Pompy ciepła Defro – opinie i recenzja

Pompy ciepła już na dobre zagościły w naszym kraju, coraz częściej stając się technologią pierwszego wyboru, przede wszystkim w obszarach miejskich i podmiejskich. Wpływ na to ma nie tylko to, że idealnie wpisują się one w obecne trendy proekologiczne, ale i są najtańszym źródłem ogrzewania. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się zwłaszcza pompy ciepła polskich producentów. Dzisiaj pod lupę bierzemy pompy ciepła Defro.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Defro to urządzenia stworzone dla polskich warunków klimatycznych

Firma Defro to polski lider w produkcji kotłów grzewczych, kominków i piecyków na pellet (biomasę) oraz rekuperatorów „Defro AIR”. Początki działalności przedsiębiorstwa sięgają 1973 roku. Przy czym jego dynamiczny rozwój pozwolił na rozbudowanie oferty o kolejne projekty, dzięki czemu Defro jest obecnie jednym z największych producentów urządzeń grzewczych w Europie, ze 100% krajowym kapitałem. Oferta tego producenta skierowana jest do najbardziej wymagających odbiorców, którzy cenią sobie najwyższą jakość wykonania z zastosowaniem najnowszych technologii produkcji. Co ważne, firma Defro nie tylko jest producentem urządzeń, ale i też posiada własne laboratorium, biuro konstrukcyjne oraz nowoczesny park maszynowy razem z ogromnym zapleczem magazynowym. Marka Defro to następujące brandy: Defro Heating Technology, Defro Home, Defro Air i Defro Garden.

Przedsiębiorstwo to wyróżnia również nowoczesna linia produktów, kreatywne rozwiązania, a także wieloletnie doświadczenie kadry inżynierów, doradców technicznych oraz wysokokwalifikowanych pracowników. Należy tu zaznaczyć, że jest ono jednym z największych pracodawców w regionie, zatrudniającym ponad 600 osób i posiadającym ponad 1.000 punktów w Polsce jak i za granicą. Wszystko to gwarantuje stabilność i dalszy rozwój firmy. Defro ma w swojej ofercie także ekologiczne pompy ciepła powietrze-woda – Defro DHP Premium. Te energooszczędne urządzenia najnowszej generacji stworzone zostały specjalnie dla polskich warunków klimatycznych, zapewniając nie tylko niskie koszty eksploatacji, ale również komfort cieplny przez cały rok.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Defro?

Firma Defro, mogąca pochwalić się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem i rodzinnymi tradycjami, produkuje również niezawodne oraz przyjazne środowisku pompy ciepła, które doskonale sprawdzą się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach. Przy czym te bezobsługowe i ekologiczne urządzenia wykorzystujące nawet 75 proc. darmowej energii z powietrza służą do:

 • ogrzewania budynku;
 • przygotowania ciepłej wody użytkowej;
 • chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów.

Pompy ciepła Defro, podobnie jak inne niskotemperaturowe pompy ciepła najlepiej sprawdzają się w instalacjach z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania (więcej na ten temat w artykule: pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe – co warto wiedzieć). Warto tu również podkreślić, że pompy ciepła tego producenta zostały gruntownie przebadana przez naukowców z AGH.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada firma Defro?

Zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce powietrzne pompy ciepła Defro typu monoblok dedykowane są specjalnie dla polskich warunków klimatycznych (wszystko dzięki wyjątkowo wysokiemu COP szczególnie w niskich temperaturach i szerokiemu zakresowi temperatur pracy dla powietrza zewnętrznego). Co istotne, wszystkie urządzenia tego producenta od wielu już lat spełniają surowe wymagania, stawiane przez regulacje prawne w zakresie efektywności oraz ograniczania ich emisyjności. Znajdująca się w ofercie firmy pompa ciepła Defro DHP Premium zapewnia nie tylko komfort cieplny przez cały rok, ale i niskie koszty eksploatacji. W wyposażeniu standardowym pompy ciepła Defro zastosowana została najwyższej klasy sprężarka spiralna Emerson Copeland Scroll dedykowana do pracy z czynnikiem R290, a także:

 • hydromoduł wyposażony w zawór przełączający c.w.u. /c.o.;
 • grzałkę elektryczną o mocy 6 kW;
 • pompa obiegowa;
 • moduł sterujący;
 • funkcja chłodzenia;
 • moduł internet;
 • licznik energii elektrycznej.

W przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła, ich powietrzne odpowiedniki wyróżniają się szybkim i prostym montażem. Dotyczy to również pompy ciepło Defro, w przypadku której gruntownie przemyślana została konstrukcja zarówno pod względem łatwości instalacji, jak i bezpieczeństwa użytkowników. Do zadań instalatora należy bowiem jedynie podłączenie hydromodułu z instalacją grzewczą i z jednostką zewnętrzną, a następnie wpięcie wtyczki z przewodami elektrycznymi. Pompa ciepła Defro DHP Premium składa się bowiem:

 • z jednostki zewnętrznej montowanej poza budynkiem, która ma za zadanie pozyskanie ciepła z powietrza atmosferycznego, a następnie przekazanie go do budynku w celu realizacji potrzeb grzewczych. W jednostce zewnętrznej znajduje się: wentylator, sprężarka typu scroll, skraplacz, elektroniczny zawór rozprężny, sterownik obiegu chłodniczego i jeden z większych parowników wśród urządzeń w swojej klasie;
 • jednostki wewnętrznej (tzw. hydromodułu), która montowana jest w węźle grzewczym wyposażonym w sterownik odpowiadający za współpracę podzespołów i komunikację z użytkownikiem. Do zadań hydromodułu należy odebranie ciepła wytworzonego w jednostce zewnętrznej i przekazanie go do systemu grzewczego. W skład Hydromodułu HF wchodzą m.in. metalowa obudowa hydromodułu, przyłącze elektryczne i czujniki, króciec zasilania z jednostki zewnętrznej, króciec powrotu do jednostki wewnętrznej, króciec zasilania c.o. i c.w.u., króciec powrotu z obiegu c.w.u., króciec powrotu z obiegu c.o., kolorowy wyświetlacz zapewniający intuicyjny i łatwy dostęp do żądanych ustawień, króciec odpływu z zaworu bezpieczeństwa, grzałka elektryczna 6 kW, pompa obiegowa zintegrowana z zaworem trójdrogowym, zaworem bezpieczeństwa i odpowietrznikiem automatycznym, przepływomierz i sterownik hydromodułu.

Moc i cechy pomp ciepła Defro

Firma Defro ma w swojej ofercie powietrzną pompę ciepła dostosowaną do pokrycia różnego rodzaju potrzeb grzewczych. W związku z czym jej klienci mogą wybierać spośród urządzeń o następującej mocy:

 • 7,0 kW z COP wynoszącym 3,01 przy A-15 / W35 zgodnie z normą PN-EN 1451;
 • 7,6 kW z COP wynoszącym 3,15 przy A-7 / W35 zgodnie z normą PN-EN 14511;
 • 9,0 kW z COP 3,78 przy A2 / W35 zgodnie z normą PN-EN 14511;
 • 12 kW z COP 4,76 przy A7 / W35 zgodnie z normą PN-EN 14511.

Dzięki inteligentnej technice pomp ciepła tej marki ich użytkownicy mogą korzystać z odnawialnych źródeł energii w szczególnie efektywny sposób, ciesząc się najwyższym komfortem ciepła o każdej porze roku. Warto jednak podkreślić, że wśród najważniejszych cech pomp ciepła Defro wymienia się m.in.

 • osiąganie przez nią wysokiego współczynnika efektywności COP, dzięki idealnej współpracy wszystkich podzespołów, co gwarantuje niższe koszty użytkowania pompy ciepła tego producenta (im współczynnik COP jest wyższy, tym uzyskanie tej samej ilości ciepła wymaga mniejszego nakładu w postaci energii elektrycznej, za którą płaci odbiorca). Przy czym dużo uwagi przy jej konstruowaniu poświęcono uzyskaniu dobrego wyniku szczególnie w niskich temperaturach, i tak nawet przy temperaturze -15 °C, COP przekracza 3 i należy do najwyższych;
 • niski poziom hałasu podczas pracy, dzięki zastosowaniu dużej ilości materiałów izolacyjnych, i perfekcyjnie dopasowanej obudowie. Ponadto zmiana parametrów w trybie nocnym powoduje obniżenie mocy akustycznej w urządzeniach Defro i znacząco przyczynia się do ograniczenia hałasu, przez co doskonale sprawdzają się one również w gęstej zabudowie;
 • szeroki zakres temperatur pracy dla powietrza zewnętrznego. Dla bezpieczeństwa użytkowników, pompa ciepła Defro DHP Premium zbudowana została z najlepszych dostępnych materiałów, czego efektem jest jej praca w ekstremalnych warunkach (od -25 °C do +35 °C);
 • proste i szybkie podłączenie elektryczne. Urządzenie to jest pierwszą polską pompą ciepła typu plug in, w przypadku której, podłączenie sprowadza się do połączenia jednostki zewnętrznej z hydromodułem (za pomocą dedykowanego i dostarczonego razem z urządzeniem przewodu), a następnie wpięciu tego hydromodułu do gniazda wtykowego przy użyciu kabla z wtyczką (także dostarczonego w pakiecie);
 • zastosowanie w układzie chłodniczym naturalnego czynnika R290 – propanu, który jest neutralnym dla warstwy ozonowej gazem z minimalnym potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego GWP. Ponadto wyjątkowe właściwości termodynamiczne tego organicznego związku chemicznego, pozwalają na osiągnięcie najwyższych współczynników efektywności COP w niskich temperaturach zewnętrznych. Warto również pamiętać o tym, że pompy ciepła oparte na R290 nie podlegają rozporządzeniu w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych (f-gazy), przez co nie ma konieczności posiadania przez instalatora uprawnień f-gazowych oraz ich rejestrowania w Centralnym Rejestrze Operatorów;
 • możliwość zdalnego sterowania pompą ciepła Defro. Dzięki opracowanej aplikacji eModul do zdalnego zarządzania ogrzewaniem i chłodzeniem, jest to nie tylko łatwe, ale również gwarantuje wygodę, oszczędność i lepszy komfort życia;
 • nowoczesny design, ponieważ pompy ciepła Defro tworzone są z dbałością o najdrobniejsze szczegóły (w tym proporcje i kolorystykę).

Defro pompy ciepła – cena

To, ile przyjdzie inwestorowi zapłacić za pompę ciepła zależy od wielu czynników, w tym m.in. od powierzchni budynku, sposobu użytkowania wnętrz, dolnego źródła, z którego urządzenie pozyskuje energię cieplną, górnego źródła (rodzaju ogrzewania domu), czy też producenta i parametrów jakimi się charakteryzuje. W przypadku pompy ciepła Defro, jej cena uzależniona jest od jej mocy. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za urządzenia o mocy 12 kW:

 • dla pompy ciepła DHP Premium 12 kW Typu BASIC będzie to 49.700 zł;
 • dla pompy ciepła DHP Premium 12 kW Typu Medium będzie to 52.200 zł;
 • dla pompy ciepła DHP Premium 12 kW Typu Full będzie to 52.900 zł.

Należy pamiętać o tym, że w celu obniżenia kosztów inwestycji w ekologiczne źródło ciepła można ubiegać się o jego dofinansowanie. Obecnie dostępne są dotacje zarówno w ramach regionalnych programów dofinansowań na wymianę pieca, jak i ogólnopolskich dofinansowań do pomp ciepła. W przypadku tych ostatnich, dotacje na te ekologiczne źródło ciepła uzyskać można dzięki następującym programom:

