Pompy ciepła Atlantic – opinie i recenzja

Projekty nowoczesnych, niskoenergetycznych domów stają się coraz popularniejsze. Kolejni deweloperzy budują osiedla domków jednorodzinnych lub w zabudowie szeregowej, wykorzystujące odnawialne źródła energii do ogrzania pomieszczeń. Poza zyskującą na znaczeniu fotowoltaiką częstym wyborem stają się także pompy ciepła, zapewniające odpowiednie ogrzewanie dla domu. Skąd jednak wiedzieć, jakiej firmy urządzenia będą dla nas odpowiednie? Jednym z producentów, którego produkty znajdziemy na polskim rynku, jest firma Atlantic. Zapraszamy do lektury recenzji pomp ciepła tej marki.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Atlantic – francuska technologia w Twoim domu

Francuska Atlantic Groupe powstała w 1968 roku i specjalizuje się w zróżnicowanych źródłach energii. Ten producent, który od wielu lat jest liderem na rynku francuskim, stale dostosowuje swój profil działalności do potrzeb rynku i klientów. W ofercie firmy Atlantic znajdują się grzejniki elektryczne, suszarki łazienkowe, a także ogrzewacze wody i zasobniki ciepłej wody użytkowej. Ponadto firma produkuje automatykę sterującą oraz wykorzystujące OZE – pompy ciepła.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Atlantic?

Powietrzne pompy ciepła Atlantic z powodzeniem można wykorzystywać zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i domów, które przechodzą modernizację. W obu sytuacjach pompa ciepła typu split, składająca się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, może być z powodzeniem zastosowana w celu dostarczania ciepła do wszystkich pomieszczeń. W zależności od powierzchni domu oraz indywidualnych wymagań użytkownika wystarczy jedynie dobrać odpowiedni model pompy ciepła, by cieszyć się możliwościami, jakie ma ona do zaoferowania.

Wszystkie modele pompy ciepła Atlantic to nowoczesne i ekologiczne sposoby na ogrzanie domu, w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji. W zależności od modelu możliwe jest także podgrzewanie ciepłej wody użytkowej dzięki wbudowanemu zbiornikowi o pojemności 190 litrów. Dzięki wbudowanemu inwerterowi pompa ciepła Atlantic może pracować także w systemie rewersyjnym, co pozwala na automatyczne przejście z trybu grzania do trybu chłodzenia lub na odwrót. Dzięki temu przez cały rok urządzenie jest w stanie gwarantować domownikom komfort na najwyższym poziomie – latem przyjemny chłód, a zimą ciepło.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Atlantic?

Na polskim rynku dostępne są cztery podstawowe modele powietrznych pomp ciepła Atlantic, które wchodzą w skład serii Extensa oraz Excelia. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej:

 • Extensa AI – urządzenie to cechuje wymiennik ciepła o bardzo dużej wydajności, który zanurzony jest w zbiorniku buforowym wykonanym ze stali nierdzewnej. Co więcej, pompa umożliwia także tzw. frost mode, czyli utrzymanie temperatury w pomieszczeniach na poziomie 7-10°C, co przydaje się zwłaszcza w okresach dłuższej nieobecności – na przykład podczas wakacji lub ferii zimowych. Niewątpliwą zaletą jest funkcja autodiagnostyki własnej. W przypadku ewentualnej usterki na wyświetlaczu urządzenia pojawi się informacja na jej temat. Zastosowanym czynnikiem chłodniczym jest R410A, a sama pompa cechuje się wysokim współczynnikiem COP;
 • Extensa AI Duo – w odróżnieniu od poprzedniego modelu, wnętrze zbiornika tej pompy zostało zabezpieczone najwyższej jakości emalią ceramiczną, by zapobiec korozji. Dodatkowo zadbano o poprawę właściwości technicznych urządzenia, udoskonalając ją za pomocą tlenku tytanu i tlenku miedzi. Extensa AI Duo wyróżnia się fabrycznie wbudowanym i zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej – zbiornik ma pojemność aż 190 litrów. Dodatkowo pompa ciepła posiada zabezpieczenia przeciwbakteryjne Anti Legionella;.
 • Extensa AI R32 (+ Duo) – główną różnicę pomiędzy modelem Extensa AI oraz Extensa AI R32 stanowi, jak łatwo się domyślić, zupełnie inny czynnik chłodniczy. Jest nim bowiem difluorometan (R32), który jest nie tylko wydajniejszy i bardziej ekologiczny, ale ma także bardzo niskie oddziaływanie na środowisko naturalne. Wynika to z faktu, że wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) dla czynnika R32 jest niemal trzy razy niższy, niż dla czynnika R410A;
 • Excelia AI Tri (+ Duo) – tym, co wyróżnia ten model pompy ciepła, jest bardzo cicha praca modułu zewnętrznego, generującego hałas na poziomie około 40 decybeli. Także w przypadku tej pompy ciepła zastosowano czynnik chłodniczy R410A, który cechuje się wysoką sprawnością i wysokim ciśnieniem pracy, a zarazem jest przyjazny dla środowiska. Model ten różni się od pompy Extensa przede wszystkim wyższą mocą grzewczą. W wersji AI Tri Duo dodatkowo znajdziemy zbiornik ciepłej wody użytkowej o pojemności 190 litrów. Współczynnik COP pompy wynosi od 4,10 do 4,30 – zależnie od mocy grzewczej wybranego przez nas modelu.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Moc i cechy pomp ciepła Atlantic

Wybierając odpowiednią dla nas pompę ciepła, zwracamy uwagę na jej zalety. Warto jednak sprawdzić, czym wyróżniają się urządzenia danej marki na tle konkurencyjnych rozwiązań, dostępnych na polskim rynku. Jeśli spojrzymy na pompy ciepła Atlantic, opinie internautów wskazują na szereg atutów, których trudno szukać u innych producentów pomp ciepła. Wśród aspektów, na które powinniśmy zwrócić w szczególności uwagę, wymienić należy następujące z nich:

 • pompy ciepła Atlantic wyposażone są w czynnik chłodniczy R410, który jest przyjazny ekologicznie (niepalny, biodegradowalny i bezfreonowy). Cechuje się on ponadto wysokim ciśnieniem pracy (w trybie grzania – około 35 bar) oraz bardzo wysoką sprawnością;
 • urządzenia tego producenta nadają się do powtórnego przetworzenia w procesie produkcji. Oznacza to, że po ich naturalnym zużyciu mogą być poddane recyklingowi;
 • pompy ciepła firmy Atlantic działają także w trybie rewersyjnym, dzięki wbudowanemu inwerterowi. Oznacza to, że zimą zapewnią nam ciepło, a latem – funkcję chłodzenia;
 • wybrane modele oferują wbudowany zbiornik c.w.u. o pojemności aż 190 litrów. Co więcej, dzięki jego specyficznej konstrukcji i usytuowaniu otrzymujemy gwarancję jego wysokiej wydajności oraz optymalny komfort użytkowania;
 • atutem pompy ciepła Atlantic jest tytanowa anoda i cyfrowy generator napięcia, który wyposażony jest we własny akumulator. Potrafi on zapewnić prawidłową pracę pompy ciepła przez 3 dni od chwili zaniku napięcia sieciowego. Dzięki temu nawet przy chwilowym braku prądu możemy liczyć na ogrzewanie w naszym domu;
 • w urządzeniach zamontowana jest sprężarka spiralna o wysokim stopniu efektywności, opakowana w izolowaną termicznie i akustycznie obudowę oraz wyposażona w system tłumienia drgań. Dzięki temu poziom hałasu jej pracy nie przekracza 45 decybeli;
 • pompy ciepła umożliwiają tryb frost mode, zapewniający utrzymywanie temperatury pomieszczenia na poziomie 7-10°C. Rozwiązanie to przydatne jest zwłaszcza w czasie wakacji, ferii zimowych oraz w innych okresach dłuższej nieobecności domowników.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że poszczególne modele dostępne są w różnych wariantach, które cechuje odmienna moc grzewcza. I tak: pompa ciepła Atlantic Extensa AI dostępna jest wyłącznie w wersji o mocy grzewczej 10 kW – zarówno w wersji podstawowej, jak i w wersji Duo ze zbiornikiem c.w.u. Modele Excelia AI Tri oraz AI Tri Duo natomiast oferują trzy różne moce grzewcze – 11 kilowatów, 14 kilowatów lub 16 kilowatów, a w wariancie AI Tri HP / AI Tri Duo HP – 15 kW lub 17 kW. Pompa ciepła Extensa AI R32 tymczasem, zarówno w wersji podstawowej, jak i Duo, dostępna jest w wersjach o mocy grzewczej 5 kilowatów, 6 kW, 8 kW lub 10 kW.

Pompy ciepła Atlantic – cena

Nie ulega wątpliwości, że wśród czynników decydujących o zakupie konkretnego modelu pompy ciepła znajduje się także kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za dane urządzenie. Warto mieć jednak świadomość tego, jakie czynniki wpływają na cenę pompy ciepła. Znaczenie ma bowiem nie tylko rozpoznawalność producenta na rynku, ale także poszczególne funkcje pompy ciepła, wyróżniające ją na tle konkurencji, a także wyrażona w kilowatach moc grzewcza urządzenia – im wyższa, tym z większą kwotą powinniśmy się liczyć.

Jak kształtują się zatem ceny w przypadku interesujących nas pomp ciepła Atlantic? Extensa AI o mocy 10 kW kosztuje 32.717 zł, natomiast w wersji Duo – ze zbiornikiem c.w.u. – koszt jej zakupu wynosi 36.697 zł. W przypadku modeli pompy ciepła Atlantic Extensa AI R32 za urządzenie o mocy 5 kW zapłacimy 25.526 zł, 6-kilowatowa pompa to wydatek rzędu 26.952 zł. Pompa o mocy 8 kW kosztuje 28.376 zł, natomiast za urządzenie o mocy grzewczej 10 kW zapłacimy 32.717 zł. W przypadku wariantu Duo zapłacimy odpowiednio 33.196 zł, 33.874 zł, 34.544 zł lub 36.697 zł.

Jeśli chodzi o pompy ciepła z serii Excelia AI Tri, za urządzenie o mocy grzewczej 11 kW zapłacimy 37.062 zł (lub 43.445 zł ze zbiornikiem c.w.u.), przy 14 kW – 38.490 zł (lub 44.802 zł z c.w.u.), a pompa o mocy 16 kW wyniesie nas 40.725 zł (47.083 zł z c.w.u.).

Wszystkie ceny są cenami brutto.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Atlantic?

Tym, na co wielu użytkowników zwraca uwagę przed zakupem pompy ciepła, jest okres gwarancji danego urządzenia. W przypadku pomp ciepła firmy Atlantic wraz z zakupem otrzymujemy 2 lata bezwarunkowej gwarancji, jaką objęte jest samo urządzenie. Dodatkowo klient otrzymuje aż 5 lat gwarancji na samą sprężarkę urządzenia oraz – w przypadku modeli z serii Duo, zapewniających ciepłą wodę użytkowa – również 5 lat gwarancji na zbiornik urządzenia.

Dodatkowo, producent ten zapewnia serwis pomp ciepła 48h. Oznacza to, że klient ma zagwarantowany profesjonalną pomoc, w przypadku której czas interwencji wynosi do 48 godzin od momentu zgłoszenia usterki. Dodatkowo użytkownikowi pompy ciepła udostępniona jest bezpłatna infolinia serwisowa, czynna w godzinach pracy biura, a także możliwość zgłoszenia i śledzenia usterki poprzez stronę internetową polskiego oddziału firmy Atlantic.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Atlantic?

Zalety pomp ciepła Atlantic:

czynnik chłodniczy R410A lub czynnik R32
wielofunkcyjność (są w stanie nie tylko grzać, ale także chłodzić i dostarczać c.w.u.)
tryb frost mode, zapewniający utrzymywanie temperatury pomieszczenia na poziomie 7-10°C
niski poziom hałasu pracy nie przekraczający 45 decybeli
wyposażenie ich w dodatkowy w zbiornik ciepłej wody użytkowej
produkowane przez renomowaną, istniejącą od lat firmę
dwuletnia bezwarunkowa gwarancja (5 lat gwarancji na samą sprężarkę)
wymiennik ciepła o bardzo dużej wydajności
bardzo ekonomiczne zużycie energii
gwarancja otrzymania i utrzymania maksymalnie komfortowej temperatury ogrzewanego pomieszczenia
funkcja autodiagnostyki własnej
cicha praca (nie przekracza 45 dB)
automatyczny bezpiecznik termiczny
bezproblemowy serwis 48h
zaawansowany programator panelu sterowania
możliwość ich recyklingu

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Atlantic Groupe już od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w zróżnicowanych źródłach energii, szczególną uwagę zwracając m.in. na funkcjonalność, wzornictwo, bezpieczeństwo, a także troskę o środowisko naturalne. Producent ten w swojej ofercie posiada również ekologiczne pompy ciepła typu powietrze-woda, które idealnie sprawdzą się zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. Co ważne, pompy ciepła Atlantic są nie tylko wielofunkcyjne (ogrzewają i chłodzą pomieszczenia oraz podgrzewają c.w.u.), ale i też ciche oraz tanie w eksploatacji. Ponadto wyróżniają się one wysokim współczynnikiem COP i komfortem (dzięki zastosowaniu najlepszej jakości komponentów i najnowszych technologii) oraz 5-letnim okresem bezwarunkowej gwarancji, jaką objęta jest sprężarka.
4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
9 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
23 marca 2023 17:26

Serwis to porażka zobaczymy jak z pracą uruchomienie trwa tygodniami

Lukas
Lukas
21 marca 2023 10:10

Firma ktoa nie potrafi zapakowac na pelete zbiornika cwu i winą obarcza kupującego.
Bezczelnie

Mariusz
Mariusz
23 grudnia 2022 07:59

Sterowanie poprzez aplikację telefonem tragiczne praktycznie nic tam nie można ustawić a koszt dodatkowo 2000 zł, głośna jednostka zewnętrzna, interfejs zrobiony nie intuicyjnie i nielogicznie drugi raz nigdy bym nie kupił. W sumie to klon Fujitsu nic z Atlantic. Serwis z tego co piszą na forach przyjeżdża po tygodniu.

Krystian
Krystian
20 grudnia 2022 15:09

Bardzo głośna, cały czas się psuję a to dopiero jej pierwszy sezon. Kontakt z Serwisem tragiczny. Nigdy więcej nic Atlantica nie kupię

Marek
Marek
4 grudnia 2022 10:34

Sa bardzo głosne

waldek
waldek
5 grudnia 2022 19:06
Odpowiedz do:  Marek

Tak potwierdzam . Mam 14 kW i jest bardzo głośna. A miała być cicha .Jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Paweł
Paweł
14 grudnia 2022 08:01
Odpowiedz do:  waldek

Reklamacja jest rozwiązaniem problemu i wymiana na nową.

Paweł
Paweł
14 grudnia 2022 08:00
Odpowiedz do:  Marek

Pompa powinna pracować bardzo cicho. Widocznie trafiłeś na wadliwy produkt. Powinieneś zareklamować u producenta.

Marek
Marek
3 grudnia 2022 16:43

Są bardzo głośne