Polacy chętniej zmieniają sprzedawcę prądu

0 /5
(Ocen: 0)

Minęła połowa roku, a więc okres wszystkich podsumowań i wstępnych prognoz. Do nich należy także monitoring Prezesa URE. Wedle najnowszych wieści – Polacy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę prądu. W kwietniu br. zmiany sprzedawcy dokonało 14144 gospodarstw domowych, podczas gdy w maju 2014 r. liczba ta wzrosła do 16018. Co ciekawe – taka sama tendencja pojawia się także odnośnie zmian sprzedawcy gazu.

Wytłumaczyć należy to tym, że rośnie świadomość konsumentów, zdecydowanych sięgać po lepsze cenowo produkty. Choć rynek prądu uwolniony został już w 2007 roku, dopiero teraz konsumenci, zwłaszcza z segmentu gospodarstw domowych, świadomie zaczęli korzystać z bonusów, jakie daje zmiana sprzedawcy. Dzieję się to między innymi dzięki takim serwisom, jak Enerad.pl.

Sprzedawcy także zaczęli ze sobą ostrzej konkurować i walczyć o klienta. Dziś, zmieniając sprzedawcę prądu można nie tylko liczyć na stałą cenę za kilowat energii elektrycznej przez cały czas trwania umowy, ale także na prezenty, jak tablet, czy np zniżki na telewizję cyfrową, zakupy lub dodatkowe punkty w programach lojalnościowych. Do gry o rynek energetyczny przystąpiły duże firmy z branży telekomunikacyjnej, jak Plus lub Orange.

Co ciekawe – zmienia się także powoli rynek gazu. Pojawiają się pierwsi chętni na zmianę sprzedawcy tego surowca. Na razie są to głównie klienci biznesowi, ale po uwolnieniu rynku, co ma nastąpić w ciągu najbliższej dekady, na pewno znajdzie się wielu chętnych na podjęcie takiej decyzji.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
kaja
kaja
31 lipca 2014 21:51

ja sie zastanawiam, analizuje oferte polskiego pradu i powaznie mysle nad zmiana, nawet nie wiedzialam do tej pory ze mma alternatywe