Pompy ciepła Auer – opinie i recenzja

Pompy ciepła stały się jednym z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań służących do ogrzewania budynków. Wzrost popularności tych urządzeń jest zależny również od ich wielofunkcyjności – mogą dodatkowo ogrzewać wodę użytkową, a także służyć do chłodzenia pomieszczeń w gorące dni. Wybierając pompę ciepła do naszego zapotrzebowania, powinniśmy postawić na sprawdzonego producenta – jednym z nich jest Auer, firma która od wielu lat zajmuje się produkcją urządzeń grzewczych. Czym wyróżniają się pompy ciepła Auer? Jakie są ich największe zalety?

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Auer – sprawdzone rozwiązanie

Auer jest jedną z głównych marek zrzeszonych w Grupie Brann, która jest jednym z najlepszych producentów takich urządzeń jak:

 • pompy ciepła;
 • kotły kondensacyjne;
 • zespoły grzewcze dużych mocy;
 • folie grzewcze;
 • zbiorniki ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej.

Grupa Brann powstała w 2006 roku, w tym roku też pokazała swój pierwszy produkt na targach budowlanych we Wrocławiu – kocioł pulsacyjny marki Auer. Od tamtego czasu firma skupia się na rozwoju urządzeń grzewczych oferując często unikalne rozwiązania w tej branży. Główna siedziba Grupy Brann znajduje się w Groblicach, koło Wrocławia. Firma posiada rozbudowaną sieć sprzedaży, działająca na terenie całej Polski.

Auer oferuje pompy ciepła, wykorzystujące OZE do swojego działania. Aż do 75% energii urządzenia te czerpią z otoczenia (powietrza, wody, gruntu), pozostała część musi zostać dostarczona w postaci prądu, aby prawidłowo mógł funkcjonować jeden z elementów pompy – sprężarka. Zużycie energii pokazuje, że jest to nie tylko ekologiczne rozwiązanie (nie powoduje emisji spalin czy innych zanieczyszczeń), ale również jest to dobra inwestycja, pozwalająca obniżyć koszty eksploatacyjne.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Auer?

Oferowane przez Auer pompy ciepła są przeznaczone zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Warto również podkreślić, że służą one do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dzięki różnej mocy urządzenia te mogą zostać dopasowane zarówno do małych domków, jak i wielkich budynków komercyjnych. Pompy ciepła Auer, podobnie jak urządzenia innych producentów dobrze będą pracować z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania.

Kolejnymi plusami pomp ciepła jest możliwość współpracy:

 • z fotowoltaiką – takie rozwiązanie pozwoli jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacyjne. Dzięki panelom fotowoltaicznym, energia potrzebna do pracy pompy ciepła będzie w 100% pochodzić z OZE;
 • z innymi źródłami ogrzewania – jest to zaleta zwłaszcza w modernizowanych domach, gdzie już istniejące źródło ciepła może stanowić uzupełnienie dla pompy ciepła.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Auer?

Auer w swojej ofercie posiada dwa rodzaje pomp ciepła:

 • powietrzne pompy ciepła – są to najchętniej stosowane urządzenia w tym segmencie. Można je zamontować praktycznie w każdym budynku i nie wymagają skomplikowanych działań podczas montażu. Dodatkowo powietrzne pompy ciepła są jednym z tańszych rozwiązań w tej branży. Dostępne modele to: Auer HTi oraz Auer HRC;
 • pompa ciepła do C.W.U. – jest to rozwiązanie jedynie do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Posiada ona wbudowany zbiornik wody, wykonany ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Dostępne modele to: Auer Cylia, Auer Edel Air oraz Auer Edel Woda.

W ofercie Auer dostępne są również kotły elektryczne, kotły kondensacyjne oraz systemy kaskadowe.

Moc i cechy pomp ciepła Auer

Firma Auer przygotowała powietrzne pompy ciepła tak, aby były one w stanie pokryć różne zapotrzebowanie grzewcze. Klienci mogą wybrać spośród modeli:

 • HTi – w przypadku których dostępne są pompy ciepła o mocy: 6 kW, 8 kW, 11 kW i 14 kW;
 • HRC – tutaj dostępne są pompy o mocy: 17 kW, 20 kW, 25 kW oraz w HRC KASKADA o mocach: 50 kW, 64 kW oraz 96 kW.

Tak szeroka oferta tych urządzeń sprawia, że każdy zainteresowany powinien znaleźć coś dla siebie. Ponadto dzięki technologii pomp ciepła Auer użytkownicy mogą się cieszyć ciepłem z odnawialnych źródeł energii przez cały rok, a gdy przychodzą upalne dni – również chłodem. Najważniejszymi cechami pomp ciepła Auer są:

 • osiąganie wysokiego współczynnika COP, nawet 5,4 – przekłada się to na niższe koszty związane z użytkowaniem pompy ciepła tego producenta;
 • wprowadzenie czynnika chłodzącego R290 – charakteryzuje się on niskim potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego, poprawia współczynnik COP, a także zapewnia wyższą temperaturę w obiegu;
 • podgrzewanie wody do nawet 70°C;
 • zakres pracy w temperaturach od -20°C do +40°C – w naszych warunkach klimatycznych zapewnia to wydajną pracę przez cały rok;
 • możliwość sterowania dwoma niezależnymi obiegami – np. ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami;
 • wygodna obsługa urządzeń za pomocą wbudowanego panelu lub aplikacji mobilnej;
 • uproszczenie do minimum montażu – ułatwienie zwłaszcza dla instalatorów pomp ciepła lub osób, które same chcą się podjąć tego zadania;
 • możliwość współpracy pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, co pozwala na maksymalne obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia;
 • cicha praca produktów, która nie wpływa na komfort użytkowania;
 • obudowa, która dobrze wkomponuje się zarówno w otoczenie zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Pompy ciepła Auer – cena

Cena pomp ciepła Auer, podobnie jak w przypadku innych producentów zależy od kilku czynników:

 • źródła dolnego – powietrzne pompy ciepła będą znacznie tańsze niż gruntowe. To pierwsze rozwiązanie jest łatwiejsze w montażu, a także w wykonaniu;
 • parametrów urządzenia – czyli jego mocy, ilości pobieranej energii przez urządzenie itp.;
 • dodatkowej technologii i funkcji – tutaj cena może być wyższa między innymi przez dodatkowe sterowanie za pomocą aplikacji, lepsze wbudowane panele sterowania czy dodatkowe wbudowane grzałki.

Auer oferuje:

 • pompy ciepła do C.W.U – cena za model Cylia z 250 litrowym zbiornikiem wynosi 8.696,10 zł. Za produkt z serii Edel Woda z 200 litrowym zbiornikiem, zapłacimy 10.061,40 zł;
 • powietrzne pompy ciepła – w przypadku modelu HTi 6 kW zapłacimy w cenie promocyjnej 30.074,00 zł. Za ten sam model o mocy 11 kW, przyjdzie nam wydać już 43.849,00 zł. Ceny modeli HRC zaczynają się od 72.766,80 zł – tyle musimy wydać na model HRC – 17kW – PREMIUM+ 230V.

W celu obniżenia kosztów można ubiegać się o dofinansowanie do pompy ciepła. Ze względu na ekologiczny charakter, jest dostępnych kilka opcji:

Auer oferuje również wsparcie w ramach Dotacji Francuskiej 3.0. Obejmuje ona jednak tylko pompę ciepła HTi 8 z pilotem DS170, za którą zapłacimy 30.990,00 zł oraz kocioł pulsacyjny 20 kW.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Auer?

Auer posiada kilkadziesiąt autoryzowanych firm instalujących i serwisujących urządzenia. Oferta firmy, oprócz produkcji i sprzedaży pomp ciepła składa się również z:

 • doradztwa w wyborze systemu – osoby zainteresowane pompą ciepła Auer mogą liczyć na pomoc w wyborze optymalnego urządzenia;
 • serwisu – w skład sieci serwisowej Auer wchodzą firmy pracujące cały dzień, dzięki czemu w każdej chwili można liczyć na pomoc.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Auer?

Zalety pomp ciepła Auer:

wysoka jakość oraz wydajność
obniżenie kosztów eksploatacyjnych związanych z ogrzewaniem
zapewnienie optymalnej temperatury (chłodzenie latem – grzanie w zimne dni)
przygotowanie ciepłej wody użytkowej
prosty montaż pompy ciepła
cicha praca
możliwość połączenia z fotowoltaiką i innym źródłem ciepła
klasa efektywności energetycznej (W35°C/W55°C): A+++/A++
wygoda i komfort użytkowania
zastosowanie czynnika chłodzącego R290
brak emisji zanieczyszczeń
praca w szerokim zakresie temperatury zewnętrznej (od-20 stopni do +40)

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Auer jest jedną z czołowych firm produkujących pompy ciepła w Polsce. Ich ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania znajdą zastosowanie u różnych klientów, indywidualnych czy przedsiębiorstwach. Urządzenia te są bardzo dobrze wykonane oraz oferują najwyższą wydajność w swojej klasie. Firma ogranicza się jedynie do produkcji powietrznych pomp ciepła, czyli najczęściej stosowanych aktualnie opcji. Auer w swoich produktach stosuje czynnik chłodzący R290, czyli mający mały wpływ na efekt cieplarniany. Urządzenia te będą pracować nawet w bardzo wymagających warunkach (do -20°C) z najwyższą wydajnością. Pompy ciepła Auer są jednak rozwiązaniem, które będzie służyło użytkownikom przez wiele lat, zapewniając komfort i oszczędności związane z eksploatacją.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments