Pompy ciepła Galmet – opinie i recenzja

Ogrzewanie domu gazem, węglem czy innymi paliwami tego typu staje się coraz droższe. Wygoda użytkowania kotłów napędzanych tymi źródłami energii pozostawia też wiele do życzenia. Na rynku istnieje jednak stale rozwijająca się alternatywa – pompy ciepła. Są wygodne w użyciu, wydajniejsze, koszty ich eksploatacji są bardzo niskie, a w dodatku, prócz ogrzewania domu i C.W.U. mogą również chłodzić pomieszczenia w gorące dni. Na rynku jest wielu producentów tych urządzeń. Jednym z nich jest Galmet. Jak sprawują się produkty tego producenta? Czym wyróżniają się pompy ciepła Galmet?

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Pompy ciepła Galmet – gwarancja najwyższej jakości

Firma Galmet swoją historię rozpoczęła w 1982 roku. Już od 40 lat stale zdobywa doświadczenie w branży urządzeń grzewczych, starając się zachować najwyższą jakość. Produkcję pomp ciepła, Galmet zaczął w 2008 roku, wtedy też powstało laboratorium i centrum badawczo-rozwojowe marki. Podejście i zaangażowanie spółki sprawiło, że w 2017 roku ich gruntowa pompa ciepła – MAXIMA, była pierwszym tego typu urządzeniem produkowanym w Polsce z europejskim znakiem jakości EHPA-Q.

Galmet zatrudnia aktualnie ponad 700 specjalistów, którzy według zapewnień producenta, zawsze są gotowi do pomocy klientom. Łączna powierzchnia produkcyjna, pomp ciepła Galmet sięga blisko 40 tysięcy metrów kwadratowych. Jak sama firma wskazuje, ich priorytetem jest stałe podnoszenie komfortu użytkowania urządzeń.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Dla kogo pompy ciepła Galmet?

Pompy ciepła Galmet posiadają wiele zalet – jedną z nich jest niewątpliwie uniwersalność. Urządzenia te są bardzo elastyczne i mogą znaleźć zastosowanie w wielu różnych typach budynków. Sprawdzą się jednakowo dobrze w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, placówkach oświatowych, sakralnych czy komercyjnych. Wszystko zależy od wielkości mocy pompy ciepła, można ją dopasować do małych domków, ale znajdą się także rozwiązania odpowiadające wielkim halom produkcyjnym.

Warto również zaznaczyć, że urządzenia te, dzięki specyfikacji swojej pracy, gdzie około 75% potrzebnej energii do pracy, czerpią ze źródeł odnawialnych, a pozostałe 25% musi zostać dostarczone w postaci prądu (jest to niezbędne do pracy sprężarki), doskonale będą współpracować z fotowoltaiką. Dzięki takiemu połączeniu praca pompy ciepła będzie w 100% wspierana z OZE. Kolejną istotną cechą pomp ciepła, jest fakt, że mogą współpracować z aktualnym źródłem ciepła. Jest to szczególnie istotne, w budynkach modernizowanych.

Jakie rodzaje pomp ciepła posiada Galmet?

Oferta pomp ciepła Galmet składa się z dwóch głównych rodzajów tych urządzeń:

 • powietrznych pomp ciepła – które są najpopularniejszym stosowanym rozwiązaniem, jest to też najtańszy wybór z dostępnych na rynku. Pompy ciepła tego typu mają mniej ograniczeń związanych z ich montażem, czerpią energię z powietrza i nie ma potrzeby wykonywania odwiertów, czy innych skomplikowanych prac. Powietrzne pompy ciepła Galmet noszą nazwę AIRMAX;
 • gruntowych pomp ciepła – to z kolei jest jedno z najdroższych rozwiązań. Wymaga również odpowiedniego przygotowania i odwiertów, co nie w każdym przypadku jest możliwe. Z innej strony patrząc, są to urządzenia uznawane za najbardziej wydajne, a temperatura źródła dolnego (w tym przypadku gruntu lub wód gruntowych) jest stabilniejsza. Gruntowe urządzenia są produkowane pod nazwą MAXIMA.

W ofercie Galmet znajdują się również powietrzne pompy ciepła, przeznaczone jedynie do C.W.U. Są to produkty nazwane SPECTRA i BASIC, oba urządzenia zapewniają ciepłą wodę dla 4-5 osób. Linia BASIC podgrzewa wodę maksymalnie do 65 stopni Celsjusza, a SPECTRA do 55 stopni Celsjusza.

Moc i cechy pomp ciepła Galmet

Pompy ciepła Galmet są podzielone na dwie linie modelowe – MAXIMA, odnoszącą się do gruntowych pomp oraz AIRMAX – reprezentującą powietrzne pompy ciepła Galmet.

Moc modeli MAXIMA wynosi od 7 kW do 16 kW. W przypadku linii AIRMAX jest to od 6 kW do aż 30 kW.

Producent, jakim jest Galmet, zaznacza, że stawia na ciągły rozwój swoich pomp ciepła. Jakie aktualnie cechy posiadają te urządzenia? Otóż jest to:

 • minimalizacja rachunków za prąd – pompy ciepła Galmet posiadają wysoką klasę energetyczną nawet do A+++;
 • wysoka wydajność pracy nawet przy niskich temperaturach – urządzenia Galmet mogą pracować do temperatury nawet -20 stopni Celsjusza;
 • współczynnik COP na poziomie 4,7;
 • możliwość połączenia z panelami fotowoltaicznymi – takie rozwiązanie pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji pompy ciepła Galmet;
 • wygodę użytkowania – pompy ciepła Galmet nie wymagają uzupełniania paliwa ani większych konserwacji urządzenia;
 • możliwość sterowania za pomocą aplikacji w telefonie – wygodne rozwiązanie, nie wymaga od użytkownika nawet najmniejszego wysiłku;
 • oznaczenie jakości EHPA-Q, co potwierdza, że urządzenia tego producenta spełniają wysokie wymagania postawione przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła;
 • system pogodowy, który dopasowuje parametry pracy pompy do warunków atmosferycznych;
 • możliwość sterowania pompą dwoma obiegami grzewczymi – np. ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami;
 • możliwość ustawienia harmonogramu pracy pompy ciepła – dzięki temu możemy ustawić temperaturę do rytmu naszego dnia, dostosować ją na przykład tak, aby była ona niższa gdy nie ma nas w domu itp.;
 • nawet 5-letnia gwarancja producenta;
 • funkcja łagodnego rozruchu sprężarki Soft – Start, która zapewnia wydłużoną żywotność urządzenia i ciche uruchamianie;
 • cicha praca – Maxima Compact o mocy 12 kW osiągnęła głośność 35 dB (pomiar wykonany w odległość 2 metrów od urządzenia);
 • wysoka jakość oraz estetyczne wykonanie, pasujące do każdego wnętrza.

Pompy ciepła Galmet – cena

Cena pomp ciepła Galmet podobnie jak w przypadku innych producentów zależy od kilku czynników:

 • źródła dolnego – tak jak już wspominaliśmy, najtańsze będą powietrzne pompy ciepła cena tego rozwiązania wynosi od 25.000 do 40.000 tys. zł. Najdroższe będą z kolei gruntowe pompy, za które wraz z montażem i niezbędnymi dodatkami zapłacimy nawet od 40.000 do 70.000 tys. zł;
 • parametrów urządzenia – czyli od mocy pompy, ilości pobieranej energii czy stopnia pokrycia zapotrzebowania na moc cieplną;
 • dodatkowych funkcji i technologii usprawniających działanie zakupionej pompy ciepła.

Koszt pompy ciepła Galmet AIRMAX 12 kW to około 32.000 zł. Produkt z tej samej serii, jednak o mocy 16 kW to już koszt rzędu około 40.000 zł.

Warto jednak zaznaczyć, że koszt urządzeń można obniżyć, starając się dofinansowanie do pomp ciepła. Dotacje taką można uzyskać w ramach:

Jakie jeszcze usługi związane z pompami ciepła znajdują się w ofercie firmy Galmet?

Głównym celem Galmet jest produkcja i sprzedaż pomp ciepła, jednak na tym nie kończą się usługi tej firmy. W Galmet klienci mogą liczyć również na profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniej pompy ciepła oraz pomoc w uzyskaniu dotacji na ich zakup.

Oprócz tego Galmet współpracuje z różnymi instalatorami i serwisami, tworząc sieć certyfikowanych firm, mogących zająć się montażem na najwyższym poziomie w całej Polsce.

Sprawdź bezpłatnie oferty na pompę ciepła

Jakie są zalety pomp ciepła Galmet?

Zalety pomp ciepła Galmet:

wysoka klasa efektywności energetycznej (W35°C/W55°C): A+++/A++
wysoka jakość i niezawodność
wielofunkcyjność – pompy ciepła Galmet mogą ogrzewać dom i C.W.U. oraz chłodzić pomieszczenia
kontrola za pomocą aplikacji mobilnej
atrakcyjny wygląd urządzeń
nawet 5-letnia gwarancja producenta
brak emisji zanieczyszczeń
polska marka
możliwość połączenia z fotowoltaiką oraz innym źródłem ciepła
cicha praca urządzeń
niskie koszty eksploatacji (zwłaszcza po połączeniu z fotowoltaiką)

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Doświadczenie producenta
Stosunek jakości do ceny
Szeroki wybór urządzeń
Parametry i funkcjonalność
Zastosowane podzespoły
Galmet to polski producent pomp ciepła z długim stażem na rynku urządzeń grzewczych. Firma posiada szeroką ofertę pomp ciepła, dostępnych w różnych konfiguracjach mocy - od 6 kW do aż 30 kW. Pozwala to dobrać pompę ciepła do potrzeb każdego klienta. Produkty Galmet to niezawodne ogrzewanie, działające w temperaturze do -20 ℃. Urządzenia tego producenta są bardzo funkcjonalne, dzięki możliwości sterowania ich pracą poprzez aplikację. Również wbudowany panel LCD, posiadający gotowe schematy zarządzania pracą, jest bardzo wygodny i intuicyjny. Opcja połączenia pompy ciepła Galmet z fotowoltaiką daje możliwość uniezależnienia się od podwyżek cen energii. Warto również podkreślić, że Galmet współpracuje z różnymi instalatorami i serwisami, co zapewnia montaż na wysokim poziomie i bezawaryjną pracę. Dodatkowo pompy ciepła Galmet są objęte nawet 5-letnią gwarancją producenta.
4.1
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
27 lipca 2022 16:01

Długi staż ale nie w produkcji pomp ciepła.