 • Czyste Powietrze, który został stworzony po to, by skutecznie walczyć ze smogiem. Skorzystać z niego mogą właściciele istniejących już budynków. Na zakup i montaż pompy ciepła (gruntowej, powietrze/woda i powietrze/powietrze) maksymalnie można uzyskać w jego drugiej części 32.000 zł (z fotowoltaiką 37.000 zł), natomiast w części trzeciej jest to już do 69.000 zł. Warto tu również podkreślić, że pompa ciepła DHP Premium, dzięki osiągnięciu klasy efektywności A++ przy temp. zasilania 55 °C objęta jest zwiększonym finansowaniem w tym programie;
 • Stop Smog, który skierowany jest do osób najuboższych. W jego ramach można otrzymać dotacje do urządzeń pozyskujących energię z OZE, w tym pomp ciepła i instalacji PV. Przy czym maksymalnie jest to do 53.000 zł;
 • Moje Ciepło, który wystartować ma na przełomie I i II kwartału 2022 roku. Czekają na niego przede wszystkim osoby budujące nowy dom. Maksymalne dofinansowanie na powietrzną pompę ciepła wynieść ma w jego przypadku 7.000 zł, a na gruntową – 21.000 zł.

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Defro?

Jak już wiemy, pompy ciepła Defro stanowią zaledwie wycinek produktów tej firmy, na które warto zwrócić uwagę. Ponadto firma Defro oferuje:

 • szybki i profesjonalny montaż;
 • darmowe uruchomienie;
 • serwis zawsze na czas.

Warte podkreślenia jest to, że uruchomienie pompy ciepła Defro zawsze realizowane jest przez profesjonalistów nadzorowanych przez serwis fabryczny, którego koszt zawarty jest w cenie. Dla klientów firmy dostępny jest również sklep internetowy z częściami zamiennymi, a w przypadku jakichkolwiek pytań i problemów mogą oni skorzystać z infolinii Defro, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00, a w sobotę od 8:00 do 18:00.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Defro?

Zalety pomp ciepła Defro:

praca nawet przy temp. zewnętrznej -25 °C
zapewnienie komfortu cieplnego przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy
wysokie standardy produkcji i sprzedaży
moc grzewcza / COP: 7,0kW / 3,01
pełna automatyzacja urządzenia
w pełni funkcjonalny i łatwy w obsłudze sterownik
licznik energii elektrycznej, COP oraz mocy grzewczej pompy ciepła
klasa efektywności energetycznej A++ przy temp. zasilania 55 °C
zwiększone dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”
bardzo wysoka wydajność szczególnie w niskich temperaturach
funkcja chłodzenia w standardzie
wysoka jakość i precyzja wykonania
nowoczesny design
szybki, łatwy i niedrogi montaż z minimalnym ryzykiem popełnienia błędu
dostęp do wszystkich ustawień i parametrów pracy także przez aplikację mobilną oraz stronę internetową
zastosowanie jednego z najbardziej ekologicznych i najbezpieczniejszych dla środowiska czynników chłodniczych – R290

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Polska firma Defro, prowadząca swoją działalność od prawie 50 lat, jest jednym z największych producentów urządzeń grzewczych w Europie. W swojej ofercie posiada ona również pompy ciepła powietrze-woda Defro DHP Premium typu monoblok, które doskonale sprawdzają się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Dedykowane specjalnie dla polskich warunków klimatycznych, energooszczędne pompy ciepła Defro, to urządzenia wielofunkcyjne, służące zarówno do ogrzewania budynku, przygotowania c.w.u., jak i chłodzenia pomieszczeń w czasie upałów. Ponadto do ich najważniejszych zalet należą również niskie koszty eksploatacji, komfort cieplny przez cały rok, szeroki zakres temperatur pracy dla powietrza zewnętrznego (od -25 °C do +35 °C), niski poziom hałasu, a także wysoka jakość i precyzja wykonania.
4.2
Nasza ocena
Informacje o autorze

Katarzyna Fodrowska

W kręgu jej zainteresowań leżą tematy związane z budownictwem, architekturą, naukami przyrodniczymi i bieżącymi wyzwaniami stojącymi przed polską energetyką. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących prądu, gazu, pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Propagatorka zdrowego stylu życia i ekologicznych rozwiązań. Wolny czas lubi spędzać na czytaniu i spacerach, a także oddawaniu się swoim dwóm największym pasjom, jakimi są astronomia i flamenco.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments