Pompy ciepła alpha innotec – opinie i recenzja

Choć jeszcze nie tak dawno do najpopularniejszych sposobów ogrzewania jednorodzinnych lub wielorodzinnych budynków mieszkalnych należały kominki, w których paliło się drewnem, a także kotły, wymagające dużych pokładów węgla, obecnie świat zmierza ku o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniom. Współcześnie triumfy w tej kategorii święcą różnego rodzaju pompy ciepła, a na rynku nie brakuje kolejnych producentów, oferujących rozmaite modele tych urządzeń, różniące się nie tylko wyglądem i ceną, ale także możliwościami. Przyjrzyjmy się bliżej, czym charakteryzują się pompy ciepła alpha innotec, sprzedawane przez tegoż właśnie producenta. Zapraszamy do naszej recenzji!

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła alpha innotec – komfort i technologia w najwyższej formie

Marka alpha innotec (której nazwa pisana jest właśnie w ten sposób, małymi literami) funkcjonuje na rynku od stosunkowo krótkiego czasu, bo powstała w roku 1998, jednak mimo to zwraca uwagę nie tylko stałością, ale i konsekwencją. Przez ponad 20 lat działalności, firma ta koncentruje się na jednej dziedzinie – specjalizując się wyłącznie w pompach ciepła.

Warto zwrócić uwagę także na genezę nazwy tego producenta. Człon alpha oznacza, że firma jest pierwsza, inno – nawiązuje do innowacji, natomiast tec – do technologii. Tym samym marka alpha innotec wyraźnie zaznacza, że zamierza być zawsze o krok przed konkurencją, jeśli chodzi o innowacyjne rozwiązania technologiczne. Widać to chociażby w wykorzystywaniu przez firmę przyszłościowych rozwiązań, między innymi wprowadzania do pomp ciepła naturalnych czynników chłodniczych. Jednym z nich jest R290, czyli propan – uznawany obecnie za czynnik chłodniczy przyszłości, od wielu lat stosowany jest przez tego producenta w modelach z serii alira.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła alpha innotec?

Jak wynika z prognoz, już wkrótce odnawialne źródła energii mają stać się podstawowymi systemami grzewczymi w domach. Strategia neutralności klimatycznej staje się w coraz większej liczbie państw europejskich świadomym wyborem, mającym na celu walkę o jak najdłuższy żywot naszej planety. Pompy ciepła alpha innotec doskonale wpisują się w ten trend, umożliwiając właścicielom domów dostosowanie systemu ogrzewania do jak najlepszego wykorzystywania zasobów odnawialnych, przede wszystkim powietrza.

Pompy ciepła alpha innotec to doskonałe rozwiązanie dla osób, które – decydując się na połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymiplanują osiągnąć ekologiczny, energooszczędny dom, tym samym uniezależniając się od dostawców energii elektrycznej. Pompa ciepła alpha innotec to dobry wybór dla środowiska – nie przyczyniamy się do jego zanieczyszczenia. Wynika to z faktu, że – w przeciwieństwie do tradycyjnych kotłów grzewczych – nie ma mowy o emisji jakichkolwiek szkodliwych substancji, powstałych w wyniku spalania paliwa.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada alpha innotec?

Pompy ciepła alpha innotec podzielić można na trzy podstawowe serie: alira – w skład której wchodzą powietrzne pompy ciepła, alterra – czyli pompy gruntowe, a także seria pro – przeznaczona do profesjonalnych rozwiązań. Przyjrzyjmy się zatem, czym różnią się od siebie dostępne w ramach tych serii urządzenia:

  • seria alira – to szeroki asortyment powietrznych pomp ciepła, które można ustawić wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Tym, co je wyróżnia, jest modulacja mocy (inwerter), funkcja chłodzenia aktywnego, oraz przyszłościowy, naturalny czynnik chłodniczy R290, czyli propan techniczny, który wykazuje doskonałe właściwości termodynamiczne. Pompy z serii alira są niezwykle ciche, a zarazem oferują wysokie temperatury na zasilaniu (do 70°C), dzięki czemu idealnie nadają się pod budynki modernizowane. Pompy ciepła alpha innotec z serii alira to monobloki, które można łączyć w kaskady, by uzyskać większą moc;
  • seria alterra – w tym przypadku mamy do czynienia z gruntowymi pompami ciepła, które cechują się łatwym transportem i szybką instalacją. Jeśli chodzi o te pompy ciepła, alpha innotec oferuje aż 100 różnych typów pomp gruntowych, dzięki czemu łatwo dobrać właściwy model bez względu na zastosowanie, obiekt czy też budżet klienta. Każdy z modeli serii alterra osiąga wysokie temperatury zasilania i umożliwia przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Pompy te oferują możliwość połączenia z instalacją solarną, wentylacją czy fotowoltaiką, wiele modeli wyposażone jest także w funkcję chłodzenia;
  • seria pro – w skład tej serii wchodzą zarówno pompy alira, jak i alterra, oferujące więcej możliwości. Innymi słowy, są to pompy dużej mocy do zastosowań profesjonalnych, komercyjnych czy przemysłowych, z niezwykle odporną obudową z aluminium. Zapewniają kompleksowe grzanie, aktywne chodzenie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej dla dużych obiektów.

Co istotne, ze względu na liczne udogodnienia, pompy ciepła alpha innotec opinie mają przede wszystkim pozytywne. Przyczynia się do tego z pewnością możliwość obsługi zdalnej każdej pompy ciepła tego producenta. Wystarczy bowiem skorzystać z systemu alpha web lub aplikacji dedykowanej alpha app, by z dowolnego miejsca sterować domowym urządzeniem grzewczym. Także aż 5-letnia gwarancja na sprzęt, dawana przez producenta, wpływa na pozytywne noty, jakie zbierają urządzenia tej marki.

Moc i cechy pomp ciepła alpha innotec

Tym, co rzuca się w oczy na stronie tego producenta, jest bardzo czytelne oznaczenie mocy poszczególnych urządzeń. Dzięki niemu można bez trudu dostrzec, że powietrzne pompy ciepła alpha innotec charakteryzują się mocą od 5 do nawet 31 kilowatów, natomiast gruntowe pompy ciepła od 4 do 30 kilowatów. Pompy ciepła do zastosowań profesjonalnych – jak łatwo się domyślić – wymagają o wiele większej mocy, tym samym powietrzne pompy alira pro LWP mają moc 45 kW, natomiast gruntowe pompy ciepła alterra pro SWP – 36-69 kilowatów.

Decydując się na montaż pompy ciepła alpha innotec, warto zwrócić uwagę na cechy, które wyróżniają te produkty:

  • gruntowe pompy ciepła tego producenta występują w ponad 100 wariantach, dzięki czemu łatwo dobrać idealną pompę do danego budynku, także uwzględniając budżet klienta;
  • wszystkie pompy alpha innotec umożliwiają zdalne sterowanie przez Internet, co wpływa na wygodę i komfort ich użytkowania;
  • każda pompa ciepła alpha innotec jest w stanie zapewnić ogrzewanie w domu, przyjemny chłód w czasie upałów oraz ciepłą wodę użytkową dla całej rodziny;
  • nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi. W efekcie można nie tylko zaoszczędzić pieniądze wydawane na energię elektryczną, ale też pełniej wykorzystać dostępne na wyciągnięcie ręki odnawialne źródła energii.

Pompy ciepła alpha innotec – cena

Warto mieć świadomość, że w przypadku pomp ciepła nie tylko poszczególne serie różnią się od siebie ceną, ale także dane modele występują w różnych konfiguracjach. Oznacza to, że w przypadku pompy ciepła alpha innotec cena zależy od bardzo wielu czynników. Przyjrzyjmy się bliżej, co ma wpływ na jej kształt:

  • poszczególne parametry pompy – przede wszystkim jej moc, wymiary, a także fakt, czy jest ona przeznaczona do rozwiązań domowych, czy profesjonalnych;
  • rodzaj i model pompy – istotny jest nie tylko fakt, czy mówimy o powietrznej, czy gruntowej pompie ciepła, znaczenie ma także konkretny model;
  • charakterystyka budynku – nie bez znaczenia jest fakt, jakie ogrzewanie posiadamy w domu (dlatego warto sprawdzić, który rodzaj ogrzewania elektrycznego wybrać, by się opłacało), ale również wielkość pomieszczeń oraz całego budynku, który ma być zasilany pompą ciepła. Może się bowiem okazać, że konieczne będzie zakupienie mocniejszego urządzenia lub postawienie na łączenie pomp w kaskady.

Przyglądając się natomiast przykładowym cenom, jakie charakteryzują pompy ciepła alpha innotec, sytuacja wygląda następująco: ceny powietrznych pomp ciepła rozpoczynają się od 29 tysięcy złotych – tyle przyjdzie nam zapłacić za model alira LWD 50A-HMD 1. Górna granica to 79 tysięcy zł, czyli cena modelu LW 300A-LUX 2.0. Gruntowe pompy ciepła kosztują od 22,5 tys. zł (alterra SW 42H3) do nawet 49 tys. zł (alterra WSCV 162K3, czyli pompa ciepła glikol/woda serii Compact z inwerterem ci pasywny chłodzeniem).

W przypadku serii pro za pompę ciepłą powietrze/woda alira pro LWP 450-LUX zapłacimy 150 tysięcy złotych. Tańsze są gruntowe pompy ciepła alterra pro, których cena waha się – w zależności od konkretnego modelu – od 61 do 87 tysięcy złotych.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy alpha innotec?

Tym, co charakteryzuje tę markę, jest fakt, że pompy ciepła alpha innotec sprzedawane są wyłącznie przez sieć partnerską. Oznacza to, że sprzęt ten można zakupić tylko od specjalnie przeszkolonych przez producenta instalatorów. Dzięki takiemu rozwiązaniu klient zyskuje pewność, że zakupiona pompa ciepła alpha innotec zamontowana będzie w sposób prawidłowy, a montażu podejmą się specjaliści profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem. Dodatkowym atutem jest pięcioletnia gwarancja producenta na wszystkie urządzenia oraz fakt, że klient otrzymuje dedykowaną opiekę serwisową – stworzony przez firmę alpha innotec serwis wspiera nie tylko użytkowników, ale także instalatorów, w odpowiednim wykorzystywaniu mocy drzemiącej w pompach ciepła.

Ponadto klient przed zakupem może skorzystać na stronie producenta z pomocy w doborze odpowiedniej pompy ciepła. Co więcej – urządzenia te umożliwiają darmowe sterowanie online z dowolnego miejsca na świecie, wykorzystując usługi alpha app oraz alpha web, przygotowane przez producenta.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła alpha innotec?

Zalety pomp ciepła alpha innotec:

bogaty wybór modeli, różniących się możliwościami, parametrami i ceną
możliwość równoczesnego podgrzewania ciepłej wody użytkowej
możliwość łączenia pomp w kaskady, by zyskać zestaw o większej mocy i możliwościach
zdalne sterowanie pompami ciepła dzięki alpha web i alpha app
możliwość połączenia pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi czy też ogrzewaniem podłogowym
wysokie temperatury na zasilaniu, do 70°C
szereg elastycznych rozwiązań instalacji
5 lat gwarancji w standardzie
naturalny czynnik chłodniczy R290
niezwykle cicha praca
wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w trosce o środowisko naturalne

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Marka alpha innotec od początku swojego istnienia, a więc od ponad 20 lat specjalizuje się wyłącznie w pompach ciepła. Klienci mogą wybierać pośród szerokiej oferty dostępnych modeli (m.in. powietrznych i gruntowych pomp ciepła) różniących się możliwościami i ceną. Tym co wyróżnia produkty tego producenta, to przede wszystkim dbałość o najlepsze parametry tych urządzeń grzewczych oraz ich wyjątkowy design, pasujący do każdego wnętrza. Ponadto pompy ciepła alpha innotec to wysoka jakość i solidność wykonania oraz 5 lat gwarancji w standardzie.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
22 września 2022 22:28

Mam gruntowa 7,7 kw 3 lata jestem zadowolony zero problemu puki co

Joanna
Joanna
6 sierpnia 2022 13:38

Nie polecam. Co chwile awaria ciśnienia. Za naprawę 800 zł.

Krzysztof
Krzysztof
13 czerwca 2022 22:07

Myślałem o założeniu takiej pompy ale komentarze są bardzo studzące . Skąd biorą się opinie , ze to mercedes wśród pomp ciepła ?

TOMASZ
TOMASZ
12 kwietnia 2022 15:06

Pompa LWDV 9 po 10 miesiącach pracy padła. Wymieniona płyty główne w obu jednostkach, wentylator, pompa obiegowa, jakieś inne elementy…. i nic. Nadal nie działa. Ogrzewanie tylko na grzałkach. Naprawa trwa już prawie 2 tygodnie. Miałem już 4 wizyty serwisowe, 2 serwisantów – także z Hydro Tech. Panowie: sprzęt za 40 000 tys z montażem: jakaś porażka!!!
Pozostaje grzanie farelką.

Jacek
Jacek
4 grudnia 2021 20:46

Również nie polecam pompy. Posiadam pompę LWD 90A po 7 latach użytkowania zepsuła się sprężarka. Koszty zakupu i naprawy stanowia prawie połowę wartosci nowej pompy. Lokalny autoryzowany serwisant nie potrafił przez kilka lat przyjechać na przegląd pompy a ja mam zrozumieć, że Hydro Tech nie ma wpływu na serwisanta, ponieważ to niezależny podmiot.

Wiesław
Wiesław
26 listopada 2021 20:22

Pompą ciepła CWU Alpha innotec BWP 305.
1) Niedługo po gwarancji pompa uległa uszkodzeniu / rozszczelnieniu (uszkodzony zwór rozprężny). 2) Serwis firmowy zawalony robotą i niezbyt rychliwy.
3) Długi czas oczekiwania na serwisanta ,który stwierdza usterkę (uszkodzony zawór rozprężny) i
wystawia rachunek usługa serwisowa 738 zł brutto.
4) Zaproponowane przez serwis z Konina cena naprawy kilka tysięcy złotych i termin wykonania usługi
nie do przyjęcia.
5) Wnioski:
Sprzęt wadliwy, w pompie zastosowano połączenie elementów miedzi z aluminium.
Problematyczny i drogi serwis firmowy.
Nie polecam.

Dariusz
Dariusz
8 listopada 2021 10:34

Pompa, zbiornik CWU tego producenta zepsute. Ewidentne błędy konstrukcyjne na nasz klimat.

Kamil
Kamil
28 października 2021 10:58

Pompa psuje się po gwarancji. Serwis nie umie usterki zdiagnozować i naprawić. Dziękuję nie polecam. Pompę gruntowa mamy dokładnie 6 lat i się popsuła.