla przede wszystkim społeczności lokalnych. Budynki muszą wpisywać się w charakter miejscowości i spełnić podstawową funkcję, dostarczyć mieszkań osobom, które ich najbardziej potrzebują.

Polacy liczą, że z czasem coraz więcej interesujących gruntów będzie wciąganych do Mieszkania Plus. Program wymaga współpracy na wielu płaszczyznach. Takie sygnały dają szansę na sukces inicjatywy i realizację założeń.

Informacje o autorze

Mateusz Gwardecki

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zwolennik biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zainteresowany nowoczesną bankowością i znaczeniem pieniądza. W wolnych chwilach lubi czytać fantastykę naukową i przeszukiwać rynek idei.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments